Avalon » Serie komiksowe » Avengers: Prime » Avengers: Prime #3

Avengers: Prime #3

Postacie
Zapowiedź

Steve Rogers i Tony Stark łączą siły, aby uratować siebie nawzajem oraz ich poległego przyjaciela – Thora. Ale czy to wystarczy, aby pogodzić dwóch zwaśnionych bohaterów? Oraz co stoi za koszmarem niszczącym Nine Realms?

Cytat

Tony: "Where'd you get the sword and stuff?"
Steve: "I took it from some elves."
Tony: "Of course you did."

Streszczenie

Thor pyta, skąd parująca jego ataki Hela zdobyła swą nową potęgę, ta jednak nie zamierza odpowiadać, zamiast tego posyłając przeciw niemu zastępy nieumarłych.

Widząc na horyzoncie gromy, Fafnir i jego ogry wpadają w popłoch, a Stark wykorzystuje to, zapewniając, że gdy bóg piorunów dowie się, jak traktowali jego przyjaciela, nic ich nie uratuje, zapewnia jednak, że szepnie Odinsonowi dobre słówko o pierwszym, który go uwolni. Smok próbuje przekonać swoich podwładnych, że człowiek miesza im w głowach, zostaje jednak zaatakowany przez paru z nich, podczas, gdy inny przecina więzy Tony'ego, stwierdzając, że nie jest gotów zginąć za smoka. Ten spopiela wszystkich nieposłusznych, po czym rusza w pogoń za uciekającym na koniu Starku. Gdy jednak już ma go pochwycić, do akcji wkracza Steve Rogers, który, przybyły znikąd, wbija swą tarczę w szczękę smoka, po czym wskakuje na jego cielsko i przebija jego szyję mieczem. Gdy opada kurz, a nieprzytomny Fafnir wraca do postaci starca, Steve przegania obserwujących wszystko ogrów i każe Tony'emu odnaleźć zbroję. Po jej założeniu Iron Man i Steve wsiadają na konia i udają się w stronę bijących piorunów.

Thor musi bronić się przed atakami tak Heli, jak i jej nieumarłych, w końcu jednak pada od ciosu mieczem bogini śmierci. W oddali, rozpoznając, że pioruny zmieniły się i nie przypominają już tych przyzywanych przez ich przyjaciela, Mściciele popędzają konia, docierając w końcu na pobojowisku, odnajdując nieprzytomnego Odinsona. Zauważają jednak, że nigdzie w pobliżu nie ma jego młota.

Jakiś czas później. Thor budzi się w chatce Mageth – Mrocznej Elfki, która pomaga Rogersowi. Nie wierzy jej, gdy ta spytana stwierdza, że znajdują się w Jotunheimie, Steve jednak wstawia się za nią, uspakajając Odinsona. Gdy pozostali pytają, co się stało i gdzie jest Mjolnir, bóg piorunów wyjaśnia, że został zaatakowany przez Helę i Enchantress. Obie chciały go zabić, gdy jednak tracił przytomność, w ostatnich chwilach świadomości zauważył, że Amora zaatakowała boginię śmierci. Stwierdza, że musieli trafić do Hel, krainy umarłych.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers: Prime #3 Avengers: Prime #3 Avengers: Prime #3 Avengers: Prime #3 Avengers: Prime #3 Avengers: Prime #3 Avengers: Prime #3 Avengers: Prime #3 Avengers: Prime #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.