Avalon » Serie komiksowe » Shadowland » Shadowland #3

Shadowland #3

Postacie
Zapowiedź

Bitwa o serce Nowego Jorku trwa. Heroic Age rozpoczęte, ale... Daredevil chyba o tym nie wie. Podczas gdy panowanie Człowieka Bez Strachu nad Hell's Kitchen trwa, jego sojusznicy i przyjaciele zbierają się i próbują, po raz ostatni, zakończyć jego panowanie. Czy zatriumfują bohaterowie, czy Daredevil będzie dalej prowadził swoje rządy?

Cytat

Punisher wchodząc do pałacu przez wyrwę po wybuchu: "Kung Fu this."

Streszczenie

W lochach Shadowlandu Ghost Rider i tajemniczy mężczyzna, który okazuje się być Moon Knightem, bez problemu neutralizują grupę ninja. Rider zamierza sprawdzić, kto próbował nim pogrywać. Uwolnieni policjanci uciekają i radzą Lockley'owi, aby zrobił to samo. Ten jednak nie zamierza wychodzić, chociaż Ghost Rider pokrzyżował jego plany zaatakowania z ukrycia.

W sali tronowej bitwa rozpętała się na dobre. Daredevil nakazuje swoim wojownikom nie oszczędzać nikogo. Iron Fist i Shang-Chi próbują przemówić mu do rozsądku, lecz Śmiałek od razu przechodzi do ataku, zaskakując dawnych przyjaciół ponadprzeciętną, nawet jak na niego, zwinnością i siłą. Po wykluczeniu z walki Shanga Matt szykuje się do zabicia Iron Fista, ale w ostatniej chwili zostaje powstrzymany przez Spider-Mana. Ścianołaz próbuje unieruchomić Daredevila, ale okazuje się on zbyt szybki. Murdock przywołuje do pomocy Typhoid Mary, która podpala maskę Spider-Mana. Z pomocą przychodzi mu Misty Knight. Walka na chwilę zwalnia. Murdock, nie czekając na reakcję niedawnych przyjaciół, żąda od swoich wojowników przyniesienia głów oprawców. W tym momencie eksplozja wstrząsa pomieszczeniem. Odpowiedzialny za nią okazuje się Punisher, który pomaga bohaterom ewakuować się z pałacu. Na zewnątrz okazuje się, że ulice pełne są walczących i ograbiających się ludzi, a odpowiedzialną za ten stan rzeczy zdaje się być jakaś mroczna siła, która opętała mieszkańców Hell's Kitchen.

W biurowcu Fiska Lady Bullseye ostrzega Kingpina, iż błędem było wzywanie Ducha Zemsty. Rider bardzo nie lubi być wykorzystywany. Kingpin zapewnia, że jest to częścią planu. Magiczny zwój, z pomocą którego Fisk wezwał Ducha Zemsty, jednocześnie chroni go przed nim. Aby uwolnić się spod władania czarnej magii, Rider musi zniszczyć jej konkretne źródło, tym samym torując drogę dla Kingpina. W tym czasie, Ghost Rider zmierza do biurowca Fiska [ciąg dalszy w Shadowland: Ghost Rider].

Daredevil wraz ze swoimi podwładnymi analizuje sytuację i przygotowuje plan dalszej walki. Pomimo pomocy ze strony Typhoid Mary wciąż są za słabi, aby odeprzeć atak bohaterów. Śmiałek wpada na pewien pomysł. Całej rozmowie z ukrycia przysłuchuje się Moon Knight.

Typhoid i Daredevil udają się na cmentarz i odkopują grób Bullseye'a. Mary ostrzega Matta, że to szaleństwo, nawet dla niej, a Bullseye'a nie można kontrolować. Murdock zapewnia, że Lester będzie im oddany, tak samo jak White Tiger i Black Tarantula po tym, jak wskrzesiło ich The Hand. Nad grobem zjawia się Elektra, zapewniając, iż nie jest to najlepsze rozwiązanie – wie to z autopsji.

Harlem. Budynek należący wcześniej do Rand Industries. Bohaterowie po przegranej walce zaczynają mieć wątpliwości, czy mają do czynienia z Murdockiem, patrząc po tym, jak łatwo ich pokonał. Punisher nie ukrywa, że pomimo tego, co ich łączyło z Daredevilem, ktoś będzie musiał go zabić. W oknie pojawia się Master Izo mówiąc, że może już być za późno nawet i na to. Izo wyjaśnia, iż udał się w podróż, aby odkryć prawdę i prawdopodobnie Matt nie jest już sobą. Jest narzędziem w rękach klanu Snakeroot i naczyniem, w które wstąpiła Bestia z The Hand.

W tym samym czasie Daredevil w asyście Typhoid Mary i Elektry zabiera ciało Bullseye'a.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Shadowland #3 Shadowland #3 Shadowland #3 Shadowland #3 Shadowland #3 Shadowland #3 Shadowland #3 Shadowland #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.