Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #610

Captain America #610

Postacie
Zapowiedź

Druga wyprawa Bucky'ego na wyspę Helmuta Zemo i finałowe starcie dwóch wielkich wrogów.

Streszczenie

Steve i przyjaciele obserwują jak ich przeciwnik jest zabierany przez odpowiednie służby. Domyślają się, że po Captainie i Zemo nie ma już śladu. Muszą się dobrze zastanowić, gdzie ich szukać. Jak na złość, dzwoni Sharon z informacją, że ma na linii prezydenta, który chce wiedzieć, jak wygląda status sprawy Captaina. Niepokoi go medialna nagonka. Rogers każe swojej dziewczynie przekazać, że oddzwoni, ale Carter nie może tego powiedzieć prezydentowi, gdyż nie jest osobą, której każe się czekać na oddzwonienie. Steve zaczyna jej tłumaczyć ich obecną sytuację, podczas czego wpada na pomysł, gdzie szukać zaginionego przyjaciela.

Na wyspie barona Zemo Bucky, ubrany w swój stary strój, stoi nad klifem z nożem w ręce. Został wyrzucony z samolotu tuż przed lądowaniem. Kajdany otworzyły się na chwilę przed tym zanim wpadł do wody. Domyśla się, że wszystko stanowi część gry jego przeciwnika. Na bramie zamku czeka na niego Helmut. Ma tarczę Capa, a strój bohatera nabity jest na maszt. Złoczyńca zaczyna się martwić, że James ucieknie bez podjęcia wyzwania, ale Barnes nigdzie nie pójdzie bez swojego mundury. Atakują go żołnierze, z którymi radzi sobie bez najmniejszego problemu. Podczas walki wspomina wydarzenia, które rozegrały się tu podczas drugiej wojny światowej. Zemo rzuca w niego tarczą, ale to tylko sprawia, że bohater wkurza się jeszcze bardziej. Walka przenosi się na rusztowania pod jedną ze ścian. Tam Cap przebija się przez obstawę i rzuca na Zemo. Razem spadają, po czym wpadają przez okno do zamku. James zdejmuje maskę przeciwnika i zaczyna go okładać. Ledwie przytomny Helmut pyta się bohatera, co ten uczynił, aby zasłużyć na odkupienie. Barnes, wkurzony, podnosi tarczę, by wykończyć barona, ale nagle przychodzi opanowanie. Zemo podnosi się i kontynuuje swój wywód. James nie jest bohaterem jak Steve. Jest tylko żołnierzem zagubionym na polu walki. Barnes jest mordercą i dzięki temu był takim dobrym sowieckim agentem. Bucky zaprzecza. Nie był sobą. Kontrolowano go. Zemo każe przestać mu się okłamywać. Cap znów chce atakować, ale jego przeciwnik naciska guzik i tarcza poraża swego właściciela prądem.

James odzyskuje przytomność. Jest przywiązany do takiego samego pocisku jak ten, który zmienił jego życie. Zemo informuje bohatera, że jego mechaniczna ręka znów jest wyłączona, zatem szarpanie się nic nie da. Gdyby jego ojciec dobrze wykonał swoją pracę, wszystkie ofiary Winter Soldiera wciąż byłyby żywe. Barnes żałuje tych ludzi, ale nie odpowiada za swoje czyny. Helmut jednak twierdzi, iż bohater sam w to nie wierzy i od dawna się za to karze. Jego rola jako Captain, kiedy nie było Steve'a, była zrozumiała. Ale gdy ten wrócił, powinno się to skończyć. Nie da się wymazać przeszłości. Na wszystko trzeba zapracować. Cap może się też poddać i wybrać łatwe wyjście. Zemo informuje bohatera, że jego ręka zacznie działać za jakieś 30 sekund, po czym odpala rakietę. Bucky znów przeżywa swój najgorszy koszmar. Przed oczami widzi swoje ofiary. Rozumie, co chciał mu przekazać Zemo. Kiedy jego ręka zaczyna funkcjonować, bez problemu zrywa łańcuchy. Udaje mu się skoczyć do wody przed eksplozją.

Kiedy dociera na brzeg, w zamku już nikogo nie ma. Znajduje swój strój. Godzinę później przylatują jego przyjaciele, aby go zabrać. Przeprasza ich za swoje ostatnie zachowanie. Czas wracać do domu, chociaż prawdopodobnie tam też czeka na niego piekło.


"Welcom Home" Conclusion

Scenariusz: Sean McKeever
Rysunki: Filipe Andrade

Postacie:
•    Nomad
•    Steve Rogers, Araña, Black Widow

Policja dziękuje Rogerowi za schwytanie zamachowców. Mają dość dowodów, aby posadzić ich na długie lata. Steve każe gratulować Nomadowie. To jej akcja i to ona ich rozpracowała. Zakłopotana dziewczyna prosi przyjaciela o chwilę rozmowy. Komandor zapewnia ją, że jej nie śledził. Po ich wcześniejszym spotkaniu rozkazał swoim ludziom zająć się tą grupą i to ich informacje doprowadziły go w to samo miejsce, co Nomad. Rikki podjęła decyzję: chce dalej być bohaterką i nie zamierza o tym dyskutować. Zmieszana ucieka.

Steve znów trenuje na sali, zwierzając się przy okazji Nataszy z ostatnich wydarzeń. Jest mu wstyd, że okłamał dziewczynę. Trafił na miejsce akcji ponieważ ją śledził. Za wszelką cenę chciał jej zapewnić bezpieczeństwo. Natasza dała dziewczynie kostium, ponieważ wierzy, że ta sobie poradzi. Wie również, że Rikki jest świadoma ryzyka. Z pewnością z tych samych powodów Steve on zrobił z niej swojego pomocnika w kieszonkowym świecie.

Nomad i Araña patrolują miasto. Rikki opowiada jej o ostatniej akcji i o tym, jak została znokautowana. Po prostu sparaliżowała ją myśl, że ktoś może postrzelić Steve'a, a ten jest jedyną osoba, dzięki której jest w stanie żyć na tym świecie. Bez niego dawno by zwariowała. Straciła go ponownie, kiedy go zabito. To był dla niej szok, dlatego teraz zastanawia się, czy nie łatwiej by jej było, gdyby już więcej się nie spotkali. Arana pociesza ją, ale nie potrafi jej doradzić.

Kilka dni później Steve przychodzi na kręgielnię. Czeka już na niego Rikki, przez którą został zaproszony. Rogers chce od razu wrócić do ich ostatniego spotkania, ale dziewczyna zmienia temat. Wspomina ich wspólną grę w kręgle w innym świecie. Komandor odpuszcza i przez resztę wieczoru świetnie się razem bawią, zupełnie jak za starych czasów.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #610 Captain America #610 Captain America #610 Captain America #610 Captain America #610 Captain America #610 Captain America #610 Captain America #610

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.