Avalon » Serie komiksowe » The Sentry: Fallen Sun » The Sentry: Fallen Sun

The Sentry: Fallen Sun

The Sentry: Fallen Sun

The Sentry: Fallen Sun

Postacie
Streszczenie

Scout wraz z Watchdogiem wychodzą zmartwieni z cmentarza. Chłopak z nadzieją patrzy jeszcze w niebo, ale zrezygnowany odchodzi. Jednak nikt się nie pojawi. Nagle zza zakrętu wychodzi grupka superbohaterów. Mr. Fantastic przeprasza, że nie mogli pojawić się na ceremonii pogrzebowej. Billy odbiera, że żadnej nie było – nawet ksiądz się nie pojawił. Zresztą chłopak nie ma ochoty słuchać wymówek. Reed składa mu kondolencje i prosi, aby zrozumiał to, co Thor musiał zrobić. W tym momencie Scout się załamuje. Musi powiedzieć jeszcze o wszystkim matce Sentry'ego. Przerywając tę kłopotliwą scenę, Sue proponuje, aby oddali cześć zmarłemu koledze.

Pierwszy głos zabiera Tony. Żałuje, że nigdy nie był dla Boba tak dobrym przyjacielem, jakim on był dla niego. Szczególnie był mu pomocny przy walce z alkoholizmem. Najgorsze w tej chorobie jest to, że nigdy nie wiesz, jak nisko możesz upaść. Ciągle robisz usprawiedliwienia dla swoich czynów, zamiast samotnie stanąć do walki z samym sobą. Sentry to zrobił, walcząc ze złem, które było w nim, ale trochę przesadził. Iron Man zna to uczucie. On też dawał się ponieść złu i krzywdził swoich przyjaciół. Problem w tym, że Bob zawsze był koło niego, kiedy go potrzebował, a sam nie zdawał sobie sprawy z problemów, jakie miał jego przyjaciel. Aby uczcić jego pamięć, przyniósł skrzynkę piwa, które Sentry tak lubił. Tony oczywiście wznosi toast wodą.

W tym samym czasie Thor odwiedza matkę Boba. Kobieta rozpoznaje w nim przyjaciela swojego syna, z którym tańczyła na jego ślubie. Asgardczyk prosi staruszkę o jeszcze jeden taniec. W czasie tańca przekazuje jej złe wieści.

Kolejną opowieść przytacza Dr Strange. Wspomina, jak po raz pierwszy Sentry uzmysłowił sobie, że Void to on. Wraz z Reedem próbowali ponownie uruchomić wieżę, aby wszyscy zapomnieli o bohaterze. Podczas gdy on i Mr. Fantastic walczyli z urządzeniem, Bob walczył z ciemnością. Strange mógł się tylko temu przyglądać i wydawało mu się to niewiarygodne. Aby ich wszystkich uratować poświęcił swoje życie, ale wyrzekł się mocy równej bogom.

Na cmentarz przybywa CLOC. Jego pan na wypadek swojej śmierci kazał przekazać coś Reedowi. Przekazuje książkę, w której każe przeczytać ostatnie zdanie na stronie nr 19. On tymczasem odbuduje wieżę w oczekiwaniu na powrót swego pana. Nie będzie odpowiadał na żadne formy kontaktu, a bohaterowie mają zakaz wchodzenia do wieży. Po tych słowach odlatuje. Watchdog biegnie w ślad za nim. Książką jest pamiętnik bohatera, ale Mr. Fantastic nie chce pokazać go innym. Następnie każdy z bohaterów w kilku słowach oddaje cześć przyjacielowi. Rogue nie wytrzymuje i odbiega z płaczem. Okazuje się, że spała z Bobem, a kolegom powiedziała o tym dopiero w drodze na cmentarz. Kiedy Human Torch kończy opowiadać anegdotę, przychodzi kolej na Thinga. Ten przyznaje, że zawsze nienawidził zmarłego. Teraz opowie dlaczego. Podczas jednej z walk F4 i Sentry'ego z Wrecking Crew zagrożone było życie dzieci uwięzionych w autobusie. Ben walczył Wreckerem i puściły mu nerwy. Miał zamiar zabić swojego przeciwnika, ale Bob go powstrzymał. Wrecker sześć tygodni później uciekł z więzienia i w najbliższym miasteczku zniszczył autobus pełen przedszkolaków. Nie chodzi o śmierć dzieci, ale o to, że Sentry miał rację. Ben nienawidził go, ponieważ Bob potrafił być lepszym człowiekiem od niego. Ostatni za wspomnienia bierze się Reed. Wspomina ślub Boba i Lindy. Mr. Fantastic był drużbą. Sentry był największym bohaterem z nich wszystkich. Jedynym, który potrafił utrzymać na swych barkach problemy całego świata. To normalne, że wspominają lepszą połowę ich przyjaciela, ale wszyscy muszą pamiętać, że prędzej czy później dla każdego zajdzie słońce. Jednak słońce zawsze też wschodzi i wówczas będą wspominać ich przyjaciela.

Autor: Spell

Galeria numeru

The Sentry: Fallen Sun

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.