Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #148

Thunderbolts #148

Thunderbolts #148

"Lightning in Shadows"

Postacie
Zapowiedź

Crossover z historią Shadowland. Luke Cage udaje się do Hell's Kitchen, aby spróbować ocalić swego przyjaciela przed popadnięciem w kompletne szaleństwo. Na jego drodze staną zastępy ninja oraz Warden i, aby się z nimi uporać, Luke będzie potrzebował pomocy swoich Thunderbolts.

Streszczenie

Thunderbolts są odprowadzani ze swojej wieży z powrotem do cel. Cage zniknął i nie ma się jak z nim spotkać. To oznacza brak misji, a członkowie drużyny stają się ponownie więźniami. Niezbyt się im to podoba, a dodatkowo naczelnik wróży zespołowi szybki koniec.

Cage rozmawia z żoną przez telefon o sytuacji, jaka panuje w Hell's Kitchen. Kiedy kończy, z drzewa zeskakuje Iron Fist i pyta się przyjaciela, jaki mają plan w dalszej wojnie z Deredevilem. Luke w odpowiedzi uderza go kubłem na śmieci. Okazuje się, że był to ninja z the Hand, który używał magii do kamuflażu. Wszystko widzi stary uliczny grajek. Okazuje się, że Power Man zna go jeszcze ze starych czasów. Syn mężczyzny został policjantem, niestety, został porwany przez ninja. Grajek wie jednak, gdzie jest przetrzymywany. W kanałach Daredevil ma drugi zamek, który jest pilnie strzeżony, i przetrzymuje tam więźniów. Mężczyzna odchodzi wierząc, że bohater postąpi właściwie z całą tą sytuacją.

W więziennej stołówce Gunna je obiad. Inne więźniarki śmieją się z niej i podejrzewają, że jest kanibalem. Songbird i Moonstone wstawiają się za dziewczyną, ale nic to nie zmienia.

W drugiej stołówce więźniowie szydzą z męskiej części grupy. Szczególnie Crossbones czuje się urażony. Jeden z więźniów nie przejmuje się tym. Wie o nanitach i wierzy, że jeśli tylko Thunderbolts będą coś robić nie tak, to zostaną wyłączeni. Koledzy próbują uspokoić Rumlowa przypominając mu o plusach przynależności do drużyny. Brock słucha tego, jednocześnie patrząc na swoją rękę, która zaczyna powoli mutować. Nagle drużyna dostaje wezwanie na akcję. Teraz to Juggernaut śmieje się ze współwięźniów. Crossbones prosi go o odwrócenie uwagi strażników, co ten czyni, rzucając w kogoś jedzeniem. Tymczasem Rumlow dopada kolesia, który się z niego śmiał i wpycha mu coś do gardła.

Zespół zbiera się w podziemiach, gdzie czekają na nich Fixer i Man-Thing. Bestia teleportuje wszystkich do Nowego Jorku, gdzie czeka Cage. Luke prowadzi ich do kanałów. Każe drużynie odnaleźć zaginionego policjanta i zniszczyć twierdzę ninja. On nie będzie uczestniczył w akcji, dowodzenie obejmie Fixer, który jest tym mocno zdziwiony. Ich przeciwnicy to wskrzeszone trupy, więc mogą się nie powstrzymywać. Man-Thing schodzi na dół, więc reszta drużyny nie ma na co czekać i idzie za nim. Po pewnym czasie czujniki Ghosta wykrywają żywe istoty, ale to tylko szczury. Nagle Man-Thing zostaje przebity mieczami, a w kierunku reszty drużyny lecą gwiazdki. Po włączeniu światła, okazuje się, że otaczają ich ninja. Główna siła ich przeciwników leży w przewadze liczebnej, co skrzętnie wykorzystują. Man-Thing pali swoich przeciwników, co podłapuje Crossbones i używa miotacza płomieni. Kilku ninja łączy się, aby stworzyć wielkiego wojownika, który może mierzyć się z Juggernautem. Fixer nie wie, co robić i zostaje zaskoczony od tyłu przez przeciwnika, który przebija go mieczem. Po chwili Songbird także zostaje powalona. Moonstone patrzy na to z satysfakcją. Czas, aby drużyna się trochę zabawiła bez nadzoru.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #148 Thunderbolts #148 Thunderbolts #148 Thunderbolts #148 Thunderbolts #148 Thunderbolts #148 Thunderbolts #148 Thunderbolts #148

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.