Avalon » Serie komiksowe » Namor: The First Mutant » Namor: The First Mutant #2

Namor: The First Mutant #2

Namor: The First Mutant #2

"Royal Blood" - part 2

Postacie
Zapowiedź

W czasie wykonywania misji dla X-Men Namor przebudził pradawne zło, które od wieków żyło w głębinach - atlantydzkie wampiry, które postanowiły odzyskać władzę nad morzami!

Cytat

Namor: "Ready your warriors, Jian. Outfit them with as much weaponry as they can carry. In four hours' time... we hunt the Aquenos."

Streszczenie

Nowa Atlantyda, ulokowana dokładnie pod Utopią. Młody Achak prezentuje swojej matce urządzenie, nad którym pracuje, a które ma wykrywać toksyny w wodzie. Jego ojciec przypomina, że ich rodzina nie jest mechanikami, lecz budowniczymi, żona stwierdza jednak, że tak było w starej Atlantydzie, teraz jednak, być może, będą mogli być, kimkolwiek zechcą. Zdaje się to potwierdzać sam Namor, który zatrzymał się w drodze do swojego pałacu, by poprosić chłopca o zaprezentowanie jego urządzenia, gdy będzie już gotowe.

W pałacu Sub-Mariner spotyka się z Jianem, dowódcą jego wojsk, który oznajmia, że królewski Logomancer jest w drodze, a siły Kranga meldują postępy na froncie. Sam zebrał trzy tuziny wojowników gotowych do walki z Aquenos i radzi, by zaatakować wampiry natychmiast. Książę przypomina, że już tego próbował, zabił nawet ich przywódcę, nie na wiele się to jednak zdało. Zauważa też, że trzy tuziny wojowników nie jest wielką liczbą, Jian odpiera więc, że ich lud nadal jest rozproszony po siedmiu morzach, a wielu z Atlantydów boi się podróżować albo nie ufa władcy. Dodaje też, że doświadczeni żołnierze są nie do porównania z "dziećmi" z Trójzębów, które towarzyszyły Namorowi poprzednim razem. W tej chwili pojawiają się Emma Frost i Loa, przynosząc Skarbiec Praw z powrotem z laboratorium X-Clubu. Alani informuje, że Nemesisowi udało się wykryć ślady atlantydzkiego DNA na artefakcie, nie potrafił jednak stwierdzić, do kogo ono należało. Gdy Sub-Mariner pyta, z kim ma do czynienia, Emma wyjaśnia, że dziewczyna jest jedną z jej uczennic i jest bardzo zainteresowana historią Atlantydy. Loa potwierdza i dodaje, że jest coś, czego nie rozumie – Skarbiec może zostać otwarty jedynie przez prawowitego władcę, jednak gdy Namor odnalazł kufer, w środku znajdowała się głowa Draculi. Oczywistym pytaniem jest więc: kto ją tam umieścił? Namor przyznaje, że sam się nad tym zastanawiał, Emma jednak stwierdza, że pora im wracać na powierzchnię i zapewnia, że X-Men odpowiedzą na każdą prośbę o pomoc. Sub-Mariner odpiera więc, że to Atlantyda zawsze pomagała Utopii, a nie na odwrót. Nim jednak mogą kontynuować rozmowę, na miejscu zjawia się Husam trzymający na rękach Abirę, obwiniając Namora za to, co im się wydarzyło. Gdy mutantki znikają, władca Atlantydy każe zabrać kobietę do ambulatorium.

Wkrótce później, gdy Abira wraca do sił, ona i Husam stają przed Namorem w jego sali tronowej, gdzie wyjaśniają, że wampiry zaatakowały ich rafę, zabijając trzydziestu z ich ludzi. Co więcej jednak, jednym z nich był Husni, przemieniony w krwiopijcę i pozbawiony oczu. Husam obiecuje, że uratuje brata, choćby miała to być ostatnia rzecz, którą zrobi, a tymczasem na miejscu zjawia się Oudvrou, jednooka starucha. Namor wyjaśnia, że sprowadził ją, ponieważ wie o Aquenos coś, co ukrywa za zagadkami i niedomówieniami. Ta opowiada mu więc historię z czasów jego młodości – nim po raz pierwszy opuścił Atlantydę, chciał wiedzieć, jak wygląda powierzchnia, wbrew ostrzeżeniom swej matki poprosił więc o pomoc swego dziadka, Imperatora Thakorra. Ten stwierdził, że podczas odpływu najwyższa z wież Atlantydy sięga ponad taflę morza, po czym przywiązał do niej młodego Namora. Poziom wody oczywiście jednak się nie obniżył, a gdy nadszedł ranek, wszyscy, którzy widzieli Namora, śmiali się z niego. Zakończywszy opowieść, starucha pyta, czy książę od tamtego czasu czegokolwiek się nauczył. Wściekły, Namor jest świadomy tego, że wszyscy czekają na jego reakcję, nim jednak zdąży cokolwiek zrobić, sala tronowa traci zasilanie. Gdy wypływają na zewnątrz okazuje się, że nie był to przypadek czy zwykły sabotaż, lecz pierwsza część ataku na miasto. Namor rusza do walki u boku Jiana i jego ludzi, wysyłając Trójzęby, by przywróciły zasilanie. W czasie walki Atlantydzi zauważają, że wampiry nie zbliżają się do kolumny, na której spoczywa Utopia, Namor wyjaśnia więc, że gra toczy się o więcej, niż tylko wyspę mutantów. Trochę zajęło mu domyślenie się, o co chodzi, teraz wie już jednak, że Aquenos mają własne cele i że jest to coś osobistego. W tej chwili na miejscu zjawiają się Husam i Abira, silnymi lampami zmuszając krwiopijców do odwrotu. Widząc, że jedną z ofiar ataku był chłopiec, którego dopiero co spotkał, Sub-Mariner każe Jianowi przygotować swych ludzi – za cztery godziny wyruszą przeciwko Aquenos.

Autor: S_O

Galeria numeru

Namor: The First Mutant #2 Namor: The First Mutant #2 Namor: The First Mutant #2 Namor: The First Mutant #2 Namor: The First Mutant #2 Namor: The First Mutant #2 Namor: The First Mutant #2 Namor: The First Mutant #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.