Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #617

Thor #617

Thor #617

"The World-Eaters" - Chapter 3

Postacie
Zapowiedź

World Eaters kontynuują marsz w dół Drzewa Świata, nieuchronnie zbliżając się do Asgardu. Mieszkańcy dziewięciu światów uciekają w popłochu, szukając schronienia w Asgardzie. Ale czy Upadłe Miasto może uchronić ich przez złem? I co Thor robi w Paryżu? Kogo tam znalazł?

Streszczenie

Droga między Asgardem a Broxton w Oklahomie. Doktor Eric Solvang dzwoni na numer, który otrzymał kilka lat temu od Tony'ego Starka i zostawia mu wiadomość, mówiąc, gdzie się znajduje i dlaczego tu przybył, po czym wyjaśnia, że uciekając przed zdenerwowanymi Asgardczykami zapomniał o swoim samochodzie i teraz wędruje pieszo przez pustynię. Gdy zaczyna opowiadać, jak ciężkie to jest, Iron Man podlatuje do niego i prosi, by się przymknął.

Na ulicach Paryża młody chłopak, Serrure, zaprasza przechodzące kobiety do gry w trzy karty. Wśród gapiów otaczających jego stolik znajdują się także Thor, w "cywilnym" ubraniu, oraz pewien inny chłopak, w podobnym wieku. Gdy Serrure czaruje damy, jego wspólnik próbuje okraść Odinsona, ten jednak łapie go na gorącym uczynku, po czym rusza w pogoń za uciekającym karciarzem.

Broxton. Stark pyta, co konkretnie Solvang robił na środku pustyni, ten wyjaśnia więc, że chciał ostrzec nordyckich bogów przed zagrożeniem, które odkrył, nikt poważny nie chciał go jednak słuchać. Tony uspokaja go więc, zapewniając, że wytłumaczy Asgardczykom jego odkrycie tak, by to zrozumieli.

Wkrótce później Iron Man przybywa do ruin Asgardu, gdzie staje przed Balderem, stojącym przed stosami pogrzebowymi jego poległych rodaków. Stark kieruje rozmowę na Solvanga i jego ostrzeżenia, król przyznaje więc, że doskonale wiedzą o zagrożeniu, każe jednak bohaterowi się rozejrzeć – z Asgardu nie został kamień na kamieniu, jego wojownicy nie żyją, Thor jest zbyt zajęty poszukiwaniem Lokiego, nawet Heimdall został doprowadzony do szaleństwa swymi wizjami. Stwierdza, że nie są w stanie przygotować się na kolejny kryzys.

Broxton. Doktor Solvang podchodzi do pakującej swoje graty do samochodu Jane Foster, pytając, czy to nie ona była kiedyś dziewczyną Thora. Jego brak zdolności społecznych sprawia jednak, że otrzymuje kopniaka w krocze.

W Nidavellir nieustanny grzmot młotów kuźniczych ucichł, a jedynym, co słychać, są szepty krasnoludzkich wróżów, doprowadzonych do szaleństwa swymi wizjami. W końcu jeden z nich zauważa, że z nieba poczęła się lać krew, wzywa więc pozostałych i wychodzi z nimi na zewnątrz ich świątyni, gdzie światło słoneczne zmienia ich w kamień. Gdy armie Uthany Thotha zjawiają się na miejscu, widzą jedynie te "statuy". Uthana i Phanto stwierdzają, że znaczy to, że koboldy wiedzą o ich przybyciu. I że się boją.

W Paryżu Thor ściga Serrure, który wpada na stację metra i zaczyna uciekać torami. Bóg gromów w pełnej okazałości staje mu jednak na drodze, wyjaśniając, że chłopak jest Lokim Laufeysonem, synem Odyna i jego bratem, i, choć zadał wiele cierpienia jemu i jego rodakom, Thor nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez niego. Serrure nie może uwierzyć w to, co słyszy, stwierdza jednak, że nie pamięta nic ze swego życia – nawet jego imię jest fałszywe. Jedyne, co pamięta, to sny, okropne koszmary, w których robił rzeczy nie do pomyślenia. Boi się, że te sny to jego wspomnienia, które próbują do niego wrócić, Thor odpiera więc, że jest on jego bratem i że nie ma się czego bać. Gdy Serrure dotyka Mjolnira, pośrodku Paryża uderza grom z jasnego nieba, a przed Odinsonem staje Loki, ale jako młodzieniec.

W Nowym Jorku pewien zdenerwowany miejscowy wysiada z taksówki, która utkwiła w korku i zaczyna przedzierać się przez tłumy, wtedy jednak zauważa grupę krasnoludów, które atakują autobus i wzywają do podróży do Asgardu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thor #617 Thor #617 Thor #617 Thor #617 Thor #617 Thor #617 Thor #617 Thor #617

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.