Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #5

Avengers Academy #5

Avengers Academy #5

"Fame"

Postacie
Zapowiedź

Czyżby Akademia Avengers została przedstawiona opinii publicznej? Jej istnienie było do tej pory trzymane w tajemnicy i żądny sławy Striker nie jest tym zbyt zadowolony. Ale to wszystko może nie mieć znaczenia, kiedy superzłoczyńca Whirlwind oskarża Hanka Pyma o śmierć kobiety, którą kochał – Janet Van Dyne - i przebywa, szukając zemsty na niedoświadczonych studentach, którzy są właśnie na wycieczce. I z kim całuje się Justice?

Cytat

Steve Rogers: "I have to say, until now I'd never seen anyone walk through these doors whose only reason for being here... Was to become a celebrity."

Streszczenie

Sobota, czwarta nad ranem - właśnie wtedy Striker postanawia przygotować dla siebie małą przekąskę. Kiedy jednak zamyka lodówkę o mało nie zostaje przyprawiony o zawał serca, kiedy okazuje się, że za jego plecami stoi Jocasta, co dziwne ta w ogóle na niego nie reaguje. Mimo wszystko chłopak nie widzi problemu w ucięciu sobie z nią krótkiej pogawędki.

Początkowo opowiada jak wyglądał poprzedni tydzień w akademii, rozpoczynając oczywiście od poniedziałku, czyli dnia kiedy obowiązki gościnnego instruktora pełnił sam Steve Rogers. Studentom szybko przychodzi zapłacić za przesadną pewność siebie. Mężczyzna odbiera jedną z pałek Finesse i trafia nią narzekającą Hazmat, odcinając jej dopływ powietrza. Tym samym zajęcia praktyczne dobiegają końca, a komandor zostaje jeszcze na moment by udzielić młodym superbohaterom kilku rad. Wtedy jednak do głosu dochodzi Striker, który chce się dowiedzieć kiedy wreszcie świat dowie się o ich zespole. Chłopak oczywiście błyskawicznie wybucha, kiedy słyszy odpowiedź Rogersa. Na szczęście Pym jest w stanie załagodzić sytuację.

Następnie Brandon postanawia opowiedzieć historię swojego życia. Jak się okazuje jest synem kobiety, która stała się znana dzięki romansowi z pewnym politykiem. Kiedy straciła na popularności postanowiła wykorzystać jego, robiąc z niego twarz w kilku spotach reklamowych. Oczywiście jedynym sposobem na wypromowanie chłopaka był związek z pewnym producentem. Tego bardziej interesowały jednak dzieci niż kobiety. Na swoje nieszczęście, takim właśnie zachowaniem doprowadził do uaktywnienia się jego mocy, w wyniku której wyładowania  dosłownie elektryczne usmażyły limuzynę oraz jadących nią ludzi.

Kiedy matka znalazła syna w szpitalu o dziwo nie miała do niego pretensji, wprost przeciwnie. Trudno się dziwić, skoro znalazła doskonały sposób na wykorzystanie talentu chłopaka do zarobienia sporej ilości pieniędzy. Od tej pory Striker miażdżył samochody na imprezach z serii Monster Truck, próbował nawet dostać się do reality show New Warriors. Jakiś czas później do jego drzwi zapukał Osborn. Jak się jednak okazało w przeciwieństwie do pozostałych, Sharpe nie stał się ofiarą okrutnych eksperymentów. Norman nie musiał rozwijać jego mocy, postanowił więc dać mu wszystko czego ten tylko zapragnie i o dziwo tylko go znudził.

Po tym historia znowu wraca do wydarzeń z poprzedniego tygodnia, konkretnie wtorku. Właśnie wtedy podczas treningu na siłowni Brandon postanawia spróbować poderwać Finesse, tylko po to by zostać odprawiony z kwitkiem. Jego kolejną ofiarą staje się więc przechodząca nieopodal Veil. Ta również jest jednak w stanie oprzeć się jego "urokowi". Wszystko to sprawiło, że postanowił poważnie rozważać opuszczenie akademii. Wtedy przyszedł jednak piątek.

To właśnie wtedy Pym postanowił zabrać swoich podopiecznych na krótki spacer. Pogawędkę przerwało im jednak pojawienie się nieoczekiwanego gościa - Whirlwinda, który obwinia Hanka o śmierć jego żony. Nie pomaga nawet próba wytłumaczenia mu, że wszystkiemu winny był podszywający się pod niego Skrull. Mutant chce ukarać go poprzez zabicie towarzyszących mu dzieci. Na jego nieszczęście te już dawno postanowiły włączyć się do akcji. Walka szybko robi się poważna, ale uczniom wspartym przez Pyma, nie sprawia większego problemu. Istotniejszy jest fakt, że na miejscu szybko pojawiają się kamery.  

Nim wracają do akademii, media są już pełne wiadomości o nowej grupie superbohaterów. Zadowoleni są z tego przede wszystkim uczniowie, którzy dzięki temu przekonują opiekunów. Już w sobotę zostaje więc zorganizowana konferencja prasowa, stanowiąca jednocześnie oficjalną prezentację zespołu. Po takim wydarzeniu emocje szybko nie opadają, więc przez resztę dnia rozmawia się tylko o tym. Niestety Veil postanawia podzielić się odczuciami ze swoim ulubionym wykładowcą i przypadkowo widzi całujących się Justice oraz Ultragirl. Oczywiście łamie to serce podkochującej się w swoim profesorce dziewczynie. Wieczorem tego samego dnia składa więc odwiedziny Strikerowi i ku jego zaskoczeniu zaczyna go całować, by jakiś czas później nie pozwolić mu zasnąć, zanudzając go opowieściami o Astroviku.

Trudno dziwić się, że chłopak nie mógł zasnąć przez resztę nocy. Nim ostatecznie wraca do swojego pokoju, ucina sobie jeszcze rozmowę telefoniczną z nieustannie mówiącą o popularności matką.

Autor: Pete

Galeria numeru

Avengers Academy #5 Avengers Academy #5 Avengers Academy #5 Avengers Academy #5 Avengers Academy #5 Avengers Academy #5 Avengers Academy #5 Avengers Academy #5 Avengers Academy #5 Avengers Academy #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.