Avalon » Serie komiksowe » Shadowland: Moon Knight » Shadowland: Moon Knight #2

Shadowland: Moon Knight #2

Shadowland: Moon Knight #2

"Eclipsed"

Postacie
Zapowiedź

Daredevil, były obrońca Hell's Kitchen, obecnie przywódca The Hand, przyzwał niebezpiecznego Profile'a, by ten pozbył się go na dobre. By tego dokonać Profile powołuje drugiego Avatara Khonshu. Czy to oznacza, że Khonshu zamierza pozbyć się Moon Knighta? I jaką nadzieję może mieć Moon Knight, by uratować siebie i Daredevila przed ciemnością Shadowland?

Cytat

Moon Knight (w sali tronowej): "Okey. Fine with me. I'm an equal opprtunity employer. I'm happy to kick ass-- Anywhere? Leave some for me, wouldja?"

Streszczenie

Trwa bitwa w sali tronowej [patrz: Shadowland #3]. Jake musi improwizować, bowiem pojawienie się Ghost Ridera [patrz: Shadowland #2] pokrzyżowało jego plany. Narzuca więc na siebie prześcieradło, które ma pozorować kostium Moon Knighta i rusza do walki. Okazuje się, że nie jest wcale tak łatwo do niej dołączyć. Co rusz, jakiś inny bohater mu w tym przeszkadza (patrz cyt. numeru). W końcu trafia na samego Daredevila. Od razu rozpoznaje, że coś jest nie tak ze Śmiałkiem. W pewnym momencie czuje, jak coś próbuje dostać się do jego głowy. Niespodziewanie zjawia się Khonshu, ponownie pod postacią ogromnego ptaka, który stwierdza, że Jake nadal należy do niego. DD odchodzi. Lockley nakazuje wszystkim się wycofać, ponieważ coś zawładnęło Daredevilem. Nie wie jeszcze co, ale zamierza się dowiedzieć.


Khonshu zdradza, że tym czymś jest Bestia. Najpotężniejsza istota z jaką Lockley się do tej pory zetknął. Jake dziwi się, dlaczego Bestia go posłuchała. Khonshu odpowiada, że istnieje broń, która może ją pokonać i tylko on wie, gdzie ona się znajduje. Tą bronią jest Szafirowy Półksiężyc [ang. Sapphire Crescent].


Khonshu odpowiada, że Szafirowy Półksiężyc został stworzony z najlepszego egipskiego piasku, barwiony farbą przeznaczoną wyłącznie do szat faraonów, a wykonał go umierający rzemieślnik. Obłożył swoje dzieło klątwą, by przyniosło zniszczenie faraonom, którzy zaniedbywali jego lud. Niestety zmarł, nim udało mu się dostarczyć przedmiot do pałacu. Ten trafiał w różne ręce, aż w końcu królewski jubiler, nieznający jego mocy, umieścił go w berle. W berle Khonshu. I tam też spoczywał, dopóki nie zaginął.


Jake chciałby wiedzieć, gdzie znajduje się teraz Szafirowy Półksiężyc. Khonshu stwierdza, że to dobre pytanie. Podobne zadał mu jego drugi Awatar. Jeżeli znajdzie przedmiot, znajdzie również Shadow Knighta. Może podać mu lokalizację, ale będzie musiał zabijać w jego imieniu. Lockley odmawia propozycji. Twierdzi, że znajdzie inny sposób.


Później. Lockley dociera do swojej posiadłości. Odnajduje pobitą Marlene. Dziewczyna mówi mu, że to był Shadow Knight. Jake dzwoni po karetkę. Daje upust swojej złości, bowiem Marlene straciła dziecko.


Jake przypomina sobie rozmowę jaką odbył z bratem tuż przed pojedynkiem bokserskim. Dowiedział się wtedy, że ten został zwerbowany do wojska. Podczas walki zjawia się ojciec Jake, który nie jest zadowolony z faktu, że również jego drugi syn uda się na wojnę. Ostrzega go, że gwałtowność jaką ma w sercu doprowadzi do zniszczenia wszystkiego wokół niego. Sam łapie się za pierś i zaczyna tracić przytomność.


Marlene chce, by Jake poszedł odpocząć. Zapewnia go, ze Frenchie zadba o jej bezpieczeństwo. Lockley wraca do domu i staje przed posągiem Khonshu. Jest gotowy zrobić to co trzeba dla niego, byle tylko powiedział mu, gdzie jest Shadow Knight. Zjawia się Samuels z informacją, że właśnie wykryła go satelita.


Moon Knight udaje się do hiszpańskiej dzielnicy, zadowolony, że nie musiał, póki co, podpisywać paktu z diabłem. Odnajduje Shadow Knighta i wlatuje swoim latającym pojazdem wprost w niego. Ten uważa, że musi być szalony, bowiem mógł zabić ich obu. Shadow Knight zaczyna uciekać. Zostaje szybko dogoniony i powalony. Jake, choć uważa, że to niemożliwe, rozpoznaje w nim swojego brata, Randalla.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Shadowland: Moon Knight #2 Shadowland: Moon Knight #2 Shadowland: Moon Knight #2 Shadowland: Moon Knight #2 Shadowland: Moon Knight #2 Shadowland: Moon Knight #2 Shadowland: Moon Knight #2 Shadowland: Moon Knight #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.