Avalon » Serie komiksowe » Shadowland: Ghost Rider » Shadowland: Ghost Rider

Shadowland: Ghost Rider

Postacie
Zapowiedź

Shadowland Tie-In. Kiedy Duch Zemsty zostaje przyzwany w samym centrum walki o duszę Nowego Jorku, Ghost Rider okazuje się pionkiem w większej grze. Jeśli pragnie odzyskać swoją wolność, będzie musiał udać się do Japonii i pokonać The Hand w ich własnej siedzibie. Jednak na Dalekim Wschodzie odkryje, że wszyscy się tam czegoś obawiają, nawet Ghost Rider.

Cytat

Blaze: "That would be me, yup. Spirit of Vengeance. Created by God Allmighty to bring pain down on those most deserving. How y'all doing today?"

Streszczenie

Ghost Rider wpada do gabinetu Fiska, gdzie w obronie swego pracodawcy staje Lady Bullseye. Kingpin każe jej jednak przepuścić Ducha Zemsty, który zaczyna grozić przestępcy ogniem piekielnym. Ten jednak pozostaje niewzruszony i radzi mu się odsunąć. Blaze nie ma zamiaru tego robić, jednak, ku swemu zaskoczeniu, spełnia żądanie łotra, który wyjaśnia, że został wezwany do Nowego Jorku za pomocą magii Hand, by pomścić niewinnych, uwięzionych w twierdzy Daredevila. I dopóki źródło tej magii istnieje, Rider musi wypełniać jego rozkazy. Wystarczy jednak, że Blaze pokona trzech mężczyzn potajemnie rządzących Hand – klan Snakeroot – a jednocześnie uwolni się spod kontroli i, być może, ocali duszę Matta Murdocka.

Jakiś czas później. Ghost Rider mknie przez ocean, rozmyślając o tym, jak przez całe życie był przez kogoś kontrolowany – jak nie przez diabły, to przez anioły. Stwierdza, że woli zginąć, niż znowu stać się czyjąś marionetką i patrząc w niebo krzyczy, że uratował Go przed Zadkielem i że zasługuje na wolność. Odpowiada mu jednak jedynie cisza.

W podziemiach zamku Jigoku-Chu Makoto, Takashi i Yutaka dyskutują na temat pierwotnej siły, którą nieznany wróg, "Król Nowego Jorku", wysłał przeciw nim używając ich własnej magii. Nagle ktoś puka do wrót zamku. Okazuje się, że to Blaze – w swojej ludzkiej formie i pijany w sztok. Trzech Daimyo stwierdza, że magia Hand, za pomocą której przybysz jest kontrolowany, nie pozwoli mu ich skrzywdzić, Johnny jednak i tak postanawia spróbować i zamachuje się na jednego z nich. Wojownik unika niemrawego ataku i nakazuje swym ninja obić ich gościa do nieprzytomności.

Jakiś czas później Blaze budzi się, zawieszony nad głęboką studnią i otoczony przez Daimyo. Pytają oni, kto go nasłał, Johnny jednak nie zamierza tego ujawniać – nie dlatego, że jest lojalny wobec swego pana, ale dlatego, że nie chce mieć nic wspólnego z tym, co się dzieje wokół Daredevila. Nie chce też być wykorzystywany, a że jedyny sposób, by się uwolnić, to pokonanie ich – czego nie jest w stanie zrobić – jedynym, czego pragnie, jest śmierć. Yukata spełnia więc jego życzenie i przebija go mieczem. Gdy Johnny spada w dół studni, zaczyna transformować się w Ghost Ridera, zdusza jednak swą przemianę. Trafia do białej, pustej przestrzeni, w której grzmiący głos stwierdza, że nadaj jest potrzebny na Ziemi. Blaze stwierdza jednak, że jego rozmówca ma u niego dług i żąda posiłków.

Nagle zamek Hand trzęsie się w posadach. Okazuje się, że klan ninja został zaatakowany przez oddział aniołów. Nagle wśród walczących pojawia się Ghost Rider, który każe wysłannikom Nieba zająć się tylko trzema przywódcami wojowników. Sam odnajduje swój motocykl i odjeżdża, po raz pierwszy w życiu całkowicie wolny.

Autor: S_O

Galeria numeru

Shadowland: Ghost Rider Shadowland: Ghost Rider Shadowland: Ghost Rider Shadowland: Ghost Rider Shadowland: Ghost Rider Shadowland: Ghost Rider Shadowland: Ghost Rider Shadowland: Ghost Rider

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.