Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #1

Uncanny X-Force #1

Uncanny X-Force #1

"Ages" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Apocalypse został ożywiony przez tajemne bractwo, by więc uchronić świat przed nowym Age of Apocalypse, Wolverine i Archangel zbierają nową drużynę, gotową zabić En Sabah Nura nie zważając na środki.

Streszczenie

Deadpool infiltruje tajemniczą świątynię. Spodziewał się napotkać silną ochronę, a tymczasem jest tu tylko sporo kamiennych rzeźb. Po wejściu do środka jest świadkiem, jak Clan Akkaba chce wskrzesić swojego Pana. Po złożeniu ofiary, sarkofag otwiera się i we mgle widać sylwetkę postaci. Wilson nie ma jednak możliwości przyjrzeć się temu bliżej, ponieważ od tyłu atakuje go monstrum wyglądające jak Minotaur.

Psylocke idzie korytarzem w kierunku otwartych drzwi. Na ziemi leży pełno trupów. Kiedy dociera do pomieszczenia, widzi przybitego do muru Angela, przed którym stoi Archangel. Warren prosi Betsy o pomoc. Jego mroczna strona odpiera, że próbuje wszystko naprawić, po czym atakuje mutantkę. Okazuje się, że był to tylko sen. Nagłe obudzenie kobiety wybudza także śpiącego obok Warrena. Domyśla się on, że chodzi o Archangela. Dzięki pracy przyjaciółki jest w stanie kontrolować przemiany, ale zdaje sobie sprawę, że nigdy do końca nie zapanuje nad swoją mroczną stroną. Jest i tak zadowolony z tego, co udało im się osiągnąć, a poza tym potrzebuje Archangela do działania w X-Force. Jego mordercze usposobienie jest tam niezbędne. Tym razem działają jednak w tajemnicy, nawet Scott o niczym nie wie. Potrzebuje ukochanej, aby w razie czego mogła go powstrzymać przed posunięciem się za daleko. Przerywa im sygnał otrzymanej wiadomości. Tylko jedna osoba zna tę częstotliwość i pewnie znów jest pijana. Okazuje się, że ten tajemniczy człowiek coś odkrył. Betsy domyśla się, że to coś strasznego i idzie przebrać się w strój.

Fantomex włamuje się do Tower of London. Dzięki swoim mocom przekonuje strażników pod skarbcem, aby udali się na przerwę. Teraz prosi swój statek o pomoc przy otwarciu drzwi. Okazuje się, że w środku jest Logan, co oznacza, że to on wygrał zakład. Dostanie skrzynkę bardzo drogiego koniaku. Mutanci otrzymują sygnał od reszty zespołu i ruszają na spotkanie. Po chwili wszyscy są już na statku. W czasie lotu Wolverine na osobności rozmawia z Warrenem. Chce mieć pewność, że będą działać zespołowo, a misja nie okaże się prywatną zemstą. Kiedy docierają na miejsce, okazuje się, że nic tam nie ma. Worthington podpowiada, jak mają zaprogramować czujniki, co od razu skutkuje wykryciem świątyni. Następnie każe on znaleźć Fantomexowi wejście. Kiedy docierają na miejsce, z cokołu nad bramą zeskakuje Minotaur. Zaczyna on walczyć z Loganem, który po chwili zostaje trafiony toporem przeciwnika, w wyniku czego ogarnia go żądza krwi i rusza on do ataku przeciwko swoim przyjaciołom. Betsy wbija potworowi swój psioniczny nóż. Kiedy to robi, sama zostaje porażona mrocznymi myślami przeciwnika. Ratuje ją Fantomex, który przerywa połączenie. Kiedy bestia podchodzi do nich, Charlie używa swoich mocy i przekonuje Minotaura, że mutantka jest miłością jego życia. Ten staje zmieszany i po chwili wybucha. W tym samym czasie Logan ma zamiar zabić Angela, ale Psylocke używa na nim swojego noża i Wolverine odzyskuje kontrolę nad sobą.

W środku świątyni kilku naukowców z Clanu Akkaba przeprowadza testy na uwięzionym Deadpoolu. Po chwili są już martwi w wyniku pojawienia się X-Force. Grupa rozpoczyna ucieczkę, przy której muszą się przebić przez zastępy żołnierzy przeciwnika. Ostatecznie uciekają przez okno, pod którym czeka na nich E.V.A.. Następuje to w ostatniej sekundzie, ponieważ chwilę później świątynia ulega samozniszczeniu.

Na zewnątrz Angel opowiada reszcie zespołu z czym mieli do czynienia. Deadpool od ponad roku na jego zlecenie szuka śladów Apocalypse'a. Dowiedzieli się, że Akkaba odnaleźli szczątki mutanta, dzięki którym mogą go wskrzesić. Nie wierzył, że kiedykolwiek im się uda. Jednak statek, który widzieli oraz to, że walczyli z Wojną są jednoznacznym dowodem.

Na statku War i Famine otwierają drzwi przed starszą Panią. W środku siedzi nastoletni chłopiec, który jest najnowszą inkarnacją Apocalypse'a. Kobieta przyszła, aby rozpocząć dzisiejsze lekcje.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #1 Uncanny X-Force #1 Uncanny X-Force #1 Uncanny X-Force #1 Uncanny X-Force #1 Uncanny X-Force #1 Uncanny X-Force #1 Uncanny X-Force #1 Uncanny X-Force #1 Uncanny X-Force #1 Uncanny X-Force #1 Uncanny X-Force #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.