Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Children's Crusade » Avengers: The Children's Crusade #2

Avengers: The Children's Crusade #2

Postacie
Zapowiedź

Wyścig trwa. Avengers, Young Aventers oraz X-Men rywalizują, kto pierwszy odnajdzie Scarlet Witch. Kiedy Young Avengers odkrywają sekret związany ze zniknięciem Wandy Maximoff, Avengers próbują ją zneutralizować, nim młodzi bohaterowie odnajdą kobietę. Jednak ich starania szybko doprowadzają do wojny między nimi oraz X-Men, którą tylko Young Avengers mogą powstrzymać.

Cytat

Tommy: "I have to say, I'm a little offended you didn't kidnap both of us. After all, you and I have so much in common, uncle Pete. The super-speed, the brooding bad-boy thing, the white head-ness... Though, I suppose it must be a blow to the old ego, knowing there's a version of you out there that's younger, better looking... and faster."

Streszczenie

Tommy, który do tej pory nabijał się z teorii Billy'ego, że są dziećmi Wandy, nagle jest gotów w nią uwierzyć, kiedy sam Magneto zwraca się do niego jak do wnuka. Eric nie ma wprawdzie pewności, ale nie może zignorować pewnych faktów, dlatego chce porozmawiać ze Speedem i Wiccanem. Zamyka ich w magnetycznej bańce i wyrusza w spokojniejsze miejsce, na Górę Wundagore. Pozostali Young Avengers nie mają jednak najmniejszego zamiaru pozwolić Magneto na porwanie ich kolegów i podczas gdy Teddy próbuje przekonać Erica, Vision zaczyna analizować magnetyczną bańkę. Magneto wyjaśnia, że Transia, jako miejsce urodzenia Wandy, powinna być punktem, z którego zaczną poszukiwania. Ponieważ sam nie mógł odnaleźć córki, Tommy i Billy są teraz jego jedyną szansą na ponowne spotkanie ze Scarlet Witch.

Eli jest nieugięty. Oświadcza, iż Young Avengers nie pomogą znanemu terroryście odnaleźć najpotężniejszej broni na plenecie. Magneto wyjaśnia, że nie poszukuje broni, ale córki. Nie ma też zamiaru porywać Speeda i Wiccana, ale chce poprosić ich o pomoc. Eli nie zmienia zdania. Speed jest gotów wyruszyć w każdym momencie, ale Billy chce jeszcze to obgadać. Wtedy pojawiają się Avengers.

Przekonani, że Magneto właśnie próbował porwać Billy'ego, atakują Erica. Ten próbuje wszystko wyjaśnić, ale Mściciele nie zamierzają słuchać. Dopiero Billy'emu udaje się wyjaśnić, że po prostu chcą razem odnaleźć Scarlet Witch. Mścicielom ten pomysł również nie przypada do gustu. Obawiają się powrotu House of M. Magneto wyjaśnia chłopcu, że Avengers nie chcą odnaleźć Wandy, bo wtedy musieliby ją zabić.

Wolverine próbuje wyłączyć Wiccana z walki, ale Magneto broni swego wnuka. Tymczasem Teddy zabiera Billy'ego i odlatuje, chcąc się upewnić, że chłopak ma jakiś plan. Wiccan może nie ma wszystkiego pod kontrolą, ale słowa Spider-Mana i Ms. Marvel nie przekonują go do oddania się w ręce Mścicieli. Doszedł do wniosku, że tylko odnalezienie Scarlet Witch raz na zawsze zakończy ten spór. Rzuca zaklęcie.

Young Avengers i Magneto znikają, pozostawiając zdezorientowanych Mścicieli. Carol chce skorzystać z pomocy Strange'a i od razu ruszać w pogoń, ale Logan ma inny plan: proponuje, by poczekali aż dzieciak Wandy odnajdzie matkę, a wtedy wyłączą z gry ich oboje.

Góra Wundagore. Young Avengers i Magneto są zdezorientowani po teleportacji na drugą stronę globu. Eli jest wściekły, bo Billy właśnie uczynił z nich uciekinierów. Chłopak przeprasza i chce odesłać kolegów z powrotem, ale Kate oznajmia, iż są drużyną, a problemy Billy'ego dotyczą ich wszystkich. Patriot zaczyna kapitulować, ale oznajmia przy tym, że nie będzie się słuchał Magneto. Eric uspokaja go: skoro jego solowe poszukiwania zawiodły, zda się na intuicję wnuków. Choć Tommy i Billy szukali już tu kiedyś matki, nie zaszkodzi ponownie rzucić okiem na to miejsce. Wiccan magicznie zmienia ich stroje na mniej rzucające się w oczy, po czym wyruszają w drogę.

