Avalon » Serie komiksowe » Avengers: Prime » Avengers: Prime #4

Avengers: Prime #4

Postacie
Zapowiedź

Nine Realms upadło i tylko Thor, Captain America oraz Iron Man mogą powstrzymać trwające szaleństwo. Ale dlaczego Hela walczy z Enchantress? I jak Thor zbiera armię? Który wielki złoczyńca powróci zza grobu?

Streszczenie

Enchantress budzi się, widząc nadal nieprzytomną Helę i leżący u jej boku Mjolnir. Próbuje, bez skutku, podnieść młot, po czym sięga po miecz bogini śmierci. Ta jednak w tym momencie budzi się i atakuję Amorę, pytając, czemu nie pozwoliła mu zabić Thora i gdzie on teraz jest.

W wiosce Mrocznych Elfów Stark nie daje wiary słowom kompana, stwierdzając, że nie czuje się martwy. Mageth również stwierdza, że żyje i nie została potępiona, a gdy bóg gromów pyta, gdzie według niej się znajdują, ta stwierdza, że od urodzenia żyła w lasach Jotunheimu. Na to Thor odpiera, że dziedzictwo jego ojca pozwala mu rozpoznać każde miejsce w Dziewięciu Światach, zapewnia więc, że nie znajdują się tam, gdzie myśli elfka. W takim razie kobieta prosi, by przywrócić ją i jej rodaków tam, gdzie powinni być, a Steve zaczyna się zastanawiać, czy ten świat nie powstał podczas wypadku, który miał miejsce w obserwatorium Heimdalla.

Powaliwszy Enchantress, Hela udaje się po Mjolnir, również jednak nie jest w stanie go unieść. Ignorując teleportującą się przeciwniczkę, bogini śmierci przeklina Odyna, stwierdza jednak, że w jej królestwie znajduje się ktoś, kto będzie w stanie zdjąć urok z broni. Przyzywa Bora, którego informuje, że jego ród zginął, a młot jest jedynym, co pozostało po jego wnuku. Oferuje go mu w darze, pradawny Wszechojciec nie ufa jej jednak. Gdy sięga po oręż, wyczuwa magię chroniącą Mjolnir, stwierdza więc, że Thor nadal żyje i rusza na Helę. Ta jednak odsyła go z powrotem do świata umarłych, a wtedy zostaje zaatakowana przez powracającą na czele armii demonów Enchantress.

W wiosce Tony pyta, czy powinni się martwić faktem, że Thor został rozdzielony ze swoim młotem, ten zapewnia więc, że nikt poza nim nie będzie w stanie go użyć. Zapewnia, że musi przemyśleć pewne sprawy i sugeruje, by po wschodzie słońca zbadać okolicę. Usiadłszy obok Steve'a, Stark stwierdza, że sytuacja, w której się znaleźli, jeśli nie liczyć tego, że cały czas są atakowani przez smoki, ogry, elfy i tym podobne, byłaby całkiem przyjemna, a Rogers przyznaje, że widzi w niej coś bliskiego urlopowi. Po chwili Stark pyta, czy Steve kiedykolwiek zszedł się z Hellcat, jako źródło tej informacji podając samą Patsy, a gdy ten zaprzecza, Thor stwierdza, że to mógł być on. Przyjaciele wymieniają uśmiechy, po chwili jednak bóg gromów przypomina to, co Tony powiedział o smokach i pyta, czy jakiegoś spotkał i czy podał on jakieś imię. Właśnie przybyły Fafnir potwierdza, po czym zauważa, że Thor utracił swój młot. Ten każe mu zamilknąć i podzielić się wszystkim, co wie na temat tej krainy, zamiast tego jednak smok zieje na niego ogniem. Widząc to, do akcji wkraczają Steve i Iron Man w naprawionym pancerzu, Thor każe im jednak zaprzestać walki. Następnie powala Fafnira i ogłasza, że wszyscy są uwięzieni w tym świecie. Daje mu wybór – może albo przyłączyć się do niego i wywalczyć sobie wieczny odpoczynek, albo pozostać w tym miejscu po wsze czasy. Oświadcza zebranym, że o świcie wyruszy przeciwko Heli, by naprawić to, co wyrządziła, potrzebuje jednak do tego armii.

Gdzie indziej bogini śmierci gratuluje Enchantress walki. Stwierdza, że po zniknięciu Asgardu Dziewięć Światów nie miało innego wyboru, jak tylko popaść w chaos, ktoś musiał więc stworzyć nowy porządek. Gdy Amora pyta, jakim cudem przeciwniczka uzyskała takie moce, ta oświadcza, że bez Asgardu jego relikty zostały rozrzucone po krainach Yggdrasila, gdzie znalazły nowych właścicieli. Wtedy Enchantress rozpoznaje w jej mieczu Twilight Sword, ostrze wykute przez Surtura.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers: Prime #4 Avengers: Prime #4 Avengers: Prime #4 Avengers: Prime #4 Avengers: Prime #4 Avengers: Prime #4 Avengers: Prime #4 Avengers: Prime #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.