Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #17

New Mutants vol. 3 #17

New Mutants vol. 3 #17

"Fall Of The New Mutants" - part 3

Postacie
Zapowiedź

New Mutants muszą odzyskać **** z rąk pracowników Projektu Purgatory, ale najpierw muszą pokonać ich oddział do eksterminacji mutantów.

Cytat

Cannonball: „Dani, I have punched you in the face. Don’t think for a second I won’t kiss you where you stand.” 

Streszczenie

Texas, trzy godziny wcześniej. New Mutants nadal są jeszcze nieświadomi niebezpieczeństwa. Czas spędzają więc co najmniej beztrosko. Sam i Dani zaczynają się nawet całować, przynajmniej do momentu kiedy nie przerywa im Magik, która instynktownie dobywa Soul Sword i wyczuwa, że Soul Gem został odebrany Pixie. 

 

Illyana nie traci czasu. Wpierw wysyła więc Warlocka na Utopię, a później przenosi wszystkich do Limbo. Tam od razu spotyka nadal wienymi jej mieszkańcami tego wymiaru. Nie mija dużo czasu, a wszyscy wyruszają na spotkanie z kimś kto podobno ma pomóc im w odnalezieniu Pixie. 

 

Ulysses nadal znajduje się w bazie, gdzie jego mutanci zdążyli już zabić wszystkich żołnierzy. Jak się okazuje, jeden członek jego oddziału jest w stanie wyczuć co dzieje się w drugim wymiarze. Wszyscy są więc doskonale świadomi tego, że Magik zaczęła działać. 

 

W Limbo New Mutants udaje się dotrzeć do miasta gdzie znajduje się wspomniana wcześniej „pomoc”, tą okazuje się być Witchfire. 

 

Na Ziemi żołnierze usiłują wydobyć Soul Gem. Pixie jest jednak w stanie wywołać u nich halucynacje. Wszystko to zajmuje tylko kilka chwil, podczas gdy dla drużyny Cannonballa mijają aż dwa tygodnie. Udaje im się w tym czasie dotrzeć do byłej instalacji wojskowej oraz zdobyć informacje dotyczące położenia portalu wykorzystanego przez żołnierzy. Magik i New Mutants docierają na Ziemię dokładnie kiedy Ulysses pod wpływem mocy Megan, kończy katować jednego ze swoich podwładnych.

 

Droga mutantów zostaje jednak zablokowana przez Infernal Babies, które po tym jak w mgnieniu oka rozprawiają się z Magik, nie tracą ani chwili i ruszają do ataku. 

Autor: Pete

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #17 New Mutants vol. 3 #17 New Mutants vol. 3 #17 New Mutants vol. 3 #17 New Mutants vol. 3 #17 New Mutants vol. 3 #17 New Mutants vol. 3 #17 New Mutants vol. 3 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.