Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #28

Deadpool vol. 2 #28

Deadpool vol. 2 #28

"I'm Your Man"

Postacie
Zapowiedź

Wygląda na to, że Deadpool zrobił coś dla kogoś, kto nie był do końca tym, za kogo się podawał. I teraz prawdziwy Steve Rogers jest naprawdę zdenerwowany.

Cytat

Deadpool: „Hey! If you need bombs I can get you tons of ‘em! Wait...why do we need bombs?

klon Rogersa: “For…for blowing up terrorists!

Deadpool: “Y’mean like I just did?

klon Rogersa: “I need a moment.

Streszczenie

Steve Rogers informuje Black Widow i Moon Knighta o składzie broni organizacji Anti-Government Militia, który właśnie obserwują. Z pewnego źródła dowiedział się, że trwa tam budowa bomby. W chwili gdy pada pytanie ‘Gdzie jest Deadpool?’, następuje wybuch składu, a  Wade pojawia się ucieszony, że zdetonował ładunek. Steve jest wściekły, bo mieli skonfiskować bombę. Teksty Wilsona wyprowadzają go z równowagi do tego stopnia, że w końcu  jest zmuszony go uderzyć.

Później, w super tajnej kryjówce, Deadpool rozmawia ze swoimi wewnętrznymi głosami o szansie, jaką dostał na zostanie prawdziwym superbohaterem. Dochodzi do wniosku, że jednak jest trochę szalony. Tymczasem z innego miejsca w kryjówce Doctor Bong obserwuje Wilsona w towarzystwie Rogersa, Black Widow i Moon Knighta. Okazuje się, że nie są to prawdziwi członkowie Secret Avengers, a jedynie ich nieudane klony stworzone przez Bonga.

Nazajutrz oryginalni Secret Avengers obserwują kryjówkę. Rogers niemal od razu po wejściu jest powitany przez Deadpoola, który chce przeprosić za wczorajsze zajściu. Steve oczywiście nie wie, o co mu chodzi i bez namysłu zaczyna go atakować. Włącza się alarm i Doctor Bong ogłasza swym klonom, że są atakowani. Batch 191 - bo tak został nazwany klon Rogersa - stchórzył i chce uciec, lecz wyjście obstawiła prawdziwa Czarna Wdowa, która trafia klona perfekcyjnie ze snajperki. Doktor stwierdza, że aby uciec, należy pokonać Steve’a, lecz jego tchórzliwi podopieczni nie są do tego skorzy. Ich jedyną szansą jest Deadpool. Kiedyś Bong był psychiatrą Wade’a i dzięki temu wie, jak bardzo mężczyzna nienawidzi swych przyjaciół, a teraz przecież sądzi, że Rogers nim jest. Wilson zaczyna zatem przeciwstawiać się Steve’owi, przekonany o tym, że ten chciał go po prostu wykorzystać. Zadaje mu parę mocnych ciosów, lecz w końcu dostaje w plecy ostrzami od Moon Knighta. Rogers chce z nim porozmawiać, ale wtedy Bong uruchamia swe potężne fale dźwiękowe, które zabijają klony i niszczą budynek.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #28 Deadpool vol. 2 #28 Deadpool vol. 2 #28 Deadpool vol. 2 #28 Deadpool vol. 2 #28 Deadpool vol. 2 #28 Deadpool vol. 2 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.