Avalon » Serie komiksowe » Shadowland » Shadowland #5

Shadowland #5

Postacie
Zapowiedź

Wraz z pomocą byłego wroga, Daredevil krzyżuje plany swoich byłych przyjaciół i jest gotowy do podbicia całego Nowego Jorku. Chaos spowodowany przez Shadowland osiągnął punkt krytyczny. Daredevil może jednak nie dożyć chwili, gdy będzie mógł ujrzeć rezultaty.

Cytat

Elektra do małego Matta: "Be a man. Without Fear."

Streszczenie

Zamieszki na ulicach Hell’s Kitchen osiągają apogeum. Burmistrz Jameson, siedzący w zaciszu swojego gabinetu, dowiaduje się o problemie, zastanawiając się, gdzie w takiej chwili są Avengers.

 

Foggy próbuje wdrapać się na mury Shadowlandu. Nagle traci przyczepność i spada. W locie łapie go Ghost Rider i zostawia na dachu fortecy, sam udając się do środka. Tam Daredevil stoi zwycięsko nad tymi, których zwał niegdyś przyjaciółmi. Wyczuwa nadchodzącego przeciwnika i atakuje Ducha Zemsty. Pojedynek przenosi się na zewnątrz. Ghost Rider atakuje Śmiałka swoim piekielnym ogniem, ale ten stoi niewzruszony, po czym chwyta przeciwnika i dosłownie wysysa z niego ogień.

White Tiger znajduje Foggy’ego. Przyprowadza go przed oblicze lorda Daredevila, który własnoręcznie chce pozbawić go życia. Foggy ostatkiem sił wykrztusza imię przyjaciela, co powoduje chwilowy przebłysk świadomości Matta. Elektra mobilizuje pobitych bohaterów do ataku, póki ich przeciwnik jest zdekoncentrowany. Izo pozbawia przytomności White Tiger, a Iron Fist w jednym uderzeniu skupia całą swoją energię chi, aby przebudzić świadomość Murdocka. Zadany cios posiada właściwości lecznicze. Daredevil zaczyna wić się w agonii, a po chwili Matt błaga Elektrę o śmierć.

 

Gdzieś głęboko w podświadomości Daredevila, mały Matthew Murdock płacze, zostawiony samotnie w przerażającej ciemności. Na chwilę pojawia się jego matka, mówiąc, iż nigdy go nie chciała i celowo zostawiła go z ojcem alkoholikiem. Postać matki zastępuje wspomniany ojciec. Żali się nad synem, w którym pokładał tak wielkie nadzieje, zniweczone przez ślepotę. Fixer zagroził ze zabije ich obu, jeśli nie podłoży się w walce. Stary Murdock dochodzi do wniosku, że może to i lepiej, jeśli obaj trafią do piachu. Chłopiec wije się z rozpaczy. Wtedy zjawia się Elektra i karze chłopcu przestać płakać. Musi wstać i stawić czoła tym głęboko zakorzenionym obawom, gdyż mrok, który w nim tkwi, żywi się tymi słabościami. Mały Matt mówi, że nie jest w stanie. Boi się. Elektra wyciaga ku niemu miecz, mówiąc, że musi stać się człowiekiem pozbawionym strachu. Dorosły już Matthew bierze miecz, po czym przebija się nim.

 

W świecie rzeczywistym Foggy i Iron Fist próbują reanimować Śmiałka. Elektra stwierdza, że dostali to, po co przyszli. Koszmar się skończył, a teraz muszą pozwolić mu odejść.

 

Ludzie na ulicach nagle przestają się atakować, niczym wybudzeni z koszmaru; nie wiedzą co się stało.

 

Spider-Man próbuje odkopać z gruzów Wolverine’a. Izo jest zawiedziony, że jego plan wprowadzenia Hand na drogę dobra nie powiódł się, ale cieszy się ze zwycięstwa. Cage zauważa, że przynajmniej Bullseye pozostał martwy. Iron Fist mobilizuje wszystkich, aby udali się na ulice pomóc w gaszeniu szalejących pożarów. Nagle Foggy zauważa zniknięcie Matta. W katakumbach Elektra odnajduje jego maskę.

 

W nocy, Fisk w asyście Lady Bullseye ląduje w cytadeli Shadowlandu. Zostaje niemiło powitany przez Typhoid Mary, która pomimo upadku Murdocka nie ma zamiaru go zdradzić i pozwolić Fiskowi polożyć łapę na The Hand. Rozbawiony Kingpin wypowiada trzy słowa, które są kluczem do uwolnienia kolejnej, czwartej już tożsamości Typhoid, która pracowała cały czas dla Fiska. Zadowolony Kingpin zauważa, że cierpliwość się opłaciła i teraz wszystko należy do niego.

 

Poobijany Murdock ukrywający sie w bluzie z kapturem, zachodzi do kościoła. Ksiądz oznajmia, że właśnie przygotowywał się do zamknięcia. Matt prosi o spowiedź. Ksiądz ma przeczucie, że nie powinien mu teraz odmówić i pyta Śmiałka, kiedy ten ostatni raz był u spowiedzi. Murdock klęka przed nim, mówiąc, że nie spowiadał się od bardzo dawna.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Shadowland #5 Shadowland #5 Shadowland #5 Shadowland #5 Shadowland #5 Shadowland #5 Shadowland #5 Shadowland #5 Shadowland #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.