Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #2

Uncanny X-Force #2

Uncanny X-Force #2

"The Apocalypse Solution" - part 2

Postacie
Zapowiedź

X-Force są sami, ranni, zagubieni na Niebeskiej Strefie Księżyca i na łasce Ostatniego Jeźdźcy. A w tym czasie Akkaba Society i Ozymandias są blisko zapoczątkowania nowego Czasu Apocalypse'a.

Streszczenie

X-Force walczą z Holocaustem. Udaje im się go pokonać i posuwają się dalej w głąb twierdzy Apocalypse'a. Odnajdują uwięzionych ludzi, ale nie maja czasu się nimi zająć. Docierają do sali tronowej ich przeciwnika. Ten jednym gestem zmusza Archangela do przejścia na jego stronę. Po chwili mutant przecina swoimi skrzydłami Fantomexa i Deadpoola. Na Warrena skacze Betsy, która wbija mu miecz w serce. To kończy symulację. Angel jest zszokowany, że jego zdrada była częścią scenariusza i grupa ćwiczyła jak go zabić. Tak naprawdę to był test dla Betsy, czy będzie w stanie zrobić to co konieczne.

Na statku młody Apocalypse ma lekcje ze swoją nianią. Ta opowiada mu o jego największych wrogach. Chłopak nie przejawia skłonności morderczych, ale cierpliwie pozwala wkładać sobie do głowy nienawiść do świata, zwłaszcza, że starsza kobieta opowiada mu, że jego wrogowie będą chcieli go zabić. Wszystko obserwuje na monitorach Ozymandias.

Angel i Logan przechadzają się po galerii w ich bazie. Otaczają ich wielkie obrazy przedstawiające ważne wydarzenia z życia X-Men. Wolverine martwi się, czy to dobry pomysł ruszać na Apocalypse'a bez planu awaryjnego. Warren domyśla się, że chodzi o wtajemniczenie Scotta, aby w razie czego mógł kontynuować ich dzieło. Według niego Cyclops nosi na swoich barkach wystarczająco wiele i nie mogą go tym obciążać. Musza to zrobić sami i pozostać w ukryciu. Loganowi podoba się nowa postawa przyjaciela. Fantomex próbuje wykryć ślady statku i niedługo powinni poznać miejsce ich kryjówki. Obaj dołączają do Fantomexa i Deadpoola. Ten pierwszy właśnie zakończył poszukiwania. Będą im potrzebny skafandry kosmiczne, ponieważ lecą na Księżyc.

Warren idzie poinformować Betsy. Ta siedzi i medytuje. Prosi ukochanego o chwilę rozmowy. Chce z nim omówić poranne ćwiczenia, ponieważ czuje, że go to męczy. Przybyła tu, aby pomóc Angelowi, ale także dlatego, że tylko przy nim czuje się jak człowiek. Jest pewna, że jest on wstanie kontrolować Archangela i nie będą musieli walczyć przeciwko sobie. Teraz mogą ruszyć do walki.

Na pokładzie E.V.A. drużyna omawia swoja taktykę. Jeżeli wszystko się powiedzie, to Betsy ma dostać się do twierdzy i odkryć najlepszy sposób dotarcia do ich celu. Nagle Fantomex łapie się za głowę, a statek rozbija się. Jest tu War, który swoim toporem przedziera się do środka. Wszyscy muszą walczyć z utratą ciśnienia. Jean-Phillipe siada za sterami statku i każe mu załatać dziurę. Teraz musi walczyć z wpływem, jaki wywarł atak War na jego zewnętrzny układ nerwowy. Tracą kontrolę nad statkiem, który ostatecznie się rozbija. Kiedy udaje im się podnieść stoją ponownie naprzeciwko Minotaura. Wszyscy uciekają. Na jednej ze skał pojawia się dobosz z bębnami. Betsy wykonuje skan i odkrywa, że to jeden z jeźdźców. Reszta też się zbliża i otacza ich. Warren chce zdjąć dobosza, ale ten zaczyna grać, a Archangel spada i zaczyna zwijać się z bólu. Deadpool walczy z Wojną, ale jego broń jest mało skuteczna. Po jednym z ciosów wylatuje na kilkaset metrów w górę i ląduje pod nogami japonki ubranej w kimono. Wade podnosi się z mieczem w ręce. Ta stoi spokojnie w miejscu. Otwiera usta, z których wychodzi chmara żuków, które obłażą bohatera i zaczynają go pożerać. Logan nabija na swoje pazury War i dzięki mniejszej grawitacji ciska nim w górę. Fantomex posyła za nim granat. Liczą, że pokonali go, ale ten wraca po chwili uczepiony latającego dywanu. Pilotuje go ostatni z jeźdźców. Ten sprawia, że bohaterowie zostają porażeni przez kilka śmiertelnych chorób. Kiedy ci zwijają się z bólu, z twierdzy wychodzi Apocalypse. Ozymandias pyta się go, jak maja zginąć jego wrogowie.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #2 Uncanny X-Force #2 Uncanny X-Force #2 Uncanny X-Force #2 Uncanny X-Force #2 Uncanny X-Force #2 Uncanny X-Force #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.