Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #4

Avengers Academy #4

Avengers Academy #4

"Scared Straight - Part 2: Fix You"

Postacie
Zapowiedź

Crossovera z Thunderbolts ciąg dalszy. W Raft, zakładzie więziennym dla superzłoczyńców, doszło do ucieczki, a studenci Avengers Academy znajdują się w samym centrum wydarzeń. Ale po której stronie stoją? Czy pomogą Avengers przywrócić porządek… czy też Norman Osborn złożył im ofertę, której nie dadzą się oprzeć? Dodatkowo: historia początków Mettle.

Cytat

Mettle: "Do you know what you did to us, you bastard? Do you have any idea?!"
Norman Osborn: "Oh, yes. I've made you magnificent."

Streszczenie

Początek ponownie stanowią retrospekcje, tym razem przedstawiające wcześniejsze życie Mettle. Jak się okazuje Ken był surferem mieszkającym na Hawajach. Niestety toczące się bez problemów życie przerwał wypadek, podczas którego jeden z jego znajomych uderzył go swoją deską w głowę. Cios dosłownie zerwał skórę z jego twarzy ukazując fragment czerwonego szkieletu. Dalsza część historii przypomina tą znaną ze wspomnień pozostałych - spotkanie z Normanem Osbornem i zabiegi, a właściwie jeden, polegający na pozbawieniu go skóry.

Teraz ten sam chłopak stoi przed celą swojego "stwórcy" wraz z Veil i Hazmat. Pierwsza okazuje się być zaskoczona wcześniejszym oświadczeniem koleżanki. Była przekonana, że mają znaleźć sposób na wyleczenie swoich osobliwych schorzeń, a nie zwyczajne zabicie byłego oprawcy. Krótką sprzeczkę dziewczyn przerywa Ken, który zwyczajnie wyrywa dzielącą ich kratę i chwyta go za gardło, podnosząc w górę. Norman udowadnia jednak jak zdolnym jest manipulatorem. Z łatwością wmawia trójce nastolatków, że w przeciwieństwie do ograniczającego ich potencjał Pyma, on może pomóc im go rozwinąć. Nawet jeśli Hazmat wątpi w jego zamiary, nie ma czasu ani  by przekonać innych, ani zrealizować swojego pierwotnego planu, wszystko przerywa bowiem powrót zasilania.

W wieży Thunderbolts nadal panuje zamieszanie. Pym i Tigra szybko dochodzą jednak do wniosku, gdzie mogli udać się zaginieni studenci. Niestety kiedy docierają do celi Osborna, nie znajdują tam nikogo poza samym więźniem.

Studenci ruszyli bowiem dalej. Obecnie maszerując po schodach nie są w stanie przestać myśleć o tym co właśnie miało miejsce. Przerywa im dopiero przebijający się przez ścianę Powderkeg, który walczy z Tigrą, Speedbalem i Justice. Wybuch oszołomił młodych superbohaterów na tyle, że kiedy na miejscu pojawia się Juggernaut, starający się nieco ostudzić zapały Mettle, ten wpada w szał  i trafia go z siłą, która prawdopodobnie pozbawiłaby większość ludzi głowy. Na szczęście na Marko nie robi to żadnego wrażenia. Niestety towarzyszy mu inny "kolega" z zespołu, a mianowicie Man-Thing, który pojawia się nieopodal Veil. Dziewczyna błyskawicznie zmienia się w gaz, a Juggernaut tłumacząc, że zwabiły go jej emocje dosłownie wynosi go z sali. Kiedy po Thunderbolts nie ma już śladu, Maddy pyta o stan kolegi. Wtedy staje się jasne skąd jego histeryczna reakcja. Jak się okazuje, Mettle nigdy wcześniej nie uczestniczył w prawdziwej walce. Chwilę później ruszają na poszukiwanie Hazmat, która również nie może narzekać na nudę. Zostaje bowiem zaatakowana przez Blackouta. Na szczęście do walki włączają się instruktorzy, którzy bez problemu radzą sobie ze wszystkimi. przestępcami.

Po całym zajściu przychodzi pora na reprymendę, którą wygłasza sam Luke Cage. Ten oczywiście wybucha i po krótkiej chwili woli zostawić to Pymowi. Dyrektor akademii jest mimo wszystko zadowolony kiedy Mettle mówi mu, że nie byli w stanie skrzywdzić innego człowieka, nawet jeśli był nim Osborn.

Autor: Pete

Galeria numeru

Avengers Academy #4 Avengers Academy #4 Avengers Academy #4 Avengers Academy #4 Avengers Academy #4 Avengers Academy #4 Avengers Academy #4 Avengers Academy #4 Avengers Academy #4 Avengers Academy #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.