Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #6

Avengers Academy #6

Avengers Academy #6

"I Dreamed a Dream"

Postacie
Zapowiedź

Reptil atakuje Tigrę. Kiedy Humberto zostaje wybrany przewodniczącym Avengers Academy, powinno to być dla niego spełnieniem marzeń, ale jest koszmarem. Próbując sobie poradzić z tłumionym gniewem i czując się odpowiedzialnym za swoich towarzyszy, może nie wytrzymać napięcia, kosztem czego będzie jego człowieczeństwo. Plus: więcej o Quicksilverze i Finesse oraz Mentallo.

Cytat

Jessica Jones: "What about Avengers Academy? Is there anything going on there you want to talk about?"
Reptil: "...No. No, It's... It's a dream come true."

Streszczenie

Rozpoczynające komiks retrospekcje prezentują przeszłość Reptila. Okazuje się, że chłopak wychowywany przez parę paleontologów był otoczony przez dinozaury przez całe życie. Nawet  pomimo posiadania talentu do ich rozpoznawania, nie miał jednak zamiaru iść w ślady rodziców. Jego jednym marzeniem było zostanie jednym z Avengers.

W teraźniejszości jest natomiast mianowany przez Pyma na przewodniczącego całej grupy. W tej teoretycznie wzniosłej chwili Humberto myśli jednak tylko o tajemnicy, którą skrywają przed nimi wykładowcy, o Finesse spotykającej się potajemnie z Quicksilverem oraz o tym, że od dnia pamiętnego pocałunku spędzają wspólnie noce. Rozmyślania przerywa mu jednak Wasp, który jednocześnie wręcza mu specjalny identyfikator.

Jakiś czas później rozmawia z nim w jego laboratorium o swoich mocach. Konkretnie rzecz biorąc chodzi o całkowitą transformację. Pym ma wątpliwości ale postanawia przeprowadzić kilka testów na amulecie, który ku jego zaskoczeniu, na stałe połączył się już z ciałem chłopaka. Wszystko zmienia się diametralnie kiedy bada kamień jednym ze swoich urządzeń. Wtedy też Lopez widzi serię scen z prehistorii, by chwilę później zacząć zwijać się z wrzaskiem na podłodze. Nawet jeśli  pomimo tego chce kontynuować testy, jego opiekun jest innego zdania.

W nocy dochodzi do kolejnego spotkania Reptila i Finesse. Chłopak przed wyjściem dziewczyny chce jeszcze porozmawiać, ale ta wyraźnie pokazuje jaki ma stosunek do tego "związku" i twierdzi, że to ich ostatnia wspólna noc.

Akcja przenosi się na kolejną konferencję prasową, podczas której zainteresowaniem cieszą się nie tylko studenci, ale również Speedball. Nowa pozycja Reptila zdążyła już obiec media, więc jedna z reporterek pyta o jego odczucia, ten jednak umiejętnie unika odpowiedzi, kierując uwagę na Strikera. Okazuje się, że organizatorem tego spotkania jest Hawkeye.

Następnego dnia Reptil staje się przypadkowym świadkiem kłótni Hazmat i Mettle, która jak łatwo można się domyślić dotyczy Osborna. Kiedy jednak chłopak nieświadomy wszystkiego próbuje ich pogodzić, mówiąc jak bardzo do siebie pasują, tylko pogarsza sprawę. Mijają kolejne 24 godziny i Humberto postanawia sprawdzić co tak naprawdę łączy Quicksilvera i Finesse. Jak się okazuje naprawdę chodzi tu o naukę. Tym razem Pietro przekazuje jej materiały dotyczące czytania mowy ludzkiego ciała, co pozwalało Magneto z taką skutecznością manipulować innymi.

Kolejny dzień to czas na prawdziwą akcje, w której bohaterom przychodzi zmierzyć się z Mentallo. Przestępca z łatwością sprawia, że wszyscy rzucają się na siebie. Na szczęście latający nad ich głowami Reptile znajduje się poza zasięgiem jego mocy i dopiero po chwili mężczyzna zwraca na niego uwagę. Niestety jego zdolności doprowadzają do nieoczekiwanych rezultatów. Lopez na moment zostaje bowiem pozbawiony swojego człowieczeństwa i całkowicie zmienia się w dziką bestię. Kiedy pozostali dochodzą do siebie, widzą jedynie Mentallo, któremu najprawdziwszy dinozaur o mało nie odgryzł ręki.

Po wszystkim Wasp, Justice i Tigra starają się pomóc Lopezowi zapanować nad nową zdolnością. Niestety nie są w stanie do niego dotrzeć. Postanawiają więc wysłać go do siedziby Avengers, gdzie ma spotkać się z Jessicą Jones. Po przywitaniu się, ta opowiada mu o swojej historii z Purple Manem oraz jej konsekwencjach, które towarzyszą jej do dnia dzisiejszego. Dalsza część rozmowy jest przedstawiona na nagraniu, które kobieta ogląda wraz z Pymem. Można się z niego dowiedzieć, że Osborn wykorzystywał ból Humberto po stracie rodziców, by zwabić go do siebie i poddać torturom. Hank mimo wszystko jest jednak zadowolony, że jego podopieczny wreszcie się przed kimś otworzył.

Autor: Pete

Galeria numeru

Avengers Academy #6 Avengers Academy #6 Avengers Academy #6 Avengers Academy #6 Avengers Academy #6 Avengers Academy #6 Avengers Academy #6 Avengers Academy #6 Avengers Academy #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.