Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Children's Crusade » Avengers: The Children's Crusade #3

Avengers: The Children's Crusade #3

Postacie
Zapowiedź

Powrót Wandy Maximoff. Poszukiwania Scarlet Witch zostały zakończone, kiedy Young Avengers zdołali ją oznaleźć. Ale czy jest ona bohaterką, czy też złoczyńcą? Czy jest w ogóle jeszcze Scarlet Witch? Walka o jej los toczy się między Avengers oraz Young Avengers. Magneto ściera się z Quicksilverem. Wonder Man walczy z Wolverinem, a najpotężniejszy złoczyńca w Universum Marvela konspiruje przeciwko nim wszystkim, aby zdobyć Wandę dla siebie.

Cytat

Wiccan: "Well... in spite of the fact that you just threw me on the ground and pinned me there with your high-heeled boot, I'm actually kind of a hero."
Scarlet Witch: "Really."
Wiccan: "In training."
Scarlet Witch: "Clearly."

Streszczenie

Young Avengers, Quicksilver i Magneto naradzają się nad korpusem doombota podszywającego się pod Wandę. Pietro uważa, że może to być próba wrobienia Dooma, ale Eric jest zdania, iż tylko władca Latverii mógł ukryć Scarlet Witch przed poszukiwaniami konwencjonalnymi i magicznymi. Quicksilver oponuje: gdyby Doom kontrolował jego siostrę, to już wszyscy żyliby w świecie, którego jest on władcą. Magneto nie jest tego taki pewien, dlatego proponuje odszukać córkę w Latverii. Pietro i Eli mają wątpliwości, czy taka misja miałaby jakiekolwiek szanse powodzenia. Billy proponuje zatem, że sam się tam teleportuje i sprawdzi to, nim ktokolwiek zdoła go zobaczyć, ale jego pomysł zostaje odrzucony. W końcu udaje się osiągnąć chwiejne porozumienie: nazajutrz wszyscy sprawdzą, czy Wandy nie ma w zamku Dooma. Połączone moce Magneto i Wiccana powinny wystarczyć, by wyszli z tej misji żywi.

Wszyscy udają się na spoczynek. Kiedy młodzież zostaje sama, orientuje się, że nie ma z nimi Billy'ego.

Na zewnątrz Wiccan skanduje zaklęcie teleportacyjne, by udać się do Latverii. Zostaje nakryty przez Quicksilvera, ale ten nie próbuje go powstrzymać, a jedynie proponuje swoje towarzystwo. Imponuje mu, że chłopak ma jaja, by przeciwstawić się Magneto. Hulklingowi i reszcie Młodych Mścicieli za to w ogóle nie zaimponował. Ani Billy, ani Pietro. Teddy jest wściekły i wylewa swój gniew na Quicksilvera, stwierdzając, że rodzina Maximoff jest jeszcze bardziej zryta, niż jego własna, składająca się z Kree i Skrullów. Daje Quicksilverowi wolną rękę w poszukiwaniach, ale jeśli zabierze ze sobą Billy'ego, wtedy powyrywa mu nogi z miejsca, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.

Tymczasem w Nowym Jorku Steve Rogers planuje odnaleźć Scarlet Witch z pomocą Wonder Mana. Liczy na to, że ślad po magii, jakiej Wanda użyła, by przywrócić go do życia, pozwoli namierzyć jej źródło. Simon pyta, co zamierzają zrobić, kiedy już ją znajdą. Wolverine odpowiada, że ją zabiją – to jedyne rozwiązanie dające pewność, że nie będzie stanowić zagrożenia. Logan drażni Simona, twierdząc, jakoby był mniej męski niż Vision i w końcu Wonder Manowi puszczają nerwy. Uderza mutanta, a kiedy Rogers pomaga Loganowi się podnieść, ten stwierdza, że ponieważ Steve też kiedyś się w niej kochał, nie myśli jasno. Odchodzi, by samemu odnaleźć Scarlet Witch i załatwić ten problem raz na zawsze. Wonder Man też wyrusza sam, upewnić się, że Logan nie odnajdzie Wandy jako pierwszy.

Billy wymyka się z łóżka, nie budząc Teddy'ego. Zostawia liścik, w którym tłumaczy, co chce zrobić. Przeprasza, wyrażając nadzieję, że zdąży wrócić, nim jego chłopak się obudzi.

Pojawia się w zamku Dooma. Na widok strażników przybiera postać swej duchowej matki i prosi, by zaprowadzili go do jej pokoju. Na miejscu, kiedy zamykają się drzwi, powraca do swej postaci, a wtedy zostaje powalony na ziemię. Przez Wandę.

Kobieta chce wiedzieć, kim jest przybysz. Billy przedstawia się, ale nie odnajduje w sobie dość odwagi, by wyznać, iż są duchowo spokrewnieni. Tłumaczy, że chce ją uratować od Doctora Dooma i zjednoczyć z bratem i ojcem. Wanda nie wie, o kim chłopak mówi, więc Billy zaczyna podejrzewać, że Wanda ma amnezję lub została poddana praniu mózgu. Tymczasem Scarlet Witch stwierdza, iż docenia jego troskę, ale nie potrzebuje ratunku. Tym bardziej, że nazajutrz ma odbyć się jej ślub. Doctor Doom, przyszły pan młody, staje w drzwiach za Wiccanem.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers: The Children's Crusade #3 Avengers: The Children's Crusade #3 Avengers: The Children's Crusade #3 Avengers: The Children's Crusade #3 Avengers: The Children's Crusade #3 Avengers: The Children's Crusade #3 Avengers: The Children's Crusade #3 Avengers: The Children's Crusade #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.