Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Road To Hell » Wolverine: Road To Hell

Wolverine: Road To Hell

Zapowiedź

Prolog do nowych serii z przygodami Wolverine'a i jego rodziny.

Streszczenie

Logan czuje, że spada, otoczony przez ciemność i ciszę. Widząc przed oczami wydarzenia ze swojej przeszłości zastanawia się, gdzie się podziali Mystique i pozostali. Wyczuwa skraj przepaści i próbuje go chwycić, okazuje się jednak, że jest on zbyt śliski – a to przez spływającą po nim ciecz, w której Wolverine od razu rozpoznaje krew. Nagle słyszy czyjś głos, który informuje go, że "oni" na niego czekają – wielu, wielu ludzi, wszyscy, których zabił. Logan pyta, jak ma powstrzymać spadanie, głos odpiera jednak, że spadanie to najspokojniejsza część – gdy już trafi na dół, władca tego miejsca złamie go psychicznie tak, jak to czyni ze wszystkimi. Inni jednak posuną się z nim jeszcze dalej, dopóki nie stanie się on taki, jak oni – potępiony na wieki. Wolverine sprzeciwia się i w końcu łapie skalnej ściany. Tam czeka na niego... jego starszy brat, Daniel! Informuje on Logana, że musi on dalej spadać, gdyż na dole wszyscy na niego czekają – zwłaszcza "on". Z chłopcem zgadza się trzymana przez niego głowa Sabretootha, która gryzie Wolverine'a w rękę. Ten w końcu puszcza się skały i spada dalej."Brace For Impact"

Postacie:
* Daken
* X-23
* Detlef Metzger, Malcolm Colcord

Daken siedzi w restauracji, obserwując pewną osobę – Detlefa Metzgera, z którym chce się "zaprzyjaźnić". Nie wie, że do tego samego człowieka chce dostać się przebrana za kelnerkę X-23 – mężczyzna jest bowiem bio-inżynierem, który pracował dla Weapon X i parę lat temu wszedł w posiadanie pamiętników Zendera Rice'a, a do tego uzyskał fiolkę krwi Wolverine'a. Teraz, dosłownie kilka godzin temu, otrzymał sowity czek od swego nowego pracodawcy. Laura domyśla się, że oznacza to reaktywację programu, którego sama jest owocem, i nie zamierza na to pozwolić. Jednak, ku zaskoczeniu obojga "dzieci" Wolverine'a, przed naukowcem staje Malcolm Colcord, który przybył, by uratować mu życie. W następnej chwili do restauracji wpada oddział żołnierzy, a dyrektor Weapon X wyciąga naukowca na zewnątrz. Daken i Laura pędzą na dach, by śledzić tę dwójkę, jednak, niespodziewanie, wpadają na siebie."The First Day of The Rest of Your Life"

Postacie:
* Wolverine, Archangel, Fantomex, Psylocke
* Deadpool
* Egipscy "bogowie"

E.V.A. leci gdzieś nad północną Arizoną, zmierzając do "Cavern-X". Wewnątrz Logan wyjaśnia Fantomexowi, dlaczego jest idealnym kandydatem do tego projektu – nie chodzi tylko o to, że Weapon Plus zaprojektowała go na zabójcę, ale głównie o to, że nie ma celu, dla którego miałby robić to, do czego został stworzony. Dlatego tak często dokonuje kradzieży – nie chodzi o adrenalinę, lecz o uciszenie wewnętrznego głosu wzywającego do zabijania. Nowe X-Force powstało właśnie po to, by ludzie tacy jak oni mogli wykorzystać te żądze dla dobra świata. Gdy w końcu mutanci docierają do ukrytej wśród kanionów jaskini, witają ich tam Archangel i Psylocke. Fantomex próbuje flirtować z Betsy, przerywa jednak, gdy kobietę obejmuje Warren informujący, że przygotował im śniadanie. Gdy drużyna delektuje się kanapkami, Logan pyta Angela, gdzie jest Deadpool. Worthington odpiera, że czymś go zajął.

Tymczasem, w Egipcie, Wade szuka tajnej superłotrowskiej bazy, gdy nagle staje przed nim trzech osobników upodobnionych do egipskich bóstw. Szybko się jednak z nimi rozprawia i, podniósłszy broń jednej z nich, odkrywa poszukiwane wejście do jaskini.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Road To Hell Wolverine: Road To Hell Wolverine: Road To Hell Wolverine: Road To Hell Wolverine: Road To Hell Wolverine: Road To Hell Wolverine: Road To Hell Wolverine: Road To Hell Wolverine: Road To Hell Wolverine: Road To Hell

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.