Avalon » Serie komiksowe » Shadowland: Power Man » Shadowland: Power Man #4

Shadowland: Power Man #4

Postacie
Zapowiedź

Cała prawda o pochodzeniu nowego Power Mana zostaje ujawniona, tuż przed ostatnim atakiem na Shadowland. Jakie są jego powiązania z Bullseyem, The Hand i samym Lukiem Cagem? Gdy Iron Fist i Power Man celują w Daredevila, najnowsza sensacja Marvela ma osobiste powody do szturmu na twierdzę. Jednak czy decydujące rozstrzygnięcia wzmocnią jego współpracę z Dannym Randem? Czy zmuszą go do walki po stronie sił ciemności?

Streszczenie

Power Man rzuca się na Iron Fista. Daniel czeka na ten atak. Niespodziewanie chłopak zamiast zadać cios, przeskakuje nad bohaterem i uderza Cottonmoutha. Daniel w tym samym czasie podcina Nightshade i wytrąca jej z ręki kontroler, który następnie niszczy. Podchodzi do niej Victor. Nie zamierza popełniać tych samych błędów co jego ojciec. Kobieta nie jest jednak bezbronna i poraża młodego herosa ładunkiem elektrycznym. Jedna z iskier roznieca dodatkowo pożar w pomieszczeniu. Przestępczyni i jej partner uciekają. Power Man chce za nią ruszyć w pościg, ale powstrzymuje go Iron Fist. Musza ewakuować rannych policjantów i cywilów, którzy inaczej zginą w pożarze. Victor nie rozumie, po co ma tracić czas na alfonsów i skorumpowanych gliniarzy. Daniel odpowiada, że jeśli im nie pomogą, to staną się tacy jak oni.

Kiedy wydostają się na zewnątrz, zaskakuje ich widok walk toczących się na ulicach. Każdy walczy z każdym. Rand wyczuwa w nich negatywne chi, które pochodzi z Shadowland. Podchodzą do nich trzy kobiety, które w transie przekazują wiadomość od Hand. Jeżeli nie przyjdą do nich z własnej woli to Sofia zginie. Power Man wpada we wściekłość. Odtrąca próbującego go uspokoić Iron Fista. Łapie jednego z uratowanych policjantów i wyciąga od niego informacje o wejściu do twierdzy, po czym ucieka.

W podziemiach Shadowland trójka ninja uprawia czarną magię. Ponieważ Power Man ukradł im chi, stracili honor i nie mogą spokojnie umrzeć. Popełniają więc rytualne samobójstwo a ich krew przywołuje demona, który ma zmyć z nich hańbę.

Victor dostaje się do twierdzy i schodami schodzi do podziemi. Po drodze nawiedzają go duchy jego krewnych i sąsiadów. Chłopak pamięta, że twierdza została wzniesiona w miejscu, gdzie zawalił się ich blok i nie wszyscy zmarli doczekali się pochówku. Ich duchy są z nim, dają mu siłę. W końcu dociera do wiszącej klatki, w której więziona jest jego kuzynka. Chce ją uwolnić, ale dziewczyna wyzywa go od idiotów, który pakuje się w oczywistą pułapkę. Liczyła na pomoc prawdziwych bohaterów. Chłopak nie chce tego słuchać i pyta się, o to gdzie poszli jej prześladowcy. Dziewczyna nie rozumie, ponieważ oni nigdzie nie odchodzili. W tym momencie Power Man zostaje uderzony maczugą wielkiego demona. Victor próbuje unikać ciosów, ale nie wychodzi mu to najlepiej. Kiedy leży oszołomiony, ponownie widzi duchy zmarłych mu bliskich. Ojciec pokazuje mu gest przypominający eksplozję. Młody bohater szybko załapuje o co chodzi. Chłopak pobiera energię z duszy miasta, zmarłych tu ludzi, sąsiadów i pobliskich mieszkańców. Dzięki temu jest w stanie ponownie stanąć do walki. Zwiększa swój rozmiar kilkakrotnie i przechodzi do kontrataku.

Kiedy do twierdzy dociera Iron Fist, z góry skacze na niego Sofia. Cieszy się, że jest w ramionach herosa i pod pretekstem zwichniętej kostki nie chce stanąć na ziemi. Nieopodal siedzi Power Man. Victor opowiada o swoich doświadczeniach w czasie walki. Daniel proponuje pomoc w szkole. Chłopak godzi się, pod warunkiem, że bohater zaopiekuje się jego mamą.

Tydzień później Pani Alvarez odwiedza syna w jego nowej pracy w fundacji Rand. Jego szefowa chwali wiedzę chłopaka o dzielnicy. Bez niego nie byli by w stanie skutecznie pomagać ludziom. Victor wstydził się o tym powiedzieć matce, ponieważ była przeciwna kontynuowaniu dzieła ojca. Ona odpowiada mu, że chodziło jej tylko, aby do walki nie używał pięści. Tutaj walczy o słuszna sprawę we właściwy sposób. Kiedy tylko szanowna rodzicielka wychodzi, chłopak przebiera się i idzie do dojo, za biurem. Tam czeka na niego Iron Fist. Daniel ma zamiar nauczyć go korzystać z jego mocy. Najpierw muszą zacząć od prawidłowego oddychania. Po krótkiej rozmowie zmienia zdanie. Zaczną od małego sparingu.

Autor: Spell

Galeria numeru

Shadowland: Power Man #4 Shadowland: Power Man #4 Shadowland: Power Man #4 Shadowland: Power Man #4 Shadowland: Power Man #4 Shadowland: Power Man #4 Shadowland: Power Man #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.