Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #6

Captain America vol. 5 #6

Captain America vol. 5 #6

"Out of Time" - part 6

Postacie
Cytat

Agent Thirteen: "...I think it's Bucky!"

Streszczenie

Gdzieś w kanałach pod Filadelfią. Najemnik generała Lukina rozmawia ze swoim szefem przez telefon i robi coś przy machinie podobnej do tej, która parę dni wcześniej miała posłużyć ludziom Red Skulla przy zamachu bombowym [patrz Captain America vol. 5 #3 -Jim Jasper]. Obok leżą zwłoki Jacka Monroe. Najemnik informuje Lukina, mówiąc, iż urządzenie jest już przełączone na zdalne sterowanie i spoglądając na zwłoki Monroe'a, że kozioł ofiarny jest na miejscu. Wycofując się ze ścieków, pyta jeszcze swego przełożonego o to, czy ustawił już odbiornik energii. Po wyjściu przez studzienkę, najemnik podchodzi do samochodu, otwiera bagażnik, w którym skrępowana leży Agent Thirteen i mówi Lukinowi, że zajmie się nią tak jak mu kazał.

Hellicarrier S.H.I.E.L.D. Nick Fury wraz z agentem Tapperem idą po pokładzie, by zejść do wielkiego magazynu, w którym stoją różne pojazdy. Tapper poruszony sprawą zniknięcia agentki Thirteen, stanowczo pyta Nicka, co zrobił w tej sprawie. Fury strofuje podwładnego za ton w głosie, choć rozumie jego zmartwienie, wiedząc, że kiedyś coś łączyło go z Sharon. Zapewnia, że oddziały S.H.I.E.L.D. przeczesują już Filadelfię, starając się ją odnaleźć. Tapper wyjawia chęć pomocy w poszukiwaniach i wsiada do jednego z samochodów. Na pytanie o Captaina, Fury odpowiada, że nie poinformował go jeszcze o zniknięciu dziewczyny, gdyż Rogers i tak ma teraz wiele na głowie.

Gdzieś na wyspie na kanale La Manche, Captain America właśnie wylądował i rozmawia z pilotem S.H.I.E.L.D., który przywiózł go tu specjalnym samolotem. Pilot delikatnie pyta czym jest to miejsce, ponieważ oprócz jednego stojącego tu zamku, wygląda na kompletnie opuszczone. Captain krótko odpowiada, że tutaj umarł i wyrusza w kierunku zamku. Idąc, bohater rozmyśla nad tym jak wiele różnych, często mylnych, raportów czytał o jego własnej śmierci. Teraz sam nie jest już pewny niektórych faktów, a na dodatek wspomnienia, w których Baron Zemo torturuje jego i Bucky'iego. Pojawiły się w jego głowie jakby znikąd i wydają się aż nazbyt realne. Zamek, do którego w końcu dociera, był tajną kryjówką nazistów w czasie wojny. To tutaj zostali zabrani Captain i Bucky , po tym jak Zemo i jego ludzie schwytali ich w Wlk. Brytanii. Gdy bohater dociera do komnaty, gdzie torturowany był jego przyjaciel, oczyma wyobraźni widzi osoby tego dramatu. Zastanawia się jak mógł o tym zapomnieć i dlaczego ów wspomnienie wróciło właśnie teraz. Nagle rozlega się krzyk " Amerikaner!" i pojawiają się nazistowscy żołnierze, którzy otwierają ogień w kierunku Rogersa. Bohater nie wierzy własnym oczom jednak po chwili widzi także Barona Zemo oraz więcej niemieckich żołnierzy. Ostrzeliwany, ratuje się ucieczką łapiąc się zwisającej liny i wyskakuje z zamku przez wielkie okna, prosto na dwór. Tutaj także jest paru strzelających żołnierzy, lecz po rzucie tarczą naziści rozpływają się w powietrzu. Zdezorientowany Steve tłumaczy to sobie, że ktoś manipuluje jego umysłem przy pomocy Cosmic Cube, nie wie jednak jaki może być tego cel. Stojąc na wale zamku, Captain spogląda w dół na pomost i ponownie wracają wspomnienia. Widzi siebie i Bucka uciekających z zamku na motorze, goniących mały, bezzałogowy samolot. Rozpędzają się i wykorzystują pomost jak wyskocznię, dzięki czemu udaje im się złapać samolotu. Do Rogersa nagle dochodzi, iż samolot jest pewnie pułapką i za chwilę traci uchwyt i spada. Jego przyjaciel jednak, zaczepił się ubraniem i nie może się puścić ów latającej pułapki. Captain spadając na ziemię widzi tylko wybuch samolotu, którego Bucky nie mógł przeżyć. Z powrotem w rzeczywistości, bohater znów głowi się, czy to co przed chwila sobie przypomniał jest prawdą. Domyśla się, że planowane przez Skulla zamachy bombowe, miały na celu napełnienie Cosmic Cube energią. Kostka musi być więc słaba, lecz z wystarczającą mocą, by ktoś mógł mieszać w umyśle Steve'a. Po powrocie do samolotu, Captain zamienia słowo z pilotem, gdy nagle pojawia mu się w głowie bolesna wizja skrępowanej Agent Thirteen. Przestraszony tym, co zobaczył, każe wracać do Stanów najszybciej jak tylko można.

Na pokładzie Hellicarriera, Fury przegląda zdjęcia z teczki nazwanej Winter Soldier, gdy nagle łączy się z nim Captain. Wie już, że Sharon została porwana oraz gdzie przebywa i leci jej na ratunek. Nick odradza takie zachowanie ponieważ uważa, że ktoś tu ciągnie za sznurki i specjalnie manipuluje tak, by Captain znalazł się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze. Rogers jednak już zlatuje na spadochronie na dach budynku, na którym znajdują się uzbrojeni terroryści i związana agentka. Szybko rozprawia się z przeciwnikami i gdy zdejmuje Sharon knebel, ta zaczyna krzyczeć, że to pułapka i, że najemnik, który ja porwał i zabił Red Skulla to najprawdopodobniej... Bucky! Tymczasem, ów rzekomy Bucky znajduje się na dachu innego budynku i ma Rogersa na muszce snajperki. Lukin zdalnie przekazuje mu, że to jeszcze nie czas by go zabić i każe mu dokończyć zadanie. Najemnik wciska przycisk na detonatorze. W tym samym czasie, Fury'emu przeglądającego zdjęcia domniemanego Bucky'ego, przerywa Tapper, który odnalazł nadajnik Agent Thirteen w kanałach, obok dziwnej bomby i ciała Jacka Monroe. Nick zaczyna krzyczeć, by Tapper jak najszybciej opuścił to miejsce, lecz jest już za późno i bomba wybucha. Eksplozja nastąpiła w takim miejscu, aby Captain mógł ją 'podziwiać' z dachu budynku, na którym się znajduje. Bohater jest zszokowany, a Sharon zaczyna płakać.

Gdzieś nad Filadelfią, w prywatnym samolocie lecą gen. Lukin i jego współpracownik Leon. Na skrzydłach samolotu widnieją swoiste receptory, przetwarzające śmierć i moc powstałą na wskutek eksplozji w energię napełniającą Cosmic Cube, która znajduje się na pokładzie. Leon przeklina zbyt daleko idące działania Lukina, twierdzi, że to zgubi ich wszystkich. Były generał nie martwi się jednak, gdyż są przecież w posiadaniu wielkiej i wpływowej korporacji, a nawet jeśli Amerykanie znajdą jakieś dowody, będzie już za późno.

Autor: Jim Jaspers

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.