Podczas wędrówki Eli i Kate zostają w tyle. Patriot zastanawia się, jaki będzie najdogodniejszy moment na wezwanie Mścicieli, ale Hawkeye uważa, że to głupi pomysł. Znają już opinię Starka i spółki, a przecież Mścicielom zdarzały się już pomyłki. Dlatego Hawkeye będzie wspierała Billy'ego i radzi Eliemu, by zdecydował się, po której stronie stoi.

Cassie zauważa, że Vision był ostatnio wyjątkowo cichy. Jonas mówi, iż nie spodoba się mu to, co ma do powiedzenia, ale Stature prosi, by mimo wszystko jej się zwierzył. Vision obawia się, że Cass tak bardzo pragnie powrotu ojca, iż zrobi wszystko w celu odzyskania go. Boi się, że ceną za jego życie, będzie życie Cassie, a tego by nie zniósł. Stature odpowiada, iż mylił się, myśląc, że ją tym zdenerwuje.

Wszyscy docierają na grób Magdy, żony Erica i zarazem matki Quicksilvera i Scarlet Witch. Magneto opowiada dzieciakom o swoim związku i o tym, jak jego zaślepienie odepchnęło od niego rodzinę. Obiecuje, że nie popełni tego samego błędu w stosunku do Tommy'ego i Billy'ego. By ułatwić magiczne skanowanie, trójka łapie się za ręce nad grobem Magdy. Billy szybko wyczuwa sygnaturę matki w wiosce nieopodal. Speed nie czeka dłużej, jednak we wskazanym miejscu nie odnajduje matki, ale jej brata, Pietro.

Quicksilver wyjaśnia, iż po obejrzeniu wiadomości, w których Wiccan dał pokaz olbrzymiej mocy, domyślał się, że Magneto zechce go pozyskać. Grozi ojcu śmiercią, jeśli nie uwolni dzieci i nie zaprzestanie poszukiwań Wandy. Gdyby jego siostra zechciała, by ją odnaleźć, to już by to się stało. Billy zaczyna tłumaczyć, że Magneto ich do niczego nie zmuszał, ale wtedy Pietro łapie siostrzeńca i z pełną prędkością zaczyna uciekać.

Przewieszony przez ramię wujka Billy próbuje mu wytłumaczyć sytuację, lecz Pietro uważa, iż wie lepiej. Dogania go Speed, nieco nadąsany, że jego wuj nie próbował uprowadzić. Obaj zaczynają się ścigać, ale wtedy do akcji wkracza Magneto, zabierając synowi grunt spod nóg.

Wiccan uważa, że sam fakt, iż Magneto jedynie zatrzymał syna, a nie zrobił mu krzywdy, świadczy o jego poprawie. Kiedyś, w podobnej sytuacji, Pietro też tak pomyślał, i nie wyszedł na tym dobrze, dlatego nie popełni tego samego błędu drugi raz i zabije Erica, zanim ten będzie miał szansę zabić jego.

Wyrusza na spotkanie ojca, po drodze zbierając kawałki płotu z zamiarem wykorzystania ich jako pocisków. Kiedy dobiega na rynek, ciska nimi niczym oszczepami. Young Avengers osłaniają siebie i Erica, którego rozproszył widok... jego córki. Wanda nie zwraca na niego uwagi, próbuje uchylić się przed kawałkiem drewna, ale na próżno. Ten przeszywa ją na wylot. Wszyscy są zszokowani, a gdy okazuje się, że leżące na ziemi ciało nie należy do Wandy, lecz do doombota, ich szok nie maleje.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers: The Children's Crusade #2 Avengers: The Children's Crusade #2 Avengers: The Children's Crusade #2 Avengers: The Children's Crusade #2 Avengers: The Children's Crusade #2 Avengers: The Children's Crusade #2 Avengers: The Children's Crusade #2 Avengers: The Children's Crusade #2 Avengers: The Children's Crusade #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.