Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man » Ultimate Comics Spider-Man #14

Ultimate Comics Spider-Man #14

Ultimate Comics Spider-Man #14

"Tainted Love" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Chameleoni zniszczyli życie Spider-Mana. Czy jego przyjaciele przyjdą mu z pomocą, czy wspólnie go dobiją?

Streszczenie

Zmęczony, przebrany za Spider-Mana Chameleon ładuje skradzione pieniądze i sztabki złota do ciężarówki. Po chwili przerywają mu Human Torch i Iceman. Superbohaterowie każą złodziejowi zdjąc maskę. Ich oczom ukazuje się twarz Petera. Podszywacz oznajmia, że znudziło mu się bycie bohaterem i postanowił skorzystać ze swoich mocy, aby pozyskać trochę dóbr materialnych. Jednak doświadczenie Icemana w przebywaniu z zmiennokształtnymi pozwala mutantowi zorientować się w kłamstwie Chameleona. Storm każe wrogowi natychmiast powiedzieć gdzie jest Parker. Złoczyńca oznajmia, że zaprowadzi ich do Petera. W tym samym czasie po kryjomu wyjmuje broń, z której po chwili strzela do bohaterów. Po małej potyczce, podszywaczowi udaje się uciec.

Camellia jest zafascynowana Parkerem. Chce się dowiedzieć jak chłopakowi udało się stać Spider-Manem, jak wkręcił się w towarzystwo Ultimates i X-Men, a także o jego powiązania z S.H.I.E.L.D. Peter nie jest jednak skory do odpowiedzi, przez co kryminalistka zaczyna go nastraszać tym, że jej brat zrani bliskich Parkera, podszywając się pod chłopaka. Kiedy Spider-Man odmawia, obrywa kolbą pistoletu. Camellia oznajmia, że nie cofnie się przed niczym aby wydobyć od niego sekretne informacje, dzięki czemu ustawi się do końca życia. Nagle do pomieszczenia wpada Chameleon, który rozkazuje zabić Petera. Tuż przed strzałem Superbohaterowi udaje się uwolnić i przejść do ofensywy.

Po chwili jako wsparcie przybywają Iceman i Human Torch. Po krótkiej walce, rodzeństwo przestępców udaje się zamrozić. Spider-Man próbuje się dowiedzieć od przyjaciół jak długo jest porwany i co zdążył zrobić za niego podszywacz. Superbohaterowie jednak nie mają pojęcia kiedy nastąpiła podmiana. Po chwili Johnny odkrywa, że Jameson jeszcze żyje, po czym po prośbie Petera, zabiera dziennikarza do szpitala. Natomiast Bobby i Ścianołaz postanawiają oddać złoczyńców w ręce S.H.I.E.L.D.

Parker wraca do domu. W niewiedzy, co uczynił Chameleon wita się z ciotką. Przy wejściu zauważa Gwen, która patrzy na niego chłodnym wzrokiem.

Szpital, Jameson odzyskuje przytomność. Po chwili wypowiada jedno słowo - Parker.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man #14 Ultimate Comics Spider-Man #14 Ultimate Comics Spider-Man #14 Ultimate Comics Spider-Man #14 Ultimate Comics Spider-Man #14 Ultimate Comics Spider-Man #14 Ultimate Comics Spider-Man #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.