Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #5

New Avengers vol. 2 #5

Postacie
Zapowiedź

Wolverine decyduje się na ostateczne poświęcenie, aby ocalić nasz wymiar.

Cytat

Ben Grimm: "Here's my rule: I'm the good guy. And if there's someone hittin' me... they're the bad guy."

Streszczenie

Lata temu. Rasputin szuka u Hand pomocy w zabiciu Stephena Strange'a. Jedynie w ten sposób może przejąć noszony przez doktora Eye of Agamotto. Hand wydają się być bardzo zainteresowani artefaktem. Rasputin jednak nie do końca potrafi im wytłumaczyć, czym on jest. Z pomocą niespodziewanie przychodzi Wong, zaufany Dr. Strange'a, który przybył tu niezauważony przez nikogo. Wyjaśnia, że Agamotto to wieczny byt, jeden z trzech Vishanti, najpotężniejszych magów. Niektórzy uważają nawet, że był pierwszym ziemskim Sorcerer Supreme. Natomiast Eye of Agamotto jest podarunkiem dla tego wymiaru, przekazywanym z pokolenia na pokolonie kolejnym Sorcerer Supreme. Wszystkowidzące oko skupia w sobie wiedzę i siłę, jednak przeznaczone jest tylko wybranym. Nikt niepowołany nie może przywłaszczyć sobie tego artefaktu. Ono samo wybiera właściciela. Razem z Wongiem przybył tu też Dr. Strange i wspólnie rozprawiają się z Rasputinem i Hand.

Obecnie. Pogrążony w nicości Daniel Drumm z przerażeniem rozgląda się dookoła, próbując znaleźć jakąś drogę. Łudzi się, że w końcu udało mu się przejść na drugą stronę.

Nowy Jork, zdewastowany po walce z demonami. Spod jednego z przewróconych samochodów wychodzi Hawkeye. Na spotkanie wychodzą mu New Avengers. Po namiętnym powitaniu z żoną Clint oznajmia, że dostał wezwanie od tych drugich Avengers, do których się przyłączył, i że musi już iść. Spider-Man jest niepocieszony, że sam nie został wezwany przez tych drugich Avengers.

Nowy Orlean, Sanktuarium Doktora Voodoo. Jericho Drumm bezowocnie studiuje księgi, gdy nagle nawiedza go brat. Duch Daniela wykrzykuje imię Jericho i znika.

Siedziba Avengers. Strange tłumaczy Iron Fistowi, że kogolwiek spotkał w innym wymiarze, nie mógł to być dawny mistrz Stephena. W innym wymiarze ktoś za wszelką cenę próbuje się uwolnić i przejąć Eye of Agamotto, Rand natomiast był doskonałym sposobem na osłabienie jednego z najpotężniejszych ziemskich magów i odwrócenie uwagi wszystkich od prawdziwej przyczyny inwazji na Ziemię i istoty za to odpowiedzialnej. Ostatecznie Daniel przeprasza Stephena za to, że go uderzył. Po wyjaśnieniu tej sprawy, celem rozluźnienia atmosfery, Spider-Man stwierdza, że to zapewne Agamotto chce odzyskać swoją własność. Strange i Hellstorm doznają olśnienia. Jakby na potwierdzenie tych słów pojawia się świetlisty tygrys, który zamienia się w Agamotto. Mag przybył tu odzyskać swoją własność. W odpowiedzi Strange stwierdza jednak, że obecnym właścicielem artefaktu jest Jericho Drumm. Agamotto rzuca urok na członków Avengers. Opętani atakują Strange'a ze wszystkich stron. Stephen jest bezradny, z pomocą przychodzi mu jednak Dr. Voodoo, który przepędza Agamotto, czym zdejmuje czar z Avengers. Zaraz też wyzywa Agamotto na śmiertelny pojedynek. Wyzwanie zostaje podjęte. Hellstorm nie szczędzi mu jednak inwektyw. Zdaniem jego i Stephena, Voodoo porywa się z motyką na słońce. Jericho ripostuje, że niekoniecznie, bo brat wskazał mu miejsce pobytu Agamotto - to wymiar światła. Sam Agamotto nie jest już tym, kim był przedtem. Nie ma już Vishanti, a magia całego wszechświata utraciła stabilność. Żeby go jednak pokonać, będzie potrzebował pomocy wszystkich tu zebranych. A dokładniej ich mocy, które umieści w jednym ciele. Logan zgłasza się do tej roli. Pozostali mimo obaw tworzą koło, a Voodoo odprawia rytuał. Po chwili Wolverine z magicznym znamieniem na tułowiu jest gotów do walki.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #5 New Avengers vol. 2 #5 New Avengers vol. 2 #5 New Avengers vol. 2 #5 New Avengers vol. 2 #5 New Avengers vol. 2 #5 New Avengers vol. 2 #5 New Avengers vol. 2 #5 New Avengers vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.