Avalon » Serie komiksowe » Thor » Thor #616

Thor #616

Thor #616

"The World-Eaters" - Chapter 2

Postacie
Zapowiedź

Jakie niebezpieczeństwo zbliża się do Asgardu? Co oznacza obecność Asgardu na Ziemi? Tylko jedna osoba wie to na pewno, ale nie jest on w stanie sprawić, aby inni potraktowali go poważnie. Obudowa miasta jest teraz dla Thora priorytetem, jednak zło bardziej przerażające, niż mógłby sobie wyobrazić, zbliża się z każdą chwilą. Mroczni bogowie przybywają do Asgardu.

Streszczenie

Grupka pań z Broxton przybywa z gorącymi daniami do jednego z domów, gospodarz jednak informuje je, że ich gość nie przełknął nic od dziesięciu dni. Jedna z kobiet zagląda do pokoju, w którym Kelda rozpacza po stracie ukochanego. Zapewnia ją, że wszyscy kochali Billa i wszyscy odczuli jego stratę, próbuje ją jednak przekonać, że zagłodzenie się na śmierć w niczym nie pomoże. Bogini odpiera jednak, że w porównaniu do tego, co przeżywa, śmierć byłaby wyzwoleniem.

Doktor Eric Solvang jedzie wraz z Volstaggiem do Asgardu, gdzie stają przed pracującymi w sali trofeów Odina Balderem i Thorem. Naukowiec z miejsca naraża się bogom, stając zbyt blisko trumny Wszechojca, Volstagg jednak uspakaja ich i zapewnia, że wywody śmiertelnika są warte wysłuchania. Ten powtarza więc swój wykład o nieskończonych wymiarach i tym, że coś przybędzie, by zająć ich miejsce na szczycie Yggdrasila. Na koniec stwierdza, że bogowie nie powinni tu być, czym tylko denerwuje Thora, który każe mu się wynosić.

Ano-Athox. Ostatni z mieszkańców umierającego Wszechświata, Uthana Toth, jego nałożnica i czarnoksiężnik Phanto the Sinister, otrzymują informację od Thane'a, że są oni gotowi na ich przybycie. Toth siłą woli zagina więc siły rządzące ich światem, by po raz ostatni otworzyć przejście do Alfheimu. Gdy przechodzą do podbitego królestwa elfów, ich stary Wszechświat zapada się za nimi i przestaje istnieć. Widząc przybycie swego władcy, pozostali przybysze padają przed nim na kolana.

Asgard. Balder zauważa, że Thor wygląda na przybitego, ten więc przyznaje, że cały dzień pracy wśród zdobyczy ich ojca, przypominających złote lata ich królestwa, przygnębił go. A co gorsza, nie ma kogoś, komu mógłby się zwierzyć, krwi z jego krwi. Dlatego postanawia ożywić Lokiego. Balder przypomina, że to przez boga kłamstw ich królestwo jest w ruinie i że jego powrót nie przyniesie niczego dobrego.

Na zewnątrz Heimdall spogląda w nieskończoność stworzenia. Nagle jednak powala go przemożna siła – właśnie zobaczył ich koniec. Koniec wszechrzeczy. Prosi Thora, by ten jak najszybciej do nich wrócił.

Tymczasem bóg piorunów wzlatuje w niebiosa i przyzywa Lokiego z powrotem do świata żywych.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thor #616 Thor #616 Thor #616 Thor #616 Thor #616 Thor #616 Thor #616 Thor #616 Thor #616

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.