Avalon » Serie komiksowe » Chaos War » Chaos War #1

Chaos War #1

Chaos War #1

"The End is Nigh"

Postacie
Zapowiedź

Od czasu Secret Invasion Chaos King gromadził i zniewolił wielką armię kosmicznych bóstw i w końcu nadszedła chwila, aby zaatakować Ziemię. Tylko najwięksi bohaterowie Marvela mogą go powstrzymać, a dowodzić nimi będzie świeżo zmartwychwstały i powołany bóg herosów - Hercules! Lecz czy nawet jego nowe moce będą w stanie przeciwstawić się oszalałemu zagrożeniu, które pragnie jedynie unicestwienia wszechrzeczy?
Plus historia dodatkowa, w której poznamy losy Herculesa podczas jego nieobecności i która wystawi jego zdrowie psychiczne na ciężką próbę.

Streszczenie

Wymiar snów. Nightmare właśnie odkrył w snach sześciu osób powrót Herculesa. Bardzo go to cieszy. Rozkazuje swoim bestiom przygotować się do inwazji na Ziemię. Przerywa mu Chaos King, który wyrywa u serce. Nightmare prosi Amatsu o litość. W końcu są prawie braćmi. Mają wspólne cele. Jego oprawca ma jednak inne plany. Rozszarpuje serce i odrywa swojej ofierze głowę. Oto pierwsza ofiara wojny.

Na Ziemi wielu bohaterów, jak Dr Voodoo, Emma Frost czy Uranian odczuwają nagły ból. Spowodowało go nagłe pojawienie się Herculesa. Ten przedstawia się jako bóg herosów i ostrzega wszystkich przed przybyciem Chaos Kinga. Niestety nikt go nie słucha, ponieważ jego głos jest tak potężny, że szyby pękają, a ludzie są przewracani. Obecni na miejscu ludzie rzucają w niego puszkami, aby przestał. Mają już dość bohaterów i ich wiecznych wojen o ocalenie Wszechświata. Lekceważą herosa i jego ostrzeżenia. Powoduje to gniew Lwa Olimpu. Tupie ze złości nogą, co powoduje fale sejsmiczne, które przewracają ludzi. Na szczęście ratują ich przybyli na miejsce Avengers. Iron Man cieszy się, że Hercules żyje, ale z drugiej strony heros nigdy nie emanował taką energią, więc muszą poczekać, aż potwierdzą jego tożsamość. Herc łapie się za głowę i zaczyna krzyczeć, herosi szykują się więc do walki. Powstrzymuje ich Amadeus, który właśnie teleportował się tu z Delphyne. Gani on Tony'ego za ich działania. To on jest prawdziwym przyjacielem Herca. Opowiada wszystkim o ostatnich wydarzeniach. Lew Olimpu ma teraz boską moc i jeszcze nie nauczył się jej kontrolować. Muszą mu pomóc. Cho podchodzi do przyjaciela. Kiedy ten wypowiada jego imię, wywołuje to kolejny wybuch energii. Amadeus prosi go o zapanowanie nad sobą. Po chwili Hercules klęczy i nie emanuje tak energią. Jest w stanie normalnie mówić. Niestety nie ma szansy powiedzieć więcej niż "Hey", ponieważ trafia w niego piorun i znika.

