Avalon » Serie komiksowe » Shadowland » Shadowland #4

Shadowland #4

Postacie
Zapowiedź

Finałowa bitwa o duszę Nowego Jorku wybucha w Hell's Kitchen i Daredevil staje na linii frontu. On JEST linią frontu. Wspomagany przez cały zastęp The Hand, jstanowi teraz wielkie wyzwanie nawet dla najmocniejszych nowojorskich herosów. Z nowym człowiekiem jako prawą ręką, Matt Murdock ostatecznie pokaże tym, którzy są przeciwko niemu, co naprawdę oznacza być Człowiekiem Bez Strachu.

Cytat

Daredevil: 'There is no Murdock! There is only the Beast!"

Streszczenie

Na ulicach Hell’s Kitchen rozpętały się zamieszki.

W tunelach Shadowlandu, Elektra przyjmuje raport od swoich podwładnych. Zabezpieczyli wszystkie wejścia, poza tym jednym którym się obecnie znajdują i którego położenie znają tylko oni. Po otrzymaniu informacji, Elektra morduje wszystkich ninja i otwiera właz od tunelu. Po jego drugiej stronie czekają już na nią: Luke Cage, Spider-Man, Punisher, Wolverine, Iron Fist, Master Izo i Shang-Chi. Wszyscy przybyli aby powstrzymać dawnego przyjaciela.

 

Kingpin w towarzystwie Lady Bullseye przygląda się tonącemu w zamieszkach i płomieniach Hell’s Kitchen. Oboje wsiadają do helikoptera. Kingpin wyjaśnia Lady B, iż los dzielnicy jest mu obojętny, gdyż nie będzie mu już więcej potrzebna.

 

W podziemiach Shadowlandu, grupa bohaterów przygotowuje się do ataku na sale tronową. Elektra informuje ich, że jeśli sie nie pośpieszą do grona ich przeciwników dołączy wskrzeszony Bullseye. Pajęczy zmysł zaczyna wariować. Izo tłumaczy, że jest to spowodowane rozprzestrzenianiem się złej aury Bestii i niedługo cały świat może być pod jej wpływem. Punisher dziwi się, dlaczego zatem po prostu go nie zastrzelą. Elektra wraz z Izo tłumaczą iż nie jest to takie proste, ale starzec postara się omamić jego zmysły na dostatecznie długo aby mogli się do niego zbliżyć.

 

W sali tronowej, Daredevil wraz z Typhoid Mary i rzeszą swoich wojowników przypatruje się rytuałowi który ma na celu przywrócenie Bullseye’a do życia. W ostatniej chwili kapłanowi przerywa sai przebijające jego głowę. Śmiałek rozwścieczony zdradą Elektry rozkazuje zabicie intruzów. Po chwili DD orientuje się, iż frontalny atak jest tylko odwróceniem uwagi, jest już jednak za późno. Za jego plecami pojawia się Punisher rzucając granat ogłuszający. Następnie otumanionego Daredevila atakuje Wolverine, wbijając pazury w jego klatkę piersiową. Ku zaskoczeniu Logana, Śmiałek wyciąga szpony z ciała i odrzuca go z impetem. Punisher posyła serię pocisków, której DD unika bez trudu. Do walki wkracza Typhoid, ale z pomocą Frankowi przychodzi Spider-Man. Tym razem bez trudu obezwładnia przeciwniczkę, po czym stawia czoła Daredevilowi. Po krótkiej walce udaje mu się na chwilę unieruchomić przeciwnika. W tym momencie wszyscy bohaterowie rzucają się na Śmiałka przytrzymując go na ziemi. Elektra próbuje nakłonić Bestię, aby pozwoliła jej porozmawiać z Mattem. Jednak oczy Daredevila rozpalają się czerwonym blaskiem; bez problemu zrzuca z siebie przeciwników mówiąc, iż nie ma już Murdocka, a pozostała tylko Bestia.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Shadowland #4 Shadowland #4 Shadowland #4 Shadowland #4 Shadowland #4 Shadowland #4 Shadowland #4 Shadowland #4 Shadowland #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.