Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #528

Uncanny X-Men #528

Uncanny X-Men #528

"The Five Lights" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Po raz pierwszy po swoim powrocie Kitty Pryde spotyka się z Emmą Frost.

Streszczenie

Stan Delta, Nigeria. Wewnątrz malutkiej kapliczki znajduje się czarnoskóra dziewczyna, Idie Okonkwo, która klęcząc odmawia różaniec. Jej nogi płoną, a przed nią znajduje się dwójka zamrożonych mężczyzn. Na zewnątrz czeka grupka uzbrojonych żołnierzy, którzy żądają, aby Idie ujawniła się – w przeciwnym wypadku spenetrują budynek. Jeden z nich nadaje przez megafon, że jej modlitwa jest daremna i Bóg jej nie wysłucha. Dodaje, że jej bliscy nie żyją, a wszystko, czego się tknie, zamienia się w ruinę lub umiera. Nagle na niebie pojawiają się czarne obłoki, z których zaczynają spadać krople deszczu. Zjawiają się Hope i Storm, która nadlatuje niczym bogini otoczona przez jasne błyskawice. Jasno daje do zrozumienia, że potępia zachowanie mężczyzn.

Los Angeles, Kalifornia. Biura Hestia Public Relations. Bobby Drake prosi o pomoc Kate Kildare. Kobieta informuje, że jeśli chcą z nią współpracować, muszą być całkowicie otwarci i szczerzy. Ostatnim razem, gdy superbohaterska grupa miała przed nią tajemnice, po pewnym czasie nie mogła im pomóc. Bobby wyjawia, że Magneto wrócił, a X-Men nikogo nie poinformowali. Kate oświadcza, że będzie potrzebowała dużo nadgodzin i mają szczęście, iż finansuje ich Warren Worthington.

Utopia. Emma ma sen, że Hellfire Club, z nią na czele, zabiło Scotta. Po chwili budzi się z krzykiem. Kobieta udaje się do brygu, by odwiedzić swojego byłego kochanka. Monologuje, iż Sebastian odbił swe piętno w jej głowie na zawsze. Przyznaje, że dużo mu zawdzięcza, ponieważ to on zabrał ją z ulicy i pokazał, czy jest moc. Uważa, iż powinna go zabić, kiedy jeszcze miała okazję i kiedy Namor chciał go martwego. Postanawia zabrać go jak najdalej od Utopii – z dala od jej życia, na zawsze.

Pod powierzchnią wody. Mieszkańcy Atlantydy namawiają Namora do ataku. Komandor Krang wykrzykuje, by zwerbować wszystkich błąkających się po siedmiu morzach – a tych, którzy odmówią współpracy, spotka śmierć. Sub-Mariner krytykuje ten pomysł, gdyż uważa, iż jest za wcześnie na tego rodzaju akcje. Gdy Krang wspomina, że Namor jest bezbronny i rozkojarzony wpływami ludzi powierzchni i Emmy, władca mórz rzuca się na niego. Gardzi nim za jego bezczelne zachowanie i ostrzega, że jeśli nie zmieni swojego nastawienia, zostanie skazany na banicję.

Nigeria. Storm i Hope wchodzą do kapliczki, gdzie spotykają Idie. Dziewczynka nie potrafi panować nad swoimi zdolnościami i przypadkiem ciska ogniem w bohaterki. Ororo reaguje natychmiast, tworząc tarczę z wiatru. Zapłakana Okonkwo rzuca się na kolana i mówi, że się nienawidzi i chce umrzeć.

Izba Chorych, Utopia. Emma wznawia psychiczne połączenie między Piotrem a Kitty. Dziewczyna mówi: "wiem", lecz – o dziwo – słowa te skierowane są do Frost. White Queen prosi Colossusa o chwilę prywatności, ponieważ musi porozmawiać z Kitten w cztery oczy.

Muzeum Sztuki Współczesnej, San Franciso. Northstar i Dazzler zmagają się z Nekrą i Frenzy. Bitwa przebiega bardzo szybko, a zwycięzcami okazują się superbohaterowie. Źli mutanci zostają oddani w ręce policji, a dobrzy rozkoszują się chwilą chwały.

Nigeria. X-Dziewczyny uspokajają Idie – zapewniają ją, że nie jest potworem ani czarownicą. Hope określa ich jako "cuda", po czym, za pomocą swych rąk, finalizuje mutację dziewczyny. Trójka mutantów wychodzi z kapliczki, jednakże żołnierze nie odpuszczają i rozpoczynają ostrzał. Okonkwo skupia się, pali wszystkie kule i wysadza samochody w powietrze – oponentów ogarnia strach i uciekają. Nowa mutanta ma jedno oko niebieskie, a drugie czerwone.

Utopia. Kitty zna plany Emmy i chce pójść z nią. Zapewnia, że nie pozwoli jej zabić Shawa i – w postaci ducha, czy nie – powie wszystkim o jej planach. Pryde pomoże Białej Królowej w zniknięciu Sebastiana.

Autor: Damiano

Galeria numeru

Uncanny X-Men #528 Uncanny X-Men #528 Uncanny X-Men #528 Uncanny X-Men #528 Uncanny X-Men #528 Uncanny X-Men #528 Uncanny X-Men #528 Uncanny X-Men #528

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.