Herc, Amadeus i Delphyne zjawiają się przed radą bogów. Rada oskarża Herculesa o posiadanie zakazanej mocy i każą mu się przygotować na sąd. Heros ma już tego dość i nie ma zamiaru dalej się powstrzymywać. Rusza do ataku. Bogowie próbują się bronić, ale kiepsko im idzie. Walkę przerywa piorun i młot, które uderzają w Herca. To Thor. Prosi on przyjaciela o spokój. Jeśli ma im przewodzić, musi zacząć się kontrolować. Hercules w odpowiedzi wznosi się w powietrze i leci na orbitę. Tam dzięki swoim mocom spogląda na świat oczami innych bohaterów, aby ocenić sytuację. Na całym świecie dochodzi do zamieszek. Ludzie po zapadnięciu w sen zaczynają lunatykować i są bardzo agresywni. Dr Voodoo podejrzewa, że przed tym mógł ich dziś ostrzegać Herc. Herosi zaczynają o nim dyskutować. Wielu go lubi, ale ma on sporo wad i raczej nie nadaje się na przywódcę. Jest zbyt lekkomyślny i nieodpowiedzialny. Słysząc to Hercules podejmuje decyzję. Klaszcze w dłonie, co powoduje natychmiastowe przeniesienie jego i innych bohaterów do Central Parku. Tam przedstawia wszystkim ich wspólnego wroga. Chaos King nadciąga. Kiedy widzieli go ostatni raz, przejął kontrolę nad panteonem Skrullów. Od tego czasu podróżował po Wszechświecie i podbijał panteon za panteonem. W ten sposób stworzył ogromną armię. Herc przyznaje, że nie zawsze był idealny, teraz jednak wybrał ich do stawienia czołu największemu z możliwych zagrożeń. Przez tysiąclecia żył razem ze śmiertelnikami, co czyni go teraz unikalnym bogiem. Na niebie otwiera portal, przez który wszyscy dostaną się do wymiaru snów. Przez portal wychodzi masa potworów. Początkowo bohaterowie chcą z nimi walczyć, ale zauważają, że przed czymś one uciekają. Na miejsce pierwsi docierają Hercules i Thor. Znajdują ciało Nightmare'a. Herc wie, że Chaos King zrobił to po to, aby poprzez koszmary zniszczyć każdy umysł śmiertelnika, którego dotknie. Kiedy odwraca się w kierunku portalu, widzi bezwładne ciała wszystkich bohaterów na tle Ziemi."I Was Legend"

Postacie:
* Hercules, Amadeus Cho
* Gog

Portal do Continuum® eksploduje. Podmuch wybuchu wyrzuca Herculesa przez okno. Bohater spada z dużej wysokości i wbija się w chodnik. Od razu woła swojego najlepszego przyjaciela. Amadeus stoi niedaleko. Herc bardzo się cieszy, że go widzi. Chłopak uświadamia herosowi, że nie znajdują się na Ziemi, tylko na jej idealnej replice stworzonej przez Herę. Brakuje tu tylko ludzi. Nagle atakuje ich cyklop. Zaraz za nim pojawiają się kolejne stwory. Hercules powala jednego po drugim. Cho zaczyna nawijać jak Athena. Z nowymi zagrożeniami trzeba walczyć nowymi sposobami. Lew Olimpu wie, o co chodzi. Jego siostra mówiła, że to jego młody przyjaciel ma być teraz nowy czempionem. On jednak jakoś tego nie widzi. Teraz powinni się martwić znalezieniem drogi do domu. Amadeus jednak nie odpuszcza i próbuje przekonać kumpla, że taka jest naturalna kolej rzeczy. Zeus zabił Kronosa, a Kronos zabił swojego ojca. Kiedy ta przemowa nie daje skutku, chłopak poraża herosa pistoletem na pradawną moc. Początkowo Herc myśli, że to był wypadek, ale kiedy dzieciak ponawia atak. przechodzi do kontrataku. Uderza w ziemię i powoduje uderzenie sejsmiczne. Jeden z okolicznych budynków wali się na jego przeciwnika. Lew Olimpu z przerażeniem patrzy na swoje dzieło. Rzuca się na ruiny i odkopuje przyjaciela. Ten jest umierający. W ostatnich słowach informuje herosa, że właśnie by nie doszło do takich wypadków, Athena wygnała go. Kiedy umiera, jego ciało znika.

Teraz Hercules przemierza puste ulice miasta. Jest tu już od kilku tygodni i ma rękę na temblaku. Nagle atakuje go potwór. W końcu odkrywa, kim jest. Jest jedynym człowiekiem na planecie pełnej potworów. Z radością rzuca się na przeciwnika. Czas rozpocząć nową epokę rozwalania wszystkiego.

Autor: Spell

Galeria numeru

Chaos War #1 Chaos War #1 Chaos War #1 Chaos War #1 Chaos War #1 Chaos War #1 Chaos War #1 Chaos War #1 Chaos War #1 Chaos War #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.