Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #510

Daredevil #510

Daredevil #510

"Shadowland" – Part Three

Postacie
Zapowiedź

Shadowland Tie-In. Podczas, gdy Nowy Jork rozpada się pod ciężarem nowego porządku Matta Murdocka, jego byli sojusznicy i przyjaciele walczą, by utrzymać siebie i świat przy życiu. Jednak gdy rośnie ciśnienie, Foggy Nelson zawiąże przymierze z kimś, kogo nikt się nie spodziewał. Black Tarantula przeciwstawia się Daredevilowi i poznaje konsekwencje sprzeciwienia się Człowiekowi Bez Strachu.

Cytat

Ninja:"NNNH! Wires...?!"

Dakota North: "What, you thought you could catch us with our pants down twice? You guys got a lot to learn about me... ...and what I do!"

Streszczenie

Dakota upomina Foggy'ego, by odsunął się od okien. Ten odpowiada, że powinna się rozluźnić, nikt ich tutaj nie znajdzie. Po chwili do pomieszczenia próbuje dostać się zamachowiec ninja. Zatrzymuje się jednak na drutach umieszczonych na całej szerokości okna. Pani detektyw nie daje się ponownie zaskoczyć atakiem. Za pomocą strzelby rozprawia się z kolejnymi napastnikami. Inni próbują dostać się frontowymi drzwiami, lecz dzięki zamontowanej kamerze zostają dostrzeżeni i również oni nie mają szans podczas ostrzału North. Niestety jeden ninja pozostał przez nią niezauważony i udało mu się dostać do Nelsona. Nakazuje jej się poddać, a spotka ich oboje szybka śmierć. Niespodziewanie zjawia się Black Tarantula, który wyrzuca członka The Hand przez okno. Carlos oznajmia im, że powinni jak najszybciej opuścić miasto. Nie jest tu teraz bezpiecznie. Nie tylko The Hand im zagraża, ale i sami mieszkańcy, którzy zwracają się przeciw sobie. Nie jest w stanie stwierdzić już, co zamierza Matt i oznajmia, że jest już za późno, by mu pomóc. Po wydarzeniach w Shadowland wszystko jakby nagle oszalało.

"Ulice ponownie ożywają. Chciałbym jednak, by sprawiło mi to więcej radości. Hell's Kitchen jest gotowe, by wybuchnąć. Shadowland było zapalnikiem, jednak to mieszkańcy, ludzie, których miał bronić Daredevil, są prochem."

Detektyw Kurtz jest świadkiem napadu na sklep. Choć jest bez broni, interweniuje, by nie spotkała bandytów "sprawiedliwość" The Hand. Ci strzelają do niego i po chwili zjawia się dwóch ninja. Jeden z nich zostaje zastrzelony i okazuje się, że była to tylko dwójka dzieciaków bawiących się w przebieranki.

"Daredevil pomału zabija to miasto. Pytanie brzmi, co zamierzają z tym zrobić jego przyjaciele, superbohaterowie?"

Harlem, były budynek Rand Industries. Iron Fist przypomina zebranym, że pokojowe metody rozwiązania konfliktu o mało nie zakończyły się ich śmiercią. Wie, że Daredevil nie przestanie, dopóki nie zostanie powstrzymany. Cage wspomina słowa Mistrza Izo, który twierdzi, że to nie jest już Murdock, jakiego znali. Dakota dziwi się im, że tak łatwo idzie im planowanie zabicia ich przyjaciela. Izo daje jej do zrozumienia, że to już nie jest ich przyjaciel, tylko Bestia, która musi umrzeć. Chodź odkrycie prawdy zajęło mu sporo czasu, teraz już wie, dlaczego The Hand wybrało właśnie Matta. Miał się on stać naczyniem dla Bestii, która działała na jego psychikę już od miesięcy. Zabójstwo Bullseye'a otworzyło jej całkowicie drogę. Jeśli nie zadziałają szybko, wszystkich czeka marny koniec. Luke, choć niechętnie, przyznaje, że Kingpin miał rację i muszą powstrzymać Daredevila. Foggy uważa, że to właśnie Fisk za wszystkim stoi, bowiem chce zawładnąć The Hand. Kingpin, który zjawił się niespodziewanie, stwierdza, że jak na obrońcę, Nelson powinien wiedzieć, że nie należy stawiać oskarżeń bez mocnych dowodów. Oznajmia, że nie ma z tym wszystkim nic wspólnego, jednak Murdock tym razem posunął się za daleko. Mają niewiele czasu. Miasto płonie, a ludzie rzucają się sobie do gardeł. Zastanawia się, ile ludzi jeszcze musi zginąć, gdy oni dyskutują, czy i jak mają działać.

Shadowland. Black Tarantula dziwi się zachowaniu Murdocka oraz towarzystwu, w jakim się obraca. Nie podoba mu się, że trzyma przy sobie Typhoid Mary i Elektrę. DD odpowiada, że nie pozwoli, by coś pokrzyżowało jego plany. Carlos opisuje mu zachowanie mieszkańców, twierdzi, że nie jest jeszcze za późno, by wszystko odwrócić. Daredevil łapie go za szyję i rzuca przez całe pomieszczenie, nakazując również, by powrócił na ulice i przypomniał mieszkańcom, kto jest ich władcą.

Dakota jest zdecydowana, by opuścić miasto. Razem z Foggym udają się wspólnie po Becky, jednak utykają w korku, otoczeni przez tłum mieszkańców, którzy wyciągają ich z samochodu i atakują.

Black Tarantula obserwuje wzburzony tłum i zastanawia się, czym jest to spowodowane. Pojawia się White Tiger z wiadomością od Daredevila. Wszyscy złodzieje i rabusie mają zostać zlikwidowani. Carlos uważa to za szaleństwo. Jest przekonany, że coś jest nie tak z Murdockiem. Coś go opętało i teraz się to rozprzestrzenia. Angela przyznaje mu rację, tłumacząc, że właśnie o to chodzi. W tym samym momencie wbija mu swój miecz w plecy, przebijając go na wylot. Wyjaśnia, że cywilizacja upadnie i pogrąży się w chaosie i ciemności, gdy ci, którzy kroczą Ścieżką Lewej Ręki, uklękną przed Bestią. White Tiger zrzuca Tarantulę z dachu. Mężczyzna rozbija się na dachu samochodu, w kałuży krwi.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Daredevil #510 Daredevil #510 Daredevil #510 Daredevil #510 Daredevil #510 Daredevil #510 Daredevil #510 Daredevil #510 Daredevil #510

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.