Avalon » Serie komiksowe » X-23 vol. 3 » X-23 vol. 3 #1

X-23 vol. 3 #1

X-23 vol. 3 #1

"The Killing Dream" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Gdy okazuje się, że ktoś zabił Wolverine'a, Laura musi go zastąpić.

Streszczenie

Czasem Laura śni o tym, że biegnie drogą, po wszystkich stronach mając martwe ciała. Ucieka przed gigantyczną falą krwi, nie mogąc się zatrzymać. W końcu wpada w cierniste krzewy, gdzie, siedząc na tronie, wita ją... Wolverine, trzymający mroczną postać w klatce. Gdy postać ta próbuje ostrzec dziewczynę, zostaje zakneblowana, a sam Wolverine stwierdza, że wiele zaplanował dla mutantki – wolność, jakiej nigdy nie znała. Jeśli się zgodzi, stanie się królową jego gonu. Jego prawą ręką w Piekle.

Laura budzi się z krzykiem na polanie Utopii. Słysząc dobiegającą muzykę zbliża się do jej źródła, widząc pozostałe X-dzieciaki bawiące się. Tylko Hellion nie jest w humorze, nie chcąc, by w związku z jego niedawną utratą dłoni ludzie uważali go za kalekę, udowadniając, że dzięki telepatii doskonale potrafi się bez nich obejść. X obserwuje to przez chwilę, po czym odchodzi.

Gdzie indziej na wyspie Ororo "rozmawia" z Kurtem, prosząc go, by był jej aniołem stróżem, gdy nagle wyczuwa czyjąś obecność. Okazuje się, że to Laura, Storm prosi więc, by do niej dołączyła. Wyjaśnia, do kogo wcześniej mówiła i dlaczego, po czym pyta, co ona sądziła o Nightcrawlerze, zaraz stwierdza jednak, że pewnie dziewczyna nie chce o tym rozmawiać, zwłaszcza, że reszta młodzieży dobrze się bawi. X odpiera, że nie jest nimi zainteresowana, a Ororo przyznaje, że w jej wieku również nie czuła się dobrze wśród rówieśników. Gdy ta w to nie wierzy, Storm wyjaśnia, że od małego była złodziejką próbującą przeżyć w bezlitosnym świecie i szybko musiała porzucić swoje dzieciństwo. Gdy jednak zmuszono ją do czegoś, czego nie chciała zrobić, zrozumiała, że musi odmienić swoje życie. Dlatego teraz walczy o to, by nikt nie musiał już przeżywać tego, co ona. Dodaje, że często rozmawiała o tych sprawach z Kurtem, który również był sierotą, i że często też grywali w szachy, pyta więc Laurę, czy ona ma ochotę na partyjkę. Ta zgadza się, gdy jednak po chwili na miejscu zjawia się Logan, dziewczyna wstaje i odchodzi, dziękując za rozmowę i grę. Gdy Ororo jest zdziwiona, Wolverine stwierdza, że X-23 wiele ostatnio przeżyła, na co kobieta zauważa, że ponosi on za to częściową odpowiedzialność – jest osobą, której najbliżej dla niej do ojca, a mimo to wcielił ją do X-Force. Wolvie oponuje, stwierdzając, że mogła ona w każdej chwili zrezygnować, Storm jednak zakazuje mu zrzucać winę na dziewczynę. Logan przypomina więc, że zabijanie to wszystko, co ona zna, na co jego rozmówczyni oznajmia, że być może nigdy nie dali jej szansy na to, by to zmienić.

Coś podobnego oświadcza Cyclopsowi Emma Frost, stwierdzając, że mimo, iż udowodniła, że potrafi żyć z innymi w jej wieku, oni zmusili ją do walki, tak, jak jej twórcy, odbierając jej szansę na dzieciństwo. Scott stwierdza, że niezależnie od tego, co by zrobili, dziewczyna nigdy nie byłaby w stanie odzyskać tych lat, na co kobieta odpiera, że mimo to nie powinni zapominać, że jest dzieckiem. Sama popełniła już ten błąd, narażając swoich uczniów na niebezpieczeństwo, co ci przepłacili życiem.

Laura tymczasem zapada w sen na polanie, nie wiedząc, że jest obserwowana.

Gdy rano X-Dzieciaki się budzą, staje przed nimi Laura. Widząc ją, Noriko wytyka jej, że nie powiedziała im, jej przyjaciołom, o fakcie, że należy do X-Force, Julian ucisza ją jednak i podchodzi do X. Ta przyznaje, że za nim tęskniła, nie wiedziała jednak, jak to powiedzieć. Gdy pozostali komentują tę scenę, Dust ucisza ich, stwierdzając, że powinni wspomagać Laurę i że jej przeszłość się nie liczy, Surge przypomina jednak, że miała się ona nauczyć, jak nie zabijać ludzi, po czym pyta, o czym jeszcze im nie mówiła. Kłótnię przerywa właśnie przybyły Cyclops, który prosi Laurę na słowo. Stwierdza, że to, co się jej przydarzyło, jest jego winą – zmusił ją do rzeczy, których nie powinna była robić. Zapewnia, że się to nie powtórzy i dodaje, że dziewczyna ma szansę, by być dzieciakiem, a gdy ta odpiera, że nim nie jest, Scott oświadcza, że ma dla niej inne zadanie.

Jakiś czas później, w mieście. Pewien mężczyzna oprowadza Laurę po ośrodku stworzonym przez Summersa, w którym byli mutanci mają szansę na dostosowanie się do życia bez mocy. Pyta, co dziewczyna tu robi, ta więc wyjaśnia, że przywódca X-Men chciał, by nauczyła się ona o różnych sposobach pomagania ludziom. Mężczyzna ostrzega, że wielu będzie miało jej za złe, że nadal posiada swoje moce, jeśli więc zamierza się z nimi obnosić, lepiej, żeby opuściła to miejsce. Laura mruga, a gdy otwiera oczy, stoi pośrodku płomieni, które trawią budynek.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-23 vol. 3 #1 X-23 vol. 3 #1 X-23 vol. 3 #1 X-23 vol. 3 #1 X-23 vol. 3 #1 X-23 vol. 3 #1 X-23 vol. 3 #1 X-23 vol. 3 #1 X-23 vol. 3 #1 X-23 vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.