Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 4 » Wolverine vol. 4 #1

Wolverine vol. 4 #1

Wolverine vol. 4 #1

"Wolverine Goes To Hell" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Dusza Wolverine'a trafia do piekła... więc jak jego ciało terroryzuje jego bliskich?

Cytat

Melita: "Where the hell is Logan?!"

Streszczenie

Trzy tygodnie temu. John Wraith rozmawia z Loganem o Piekle. Według niego istnieją dwa rodzaje – to w zaświatach i to na Ziemi, który ludzie sami sobie gotują – i o tym drugim obaj wiedzą aż za dużo, a to za sprawą Weapon X. John stwierdza jednak, że nie czyni ich to ofiarami – gdyby nie kanadyjski projekt, to ktoś inny zapragnąłby ich wykorzystać, obaj są bowiem urodzonymi mordercami i w głębi duszy zawsze nimi pozostaną – mogą jedynie walczyć z ich naturą lub poddać się jej. Wolverine pyta, czy ta walka kiedykolwiek stanie się łatwiejsza, jego przyjaciel jednak zaprzecza – z czasem będzie jedynie coraz trudniej, gdyż Szatan nie chce, żeby źli ludzie stali się dobrzy, i dlatego będzie stawiał przed nimi coraz trudniejsze przeszkody. Ale liczy się tylko to, jak radzą sobie z tymi przeszkodami. Jako przykład podaje siebie – wszystko, co kochał, zostało mu odebrane, a Sabretooth zostawił go na śmierć. Bóg jednak darował mu życie, a on całkowicie się zmienił i został pastorem. Logan nie może uwierzyć, że jego przyjaciel jest duchownym, ten więc zauważa, że nie jest to mniej prawdopodobne niż Wolverine jako Avenger. Skoro o tym mowa, Logan zauważa, że pozostali członkowie zespołu wierzą, iż po pokonaniu Osborna zaczęła się nowa, szczęśliwa era, on jednak żył już zbyt długo i boi się mieć nadzieję na przyszłość. Wraith pyta więc, czego tak naprawdę się boi – że ją straci, czy że się spełni?

Dzisiaj. Wraith głosi kazanie, zauważając, że Logan po raz pierwszy od miesiąca nie przyszedł na niedzielną mszę. Nagle jeden z mieszkańców wpada do kościoła z ubroczoną krwią żoną na ramionach i krzyczy, że coś przybyło z lasu i że zabije ich wszystkich. Widząc trzy podłużne cięcia na ciele kobiety, pastor każe swoim wiernym zabarykadować się w kościele, a sam idzie do znajdującej się nieopodal szopki, gdzie znajduje się jego arsenał. Bierze jeden z karabinów i uruchamia zastawione dookoła wioski miny, które zaczynają jedna po drugiej wybuchać – jakby atakujący nawet nie chciał ukrywać, że się zbliża. Wraith pędzi w jego stronę, gotów zabić przyjaciela, nagle jednak coś zwala go z nóg. Gdy Wraith nie może się ruszyć, nad nim staje zakapturzona postać. John stwierdza, że nie zamierza błagać o litość, a w tym momencie z ziemi wypełza przeróżne robactwo i zaczyna go oblegać. Tymczasem jego przeciwnik zbliża się do kościoła i spluwa na jego wejście dziwną, zieloną mazią, która od razu staje w płomieniach. Słysząc krzyczących wiernych, Wraith pędzi im na pomoc i rzuca się na przeciwnika, ten jednak przebija go swymi pazurami. John domyśla się, że nie ma do czynienia z Loganem, i pyta, kim jest agresor, ten ściąga więc swój kaptur, pod którym znajduje się odmieniona twarz Wolverine'a i każe duchownemu zgadnąć. Pastor stwierdza, że patrzy na Piekło.

Redakcja San Francisco Post. Normalny dzień pracy zostaje nagle przerwany, gdy z windy wypada grupa uzbrojonych postaci. Przywódca siejącego chaos zespołu informuje, że szukają tylko jednej osoby i że oszczędzą pozostałych, jeśli się ona pokaże. Melita domyśla się, że chodzi o nią, gdy jednak jeden ze złoczyńców ją znajduje, strzela do niego z miotacza energii – jednej z wielu broni, które Logan jej sprezentował. Gdy zaczyna uciekać, jedna z łotrzyc rusza za nią w pogoń, zostaje jednak wbita w ścianę przez motocyklistę, który znikąd pojawił się na korytarzu. Zdejmując kask i wracając do swoich zwykłych kolorów, Mystique oświadcza, że przybyła pomóc Melicie i każe jej wsiadać, bo tylko w ten sposób ocali siebie i Logana. Gdy kobiety uciekają, dowódca grupy informuje swojego szefa, że Raven ich zdradziła i uciekła razem z Garner. Jego przełożony, starszy mężczyzna z emblematem czerwonej dłoni na piersi, stwierdza jednak, że to nieważne i że prędzej czy później zajmą się nimi. Patrząc na zebrane akta wszystkich osób związanych z Wolverinem stwierdza, że ich plan wszedł już w życie i nikt go nie powstrzyma.

Melita nieufnie pyta, dokąd Mystique ją zabiera, ta więc uspokaja ją stwierdzając, że gdyby chciała ją zabić, już dawno by nie żyła. Tłumaczy też, że osoby, które ją zaatakowały, nienawidzą Wolverine'a jeszcze bardziej, niż ona sama, a gdy reporterka chce wiedzieć, gdzie jest jej chłopak, Raven odpiera, że to zależy od tego, czy myśli o jego ciele, czy duszy. Nie usatysfakcjonowana taką odpowiedzią, Melita ponawia pytanie: Gdzie u diabła jest Logan?

Tymczasem, w Piekle. Diabeł tłumaczy, że męczy dusze już całą wieczność i do cna wykorzystał wszelkie sposoby, jakie może sobie wyobrazić ludzki umysł i wiele takich, których żaden człowiek nie byłby w stanie wymyślić, coraz bardziej się więc nudzi. Oznajmia jednak trzymanemu przez demony Loganowi, że z nim zamierza się zabawić."Scorched Earth" – Chapter One: "The Last Stand Of The Silver Samurai"

Postacie:
* Silver Samurai
* Czarni Samuraje

Pałac klanu Yashida, prefektura Miyago w Japonii. Silver Samurai próbuje odeprzeć atak oddziału czarnych samurajów, wytrenowanych tak, by znać każdy jego ruch. Mimo przytłaczającej przewagi liczebnej staje do walki, nie pozwalając im na desakrację grobów jego przodków. Cierpiący z powodu rozlicznych ran pyta, kto ich nasłał, ich dowódca ogłasza więc, że są żołnierzami Red Right Hand, i każe go zabić. Sam jednak po chwili pada z mieczem wbitym w czaszkę, a Kenuichio rzuca się na przeciwników, tnąc i rąbiąc.

Po walce umierający Kenuichio pada przy grobie swej siostry, Mariko Yashidy, zapewniając, że wkrótce się spotkają. Po chwili upada, a z jego miecza ulatuje energia, którą go naładował.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 4 #1 Wolverine vol. 4 #1 Wolverine vol. 4 #1 Wolverine vol. 4 #1 Wolverine vol. 4 #1 Wolverine vol. 4 #1 Wolverine vol. 4 #1 Wolverine vol. 4 #1 Wolverine vol. 4 #1 Wolverine vol. 4 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.