Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #99

Ultimate Spider-Man #99

Ultimate Spider-Man #99

"Clone Saga" - part 3

Postacie
Streszczenie

Budynek Baxtera. Reed i Sue próbują wyciągnąć ze Scorpiona jakieś informacje na temat jego pochodzenia, ale klon nie bardzo rozumie, co się dzieje, pyta się, czy wrócił do zoo, a potem zaczyna się denerwować. Kiedy nie może wydostać się z pola siłowego, znów traci przytomność. Para naukowców bada jego kostium oraz ogon przytwierdzony do kręgosłupa i dochodzi do wniosku, że gdyby próbowali je oddzielić od Scorpiona, ten by najprawdopodobniej umarł. Następnie niechętnie decydują się powiadomić Nicka Fury'ego, wiedząc, że ta sprawa ich przerasta. Sue dzwoni do Triskelionu i mówi dyrektorowi S.H.I.E.L.D., że mają coś, co musi zobaczyć na własne oczy.

Opuszczone laboratorium OsCorpu. Kaine wyjaśnia przestraszonej Mary Jane, że zamierza rozwiązać raz na zawsze problem polegający na tym, że dziewczyna ciągle jest narażona na niebezpieczeństwo z powodu jego działalności jako Spider-Mana, przez obdarzenie ją nadludzkimi zdolnościami, dzięki którym będzie mogła się bronić. Klon podchodzi do Mary Jane, która pierwszy raz może dokładnie przyjrzeć się jego zdeformowanej twarzy.

Dawny dom Parkerów. Gwen nie rozumie, co się dzieje, ale Peter jest jeszcze bardziej zaskoczony tym, że jego przyjaciółka żyje. Próbuje jej wyjaśnić, że zginęła jakiś czas temu [Ultimate Spider-Man #62], ale dziewczyna niczego takiego nie pamięta. Parker uważa, że zaczyna tracić zmysły, jednak szybko się opamiętuje i pyta się Gwen, skąd się tu wzięła. Ona mówi, że obudziła się w miejscu, które przypominało jej szpital, ale potem ma tylko przebłyski i nie potrafi powiedzieć, jak się stamtąd wydostała i trafiła tutaj. Nagle do budynku wchodzi szukająca Petera May i widząc Gwen szybko ucieka. Dwójka nastolatków biegnie za nią do domu, gdzie chłopak powstrzymuje ciotkę przed wezwaniem policji, a potem przekonuje ją, aby usiadła i wysłuchała jego wyjaśnień. Parker rozumie, że tym razem musi powiedzieć jej prawdę i wyjawia, że jest Spider-Manem, Gwen zginęła po części z jego winy, ale nie wie, jak wróciła do życia, a Mary Jane może mieć teraz kłopoty przez niego. Kiedy May każe mu to udowodnić, Peter przykleja się do sufitu. Kobieta przez dłuższą chwilę przyjmuje do wiadomości te rewelacje, po czym każe chłopakowi opuścić jej dom i zaczyna krzyczeć, że chociaż nie jest jej dzieckiem wychowała go jak swoje, a on odpłaca się jej samymi kłamstwami. W tym momencie w progu pojawia się Richard Parker, który z uśmiechem mówi May, żeby nie traktowała Petera tak ostro, ponieważ znalazł się w trudnej sytuacji i po prostu stara się ją rozwiązać. Ona mówi swojemu szwagrowi, że pojawił się w samą porę i każe mu zabrać swojego syna. Peter jest bardzo zaskoczony widząc, że jego ojciec, którego uważał za zmarłego, jednak żyje.

Budynek Baxtera. Fury przygląda się Scorpionowi, a Reed wyjaśnia mu, że przyniósł go Spider-Man. Nick po chwili dzwoni po swoich ludzi, każe im zabrać ze sobą cały batalion Spider-Slayerów i spotkać się z nim w Queens, ponieważ mają bałagan do posprzątania.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #99

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.