Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #512

Daredevil #512

Daredevil #512

"Shadowland" – Part Five

Postacie
Zapowiedź

Shadowland Tie-In. Przez lata Człowiek Bez Strachu odgrywał rolę Opiekuńczego Diabła Hell's Kitchen. Teraz Hell's Kitchen to ruina i to od mieszkańców Nowego Jorku zależy, czy zaczną na nowo i rozpoczną odbudowę. Czy w ostatnim rozdziale tej historii Matt Murdock znajdzie odkupienie za wydarzenia podczas Shadowland?

Cytat

Iron Fist:"Black Panther?!"

Luke Cage: "Hell's Kitchen ain't your neighborhood, brother."

Black Panther: "It is now. Spread the word."

Streszczenie

Komisariat osiemnasty, Hell's Kitchen. Urich, przeprowadzając wywiad z Kurtzem, zastanawia się czy pozostawienie twierdzy nie jest głupotą. Według niego Shadowland stało się symbolem strachu. Nie widzi powodu, dla którego budynek miałby pozostać. Detektyw odpowiada, że na ile się orientuje, budowla powstała w pełni legalnie i jej ewentualne zburzenie leży w gestii Ratusza. Ben wyłącza dyktafon i pyta nieoficjalnie o prawdziwy powód. Dowiaduje się, że policja nie wkroczy do Shadowland, bowiem wciąż jest tam pełno ninja.


Kapitan Madison dziwi się, widząc Kurtza za biurkiem. Zaprasza go do swojego gabinetu. Chce, by ten zrobił coś dla niego. Detektyw oznajmia, że pojawił się tutaj, by złożyć swoją rezygnację. Kapitan prosi, by ten go nie rozśmieszał. Wszyscy bowiem wiedzą, że patrolował Hell's Kitchen jak prawdziwy policjant, w czasie, gdy Daredevil oszalał. A teraz prokurator wydał nakaz aresztowania Daredevila a.k.a. Matthew Murdocka i Madison chce, by to on go sprowadził. Kurtz wyraża swoje wątpliwości. Nigdy nie dało się udowodnić, że to właśnie Murdock jest DD. Poza tym, na ulicach mówi się, że on zniknął. Kapitan twierdzi, że ludzie widzieli go, skaczącego po dachach. Choć ma obecnie długą listę wykroczeń, działa dalej, tak jakby nic się nie stało. Kurtz postanawia zająć się tą sprawą.


Biuro prawnicze Nelson & Blake. Foggy pyta Dakoty, czy dało się uratować się z pożaru. Kiedy dowiaduje się, że nie, stwierdza, że to koniec. Pani detektyw uważa, że niekoniecznie. Pokazuje mu artykuł, który mówi o samobójstwie sędziego Kramera. Jest przekonana, że to sprawka Kingpina i jeśli uda im się to upublicznić, to wszystkie sprawy w których brał udział Kramer zostaną prześwietlone, w tym również sprawa Foggy'ego i Matta, co może pozwoli sprowadzić go z powrotem. Becky przypomina im, że to właśnie przez Murdocka prawie nie zginęli. Nelson stara się bronić przyjaciela, jednak to do niej nie przemawia. North proponuje, by obecnie zajęli się własnymi życiami. Blake doradza Nelsonowi, by rozpoczął samodzielną działalność. Ten nie zgadza się z tym, tłumacząc, że nie może zostawić Matta, bo ten go potrzebuje. Pada pytanie, gdzie w takim razie jest teraz. Foggy jest przekonany, że wróci. Becky życzy mu powodzenia i wraz z dakotą zostawiają go samego.


Kingpin podczas rozmów z ninja przypomina, że zamek Jigoku-Chu został podbity, The Hand zostali pozbawieni przywództwa, a oni sami dali się skorumpować przez Snakeroot. Teraz nie mają ani domu ani armii. Przyszłości również dla nich nie ma, poza tą, którą on im oferuje. Jeden z ninja pyta go, czy mają pozbyć się własnego honoru, posłuszeństwa wobec swoich mistrzów. W odpowiedzi Lady Bullseye zabija go, a Kingpin dodaje tylko, że oczywiście.


Luke i Danny nadal nie mogą odnaleźć śladu Daredevila. Rand zastanawia się, czy nie powinni zastąpić go na jakiś czas. Cage stwierdza, że na razie powinni się wstrzymać. Zauważa bowiem postać podobną do Śmiałka. Oboje ruszają za nim. Tajemniczy osobnik udaremnia napad rabunkowy. Luke pragnie się dowiedzieć, co w niego wstąpiło. O mało co, a zabiłby kilku jego przyjaciół. Ten zamiast odpowiedzieć, ucieka na dach. Gdy Cage i Rand tam docierają, okazuje się, że wcale nie gonili Daredevila. Black Panther wyjaśnia, że teraz to jego dzielnica i mają to ogłosić (patrz cyt. numeru).


Chinatown. Dakota próbuje ominąć pielęgniarkę, by odnaleźć tego, kogo szuka. Gdy się przedstawia i mówi, że dokładnie wie z kim właśnie rozmawia, Night Nurse oznajmia, że Daredevila tu nie ma. North odpowiada, że nie jego szukała i nakazuje obudzić się Carlosowi, bądź Black Tarantuli jeśli woli. Mężczyzna pyta, czy przyszła go zastrzelić, bowiem od momentu powrotu Matta z Japonii słyszy tylko złe wieści. Broniąc się przed oskarżeniami Dakoty, opowiada o tym, że pracował dla Izo. Miał być jego człowiekiem wewnątrz, ale gdy ten został wyrzucony z miasta, pozostał sam. Zdradza również, że to przez White Tiger znalazł się tutaj, gdy ta zrzuciła go z dachu. Carlos cieszy się, że to już koniec. North odpowiada, że koniec nastąpi, gdy znajdzie się ktoś, kto odpowie na jedno, ostatnie pytanie.


Pytanie, które zadaje całe miasto lecz nie wiadomo czy jest ktoś, kto zna na nie odpowiedź. Pytanie, które nie zmieniło się za bardzo od dawna. Jeśli chcesz wiedzieć, co dzieje się z Daredevilem, zapytaj: gdzie jest Matt Murdock?


"Nie wiem gdzie jestem. Ile czasu minęło? Godziny? Dni? Zapach potu, gumy, moczu i wymiocin jest przygniatający. Nie przeszkadza mi to jednak, ponieważ przesłania to wszystko inne. Ból, poczucie winy, moje osobiste potępienie. Uważają, że nie byłem odpowiedzialny za własne czyny. Jednak wszyscy w końcu za nie odpowiadamy i musimy się zmierzyć z ich konsekwencjami. Ten pierwszy krok, ta decyzja, by pozbawić życia mordercy i zostać nim osobiście, to wszystko byłem ja. Wszystko co nastąpiło później, to brzemię jakie muszę nieść. Maszeruję długą, pustą drogą, wybrukowaną dobrymi intencjami."

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Daredevil #512 Daredevil #512

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.