Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Mystery » Ultimate Comics Mystery #3

Ultimate Comics Mystery #3

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy Spider-Man i Spider-Woman kontynuują swoje działania w sercu korporacji Roxxona, a Sue, Ben i Johnny walczą z Kapitanem Marvelem, rodzi się nowy bohater w Ultimate Marvelu.

Cytat

Agent S.H.I.E.L.D.: "The Baxter Building is under attack!! Yes, again!!!"

Streszczenie

Na ruinach budynku Roxxon Jessica spotyka się zresztą ekipy Roxon przydzielonej do badania katastrofy. Stary Samuel Sterns nawija, że powinni nosić maski przeciwgazowe i że są świadkami wielkiego wydarzenia, młody Anirm Zola mu docina, zaś ostatni mężczyzna w grupie, Nathaniel Essex, zdaje się bardziej zainteresowany kostką Rubika niż całą aferą. Jedynie detektyw Misty Knight i doktor Layla Miller sprawiają pozytywne wrażenie. Nagle pracownik korporacji każe ich ewakuować, ponieważ ma miejsce kolejny atak na Baxter Building.


Tam trwa zaciekła walka między Benem a Marvlem, która kończy się kolejnym poważnym uszkodzeniem budynku. Nova traci moc i spada, Susan musi interweniować, by go ocalić. Gdy oboje lądują na ziemi, budynek zaczyna się rozpadać. Sue odsuwa ludzi ze strefy zagrożenia, nim na nią i Ricka spada ogromna ilość gruzu. Ben, Johnny i Fury przeżyli, Marvel zaś stracił przytomność i wrócił do normalnej postaci. Gdy herosi odgrzebują gruz odkrywają, ze Sue i Rick zniknęli


Rick przeniósł oboje z powrotem do bazy Project: Pegasus, gdzie zastają teraz same zwłoki. Susan wydziera się na chłopaka, gdy nagle spostrzegają jakąś postać. Sue każe Rickowi zostać, a sama staje się niewidzialna i idzie to sprawdzić.


Zespół Roxxon, przebywając w schronie korporacji, stara się rozwiązać zagadkę stojącą za atakami. Samuel Sterns jest pewien, że atak na firmę był przykrywką do kradzieży i w jego czasie zniknęło to, czego szukała stojąca za nim osoba. Misty pyta, czy Julia jest z Baxter Building, a gdy ta potwierdza, mówi, że Layla też tam była. Jessica mówi, że słyszała o niej, ale nigdy wcześniej się nie spotkały, bo były przydzielone do innych części budynku. Okazuje się jednak, że Jessica wpadła w pułapkę – Miller nigdy nie była w Baxter Building. Misty Knight właśnie rozbiła jej przykrywkę w drobny mak.


Susan zakrada się do magazynu Project Pegasus, gdzie widzi grupę różowych potworów, takich samych jak ten, z którym niedawno walczyli, wnosi przetrzymywane tam przedmioty, wliczając wielkiego humanoida i świecący sześcian do portalu przed którym stoi jakiś osobnik. Nagle Rick, który poszedł za nią wbrew jej rozkazom, sprawia, że stwory ich zauważają. Ich szef nie wydaje się zbytnio zdziwiony obecnością Susan. Jak Reed Riachrds przyznaje, zawsze była odrobinę mądrzejsza od niego.


Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Ultimate Comics Mystery #3 Ultimate Comics Mystery #3 Ultimate Comics Mystery #3 Ultimate Comics Mystery #3 Ultimate Comics Mystery #3 Ultimate Comics Mystery #3 Ultimate Comics Mystery #3 Ultimate Comics Mystery #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.