Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #612

Captain America #612

Captain America #612

"The Trial of Captain America" Part 2

Postacie
Zapowiedź

Proces Bucky'ego trwa. Nawet Captain America nie może uciec przed zbrodniami ze swojej przeszłości.

Streszczenie

Media poświęcają procesowi sporo uwagi. Bohaterowie wygłaszają oficjalne oświadczenia popierające Bucky’ego. Mimo to sędzia odmówił ustanowienia kaucji i bohater będzie musiał zostać zamknięty w więzieniu. Tej relacji słucha dwóch strażników. To właśnie do ich więzienia został przywieziony Cap. Teoretycznie miał być traktowany jak wszyscy inni, ale jego przyjaciela załatwili, aby ograniczyć kontakty z innymi więźniami do minimum. Klawisze prowadzą bohatera do sali spotkań. Tam czeka na niego jego prawniczka oraz Steve. Adwokat to dawna dziewczyna Rogersa Bernie Rosenthal. Według niej bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do powołania Jamesa na świadka. Steve się z tym nie zgadza. Barnes powinien móc się bronić. Musi przekonać społeczeństwo, do tego, że zasłużył na tarczę. Kobieta patrzy na to z innej strony. Prokurator tylko marzy o tym, aby przepytać jej klienta z przebiegu każdej jego akcji jako Winter Soldier. Przy okazji James pyta się o wiadomości z Anglii. Potwierdzono, że Master Man uciekł z więzienia. Interpol szuka go po całej Europie i nie wpadł na to, że może udać się do Stanów.

W instytucie dla obłąkanych trwają zacięte walki. Grupa nazistów walczy z oddziałem S.W.A.T.. Kiedy kilku przestępców ginie do akcji wkracza Master Man. Nie mają czasu na zabawę. Kule nic mu nie robią, więc rzuca się na policjantów i po chwili ich pokonuje. W końcu docierają do celi Sin. Tam złoczyńca składa jej hołd i uznaje ją za nowego Red Skulla. Ta całuje go.

Steve odprowadza Bernie do samochodu. Po drodze rozmawiają o procesie. W tej chwili wszystkie scenariusze są możliwe. Ich linia obrony polega na udowodnieniu, że Bucky, jako Winter Soldier był pod wpływem hipnozy. Jest to dość śliski temat i będą potrzebowali bardzo dobrych ekspertów. Steve już się tym zajął. Będą mieli najlepszego eksperta na świecie.

Falcon i Black Widow włamują się do budynku w Chicago. Niestety zauważają ich ochroniarze i dochodzi do walki. Bohaterowie szybko sobie z nimi radzą i po chwili docierają do celu. Tam czeka na nich Faustus. Twierdzi, ze się ich spodziewał i chce współpracować. Sam podejrzewa, że ten chce ich zahipnotyzować poprzez swój głos, więc go nokautuje.

Bernie bierze udział w programie publicystycznym. Postanowiła tu przyjść, aby obronić dobre imię jej klienta. Media w ostatnim czasie ostro po nim jeżdżą, puszczając w niepamięć wszystkie jego dobre uczynki. Już w swojej pierwszej akcji jako Captain udaremnił zamach na prezydenta.

W tanim motelu, po upojnej nocy z Master Manem, Sin ogląda wywiad z Bernie. Ma zamiar wpłynąć na przebieg procesu."Underneath the Skin" Part 2

Scenariusz: Sean McKeever
Rysunki: Filipe Andrade

Postacie:
•    Nomad
•    Black Widow
•    Second Shadow

Nomad siedzi przykuta do krzesła w małym pokoju przesłuchań. Po chwili dołącza do niej człowiek w białym kitlu. Próbuje on zastraszyć dziewczynę. Jeżeli powie im, skąd mają swoje informacje to obiecuje jej szybką i bezbolesną śmierć. Dziewczyna nie ma zamiaru mówić. Facet zakłada rękawiczki i zabiera się do roboty. Kiedy Rikki traci przytomność cuci ją przy pomocy kubła zimnej wody. Próbowali wydusić coś z Black Widow, ale bez powodzenia. Na groźbę, że zabija Nomad zareagowała śmiechem. Dziewczyna też nie ma zamiaru nic powiedzieć. Dodatkowo prowokuje swojego oprawcę, przez co ten znów ja bije. Koleś wyciąga broń. Ma zamiar przestrzelić jej kolana. Nagle w pokoju słychać odgłos, jakby cos pękało. To Rikki właśnie złamała swoje kciuki. Dzięki temu może zdjąć kajdanki. Szybko nokautuje oprawcę i podnosi jego broń. W pokoju słychać wystrzały.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #612 Captain America #612 Captain America #612 Captain America #612 Captain America #612 Captain America #612 Captain America #612 Captain America #612 Captain America #612

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.