Avalon » Serie komiksowe » Shadowland: Power Man » Shadowland: Power Man #2

Shadowland: Power Man #2

Shadowland: Power Man #2

“War In The Neighborhood”

Postacie
Zapowiedź

Wojna o duszę Nowego Jorku sięga apogeum, gdy Luke Cage i Iron Fist spotykają nowego Power Mana! Kim jest dzieciak, który zamiata podłogę jednym i drugim? I jeśli tego byłoby mało, najgorsi złoczyńcy z przeszłości Luke'a i Danny'ego wychodzą cało z opresji, by się z nimi zmierzyć: Cockroach Hamilton! Comanche! Specs! Señor Muerte! Discuss! Stiletto! Dlaczego tak nagle zainteresowali się bohaterami i jaką odgrywają rolę w dalekosiężnych planach The Hand?

Cytat

Iron Fist: "This is getting us nowhere. I know we’ve been holding back because he’s just a kid--"

Luke Cage: “We have?"

Streszczenie

Początek komiksu prezentuje przeszłość Victora. Konkretnie jego rozmowę z ojcem w trakcie trwającej demonstracji dotyczącej obrony ich bloku. Temat błyskawicznie schodzi jednak na kwestie dotyczące rozstania rodziców. Chwilę później dochodzi do eksplozji.


Tymczasem matka stara się pogodzić z synem. Niestety okazuje się, że ten uciekł z domu. Obecnie pochłania go natomiast walka z Lukiem Cage, którego zrzuca na samochód, mężczyzny chcącego kupić narkotyki od okolicznego dilera. Okazuje się, że chłopak zna prawdziwe imię swego przeciwnika i ma do niego pretensje o opuszczenie rodzinnej okolicy, kiedy między innymi jego ojciec został, by walczyć o dach nad głową. Niezbyt rozsądnie wzbudza gniew Luke'a wspominając o jego żonie i obaj wraz z Iron Fistem atakują Alvareza. O dziwo ataki Randa zostają jednak z łatwością sparowane.


Niestety, całe zajście zostaje zauważone przez okolicznych przestępców, z którymi Power Man zdążył zadrzeć. Wieść szybko okrąża półświatek i grupa złoczyńców wyrusza, by dostać w swoje ręce nowego superbohatera.


Ten natomiast zaskakuje byłych bohaterów do wynajęcia, kiedy okazuje się, że jest w stanie zaabsorbować energię chi i posłać Danny'ego wprost na jeden z kominów. Taki wyczyn praktycznie całkowicie pozbawił go jednak siły. Niestety, dokładnie w tym samym momencie na miejsce przybywa grupa przestępców, którzy tylko dzięki interwencji niedoszłych przeciwników Power Mana nie są w stanie go porwać. W dowód wdzięczności po walce, ten przeprasza za wcześniejsze obelgi i chwilę później ucieka. Właśnie wtedy Cage rozpoznaje w nim osobę, którą znał przed laty. Nawet pomimo nalegań Iron Fista, Luke postanawia zostawić chłopaka w spokoju.


Następnie akcja przenosi się do Shadowland, gdzie na dobre rozgorzała już walka z Daredevilem i wojownikami Hand. Jej wynik nie jest jednak wiadomy, ponieważ w chwili, kiedy zostaje wydany rozkaz zabicia wszystkich, ponownie ukazany zostaje Alvarez.


Posiniaczony leży nieopodal swojego mieszkania, gdzie znajduje go Sofia, która dowiadując się o tym, że ten jest Power Manem, nie może powstrzymać śmiechu. Mimo wszystko odprowadza go jednak do mieszkania, a kiedy oboje zostają nakryci przez matkę Victora, kryje go, twierdząc, że to przestępcy tak urządzili jej syna.


Na terenie Ryker’s Island dochodzi do spotkania Donovana z Nightshade, która twierdzi, że to pora, by odebrała, to co zostało jej skradzione.

Autor: Pete

Galeria numeru

Shadowland: Power Man #2 Shadowland: Power Man #2 Shadowland: Power Man #2 Shadowland: Power Man #2 Shadowland: Power Man #2 Shadowland: Power Man #2 Shadowland: Power Man #2 Shadowland: Power Man #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.