Avalon » Serie komiksowe » Shadowland: Moon Knight » Shadowland: Moon Knight #3

Shadowland: Moon Knight #3

Shadowland: Moon Knight #3

"Brothers in Arms"

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy bohaterowie uderzają na twierdzę Daredevila, Moon Knight próbuje zdobyć jedyny artefakt, który może pokonać Bestię, mrocznego ducha kontrolującego Daredevila. Na jego drodze stoi Shadow Knight, nowy awatar Khonshu, zdeterminowany do pokonania Moon Knighta. Jednak Moon Knight wie, że nie może zawieść i jest zdecydowany zrobić wszystko, nawet zabić, by pokonać Shadow Knighta.

Cytat

Jake Lockley/Marc Spector: "Jake Lockley's dead... I'm Marc Spector."

Streszczenie

"Madness need not be all breakdown. It may also be break-through." - R. D. Laing


Shadow Knight atakuje Moon Knighta za pomocą wyładowań z oczu. Rand przypomina bratu, że ten nauczył go wszystkiego. Nie przygotował go tylko na powrót do domu, na zapomnienie. Uświadamia Jake'a, że zdobył nowe moce, co czyni go czymś więcej niż on. Przypomina również o ich ojcu, który choć mógł nienawidzić starszego syna, jednak zawsze go szanował, uważając za kogoś wyjątkowego. Teraz przyszedł czas na zmiany. Kolejny atak elektryczny i Shadow Knight znika, pozostawiając Moon Knighta wściekłego i pałającego chęcią zemsty.


Marlene próbuje przekonać Jake'a, że wpatrywanie się w kominek cały dzień nie jest dla niego dobre. Ten odpowiada, że nie nazywa się Jake. Dziewczyna próbuje innych jego wcieleń, coraz bardziej przerażając się tą sytuacją.


W podrzędnym motelu Shadow Knight wypisuje krwią na ścianie wyrwane z kontekstu zdania.


Khonshu uważa, że Jake jest żałosny. Pyta go, czy zamierza wziąć się do pracy, czy zamierza dopaść Shadow Knighta. Lockey przypomina sobie obraz leżącej we krwi Marlene i odpowiada twierdząco. Chce dowiedzieć się więcej o Szafirowym Półksiężycu.


Khonsu wspomina, że przez wiele lat Księżyc leżał w miejscu, w którym zaginął. Na szczęście, złodzieje potrafią wszystko znaleźć. Przewędrował przez pustynię i ocean. Sprzedawany był na niezliczonych bazarach i plich targach. Jake chce znać jego obecną lokalizację.


W Nowym Orleanie mamy wszystko. Mistycyzm, voodoo, karaibskich kapłanów. Równie dobrze może być tu ukryty Szafirowy Półksiężyc. Lockley wchodzi do sklepu prowadzonego przez Ezmereldę, która proponuje mu przepowiedzenie przyszłości. Jake odkrywa, że za Ezmereldą wisi, przymocowany do ściany, poszukiwany przez niego przedmiot. Kobieta zdradza mu to co odkryła - nigdy nie ucieknie od swojej przeszłości. Ten nie jest zaskoczony tym stwierdzeniem i pokazuje jej plecak pełen pieniędzy.


Lockey informuje Rogersa, że zdobył to czego poszukiwali. Steve nakazuje mu ostrożność. Jake zauważa, że Półksiężyc został mu skradziony. Rusza za osobnikiem, który przed chwilą na niego wpadł. Okazuje się, że tym osobnikiem jest Shadow Knight. Randall atakuje brata. Ten próbuje się dowiedzieć, skąd u niego taka obsesja. W odpowiedzi słyszy, iż jest to święta misja zlecona przez akolitę Khonshu, Profile'a. Lockey stara się wytłumaczyć Randallowi, że został wprowadzony w błąd, a Profile to zwykły kryminalista. Ten nie chce w to uwierzyć. Trzyma się swojej wersji. Ma dostarczyć Półksiężyc swojemu Bogu, bądź go zniszczyć. Shadow Knight atakuje, zabijając zebranych dookoła ludzi. Jake wycofuje się do zaułka, by po chwili powrócić już w stroju Moon Knighta. Khonshu przypomina mu o umowie. Moon Knight odpowiada atakiem przy pomocy swoich półksiężyców. Randall rani ponownie postronne osoby. Lockley rzuca w jego kierunku kolejne pociski. Shadow Knight wycofuje się na skraj pomostu i prezentuje ostatni prezent od swojego Boga. Cały jest obwieszony laskami z dynamitem. Równocześnie zwraca bratu uwagę, że ten pozbył się już wszystkich swoich półksiężyców. Moon Knight przypomina sobie obraz Marlene leżącej w kałuży krwi. Ukradkiem wyciąga Szafirowy Półksiężyc i rzuca nim w stronę brata, podcinając mu gardło. Ciało spada do wody.


Jake cieszy się, że wrócił do domu, naprawdę do domu. Przyznaje, że tęsknił za nim oraz że ponownie są ze sobą związani. Jak starzy przyjaciele. Obok Jake'a, na swoim dawnym miejscu, stoi odsłonięty posąg Khonshu.


Forteca Shadowland. Moon Knight zbliża się do twierdzy Daredevila. Kolejny raz narusza swoje postanowienia. Kolejny raz. Nie ważne jest bowiem, co mówi lub co stara się udawać. To jest właśnie to, do czego się urodził.


Epilog. Marlene nawołuje Jake'a, by wrócił do łóżka. Ten oznajmia, że Jake Lockley nie żyje, a on nazywa się Marc Spector.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Shadowland: Moon Knight #3 Shadowland: Moon Knight #3 Shadowland: Moon Knight #3 Shadowland: Moon Knight #3 Shadowland: Moon Knight #3 Shadowland: Moon Knight #3 Shadowland: Moon Knight #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.