Avalon » Serie komiksowe » Daken: Dark Wolverine » Daken: Dark Wolverine #3

Daken: Dark Wolverine #3

Daken: Dark Wolverine #3

"Empire, Act 1" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Daken uczyniłby wiele, by osiągnąć swój cel, ale żeby od razu umierać?

Streszczenie

Miami. Opętany przez demony Wolverine stoi nad spalonym ciałem Dakena, po czym postanawia trochę postraszyć pozostałych gości restauracji. Zostaje jednak zaatakowany przez Mystique, która wytwarza sobie pancerz i pazury. Gdy to nie pomaga, kobieta przekształca się w panterę, a gdy to również nie imponuje przeciwnikowi, próbuje uciec. Demoniczny Logan jednak odnajduje ją nawet w nowej formie. Przed atakiem powstrzymują go funkcjonariusze policji, którzy właśnie zjawili się na miejscu. Gdy Wolverine zajmuje się policjantami, Raven korzysta z okazji i ucieka. Tymczasem opętany mutant pochyla się nad ciałem Dakena i stwierdza, że zawsze był on jego ulubionym synem.

Dawno temu. Romulus siedzi z młodym Dakenem na pagórku, skąd widzą całe okoliczne miasto. Starożytny mutant wyjaśnia, że dawno temu nie docenił ludzi i ich przewagi liczebnej. Gdy się ujawnił, a ludzkość zobaczyła, że jest sam, przestała się go bać – dlatego postanowił zawsze ukrywać się w cieniu. Daken zauważa, że przez to zawsze będzie samotny, ale Romulus oświadcza, że zawsze jest jakiś haczyk. Dodaje też, że jego uczeń musi troszczyć się tylko o siebie – nikt inny bowiem nie będzie.

Teraz, na jednym z dachów. Jak najbardziej żywy Daken ma za złe "Wolverine'owi", że zaatakował Mystique i przypomina, że jej śmierć nie była częścią umowy. Opętany stwierdza więc, że nawet, jeśli syn Logana ustalił coś ze starcem, jego to nie obchodzi, dodaje też, że i tak nie pozwoliłby on mutantce przeżyć. Wściekły, Daken atakuje, jednak demon z łatwością go powala i znika. Mutant przez chwilę patrzy na płonącą restaurację, po czym stwierdzając, że jego plan doszedł do skutku i że jest martwy dla świata, wsiada do swojego samochodu i odjeżdża.

Wkrótce z dyskoteki nieopodal wychodzi Johnny Storm ze swoją randką, która, widząc pożar, zaciąga tam bohatera. W drodze Torch odbiera SMS-a od Dakena, który prosi go o oddzwonienie, a gdy dociera na miejsce zdarzenia, słyszy, jak jedna z osób znajdujących się na miejscu opisuje ofiarę ataku – mężczyznę z irokezem i pazurami wystającymi z rąk. Torch próbuje dodzwonić się do Dakena, okazuje się jednak, że telefon mutanta jest w rękach służb mundurowych, podobnie jak kupka popiołu – jedyne, co pozostało po zaatakowanym. Nie mogąc w to uwierzyć, Storm przeprasza swoją dziewczynę stwierdzając, że muszą przerwać randkę – nie pomógł przyjacielowi, gdy go potrzebował, a ten za to zapłacił.

Jakiś czas później, Baxter Building. Reed odbiera telefon od Johnny'ego. Ten informuje szwagra, że Daken zginął i przypomina, że zostawił on im instrukcje na wypadek, gdyby coś takiego się wydarzyło.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daken: Dark Wolverine #3 Daken: Dark Wolverine #3 Daken: Dark Wolverine #3 Daken: Dark Wolverine #3 Daken: Dark Wolverine #3 Daken: Dark Wolverine #3 Daken: Dark Wolverine #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.