Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #511

Daredevil #511

Daredevil #511

"Shadowland" – Part Four

Postacie
Zapowiedź

Shadowland Tie-In. Hell's Kitchen eksplodowało zamieszkami, kradzieżami i wszechobecnym chaosem i to Daredevil jest odpowiedzialny za to wszystko. Jako przywódca The Hand i panujący nad Hell's Kitchen, Matt Murdock wie, że podbicie Nowego Jorku jest w jego zasięgu. Jednak jeden z jego najstarszych przyjaciół wyrusza do Shadowland, by ostatni raz SPRÓBOWAĆ uratować Człowieka Bez Strachu przed ścieżką, z której nie ma powrotu.

Cytat

detektyw Kurtz:"Damn you to Hell, Daredevil... This is on You."

Streszczenie

Hell's Kitchen, Nowy Jork. Policja informuje Jamesona, że The Hand wycofało się do zamku. Na ulicach pozostali jedynie rozjuszeni mieszkańcy. Burmistrz wydaje rozkaz do ataku.

Dakota próbuje odszukać Foggy'ego. Zostaje zaatakowana, jednak szybko obezwładnia napastnika. Trafia na Kurtza, który próbował rozgonić tłum. Detektyw wyjaśnia, że mieszkańcy walczą nie tylko z policją, ale również między sobą. A im bliżej znajdują się Shadowland, tym jest gorzej. Stróże prawa próbują zapanować nad sytuacją, ale idzie im niewiele lepiej, niż wcześniej szło H.A.M.M.E.R. [patrz: Daredevil #504]. Tym razem jednak mają większe szanse, bowiem wszyscy ninja zostali wycofani do obrony zamku. North martwi się o Nelsona, który obwinia siebie o to wszystko i może zrobić coś głupiego. Nagle przypomina sobie o przykutej do wózka Becky. Próbuje się do niej dodzwonić, jednak sieć telefoniczna jest przeciążona. Zamierza udać się po nią osobiście. Kurtz, patrząc jak odchodzi, przeklina Daredevila [patrz cyt. numeru].

Blake stara się skontaktować z policją, jednak ciągle każą jej czekać na połączenie. W pewnym momencie wyczuwa coś dziwnego, a po chwili włącza się alarm przeciwpożarowy. Instrukcja nakazuje użycie schodów, a to oznacza dla niej spore kłopoty.

Foggy, przedzierając się przez złomowisko, dociera do zamku. Ponieważ brama jest zamknięta, krzyczy, że chce rozmawiać z Murdockiem. Nikt mu nie odpowiada. Zastanawia się, jak do tego wszystkiego doszło. Chciałby, żeby wszystko było jak dawniej. Podłamany odchodzi, lecz po kilku minutach zawraca. Może i Matt odwrócił się do niego plecami, ale on nie zamierza tego robić. W końcu uratował go już kilka razy i czas oddać przysługę. Nelson zaczyna wspinać się po murze zamku.

Becky ostrożnie zjeżdża wózkiem po schodach. Jednak chwila nieuwagi wystarcza i dziewczyna ląduje na podłodze. Próbuje doczołgać się do wyjścia. Tutaj czeka na nią kolejna przeszkoda, bowiem musi wspiąć się po drabinie. Uważa, że trzeba za to kogoś pozwać do sądu. Na jej szczęście zjawia się Dakota, która pomaga jej się wydostać.

Foggy z trudem porusza się po krzywiźnie dachu, zastanawiając się, jak udaje się to Murdockowi. W końcu dostaje się do środka zamku. Tuż obok niego pojawia się White Tiger. Zaciąga go przed oblicze Daredevila, u którego stóp leżą pokonani bohaterowie [m. in. Spider-Man, Luke Cage, Elektra i inni]. Angela chce rozpłatać mu gardło. DD powstrzymuje ją, ponieważ chce zrobić to osobiście.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Daredevil #511 Daredevil #511 Daredevil #511 Daredevil #511 Daredevil #511 Daredevil #511 Daredevil #511 Daredevil #511 Daredevil #511

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.