Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #67

Spider-Man #67

Spider-Man #67

"Web Of Carnage" – Part 3: "Who Am I?"

Postacie
Streszczenie

Ben walczy w swoim umyśle z symbiontem Carnage'a, który chce przejąć pełnię kontroli. Dopiero możliwość zranienia Jessicki powoduje, że Reilly przejmuje kontrolę nad swoim ciałem. Zdaje sobie sprawę, że symbiont zaczyna ukrywać się w każdej komórce jego ciała, ale nie może pozwolić, by uciekł. Ben decyduje, że musi się uspokoić, by zachować kontrolę i poprosić Petera o pomoc.

Tymczasem Peter stojąc na balkonie swojego mieszkania zastanawia się nad wydarzeniami, jakie miały miejsce od powrotu Bena, odkrycia, że jest klonem, aż po fakt, że zostanie ojcem i stracił moce. Rozmyślania przerywa mu Mary Jane, która informuje go o telefonie od Bena.

Po pewnym czasie Peter odwiedza Bena w mieszkaniu. Widzi, że jego rozmówca jest w kiepskiej formie. Nie zdaje sobie sprawy, że w trakcie ich rozmowy Ben toczy w umyśle walkę z symbiontem, który chce zabić Parkera. Peter opowiada Benowi o fiasku jego spotkania z Trainerem. Sugeruje, by razem poszli do szpitala i wspólnie porozmawiali z naukowcem. Wówczas będą mogli ustalić, co ukrywa i poznać prawdę. Jednak wzburzony Reilly stwierdza, że zna prawdę i ufa Sewardowi, ponieważ ten uratował mu życie. Wychodząc Peter informuje Bena, że sam odwiedzi Sewarda i zmusi do mówienia. Cały czas symbiont sugeruje, by Ben zamordował Petera. Reilly postanawia bronić Sewarda i zaczyna śledzić Petera.

Tymczasem w Ravencroft John Jameson i Ashley Kafka patrzą na monitorach, jak Kasady nie może wytrzymać braku towarzystwa symbionta. Jameson obiecuje pani doktor, że odnajdzie symbionta i dowie się, w jaki sposób uciekł.

Peter po dotarciu do szpitala dowiaduje się, że Seward rano go opuścił. Tymczasem na dachu szaleje Spider-Carnage. Ben robi wszystko, co w jego mocy, by symbiont nie przejął kontroli. W międzyczasie Parker próbuje dowiedzieć się w administracji szpitala, czy Trainer nie zostawił jakiegoś adresu. Od jednej z kobiet słyszy, że nie może udzielać takich informacji. Jednak przez zamieszanie wywołane informacją o pojawieniu się Carnage'a na dachu szpitala udaje mu się ustalić, że za pobyt Sewarda w szpitalu płaciła firma Multivex Corporation.

Tymczasem na dachu szpitala Spider-Carnage walczy z przybyłymi na miejsce ochroniarzami. Benowi udaje się na tyle panować nad swoim ciałem, by ich nie skrzywdzić. Wówczas na dachu pojawia się Peter, który jest zaskoczony tym, że ma przed sobą Bena. Nim Parker zdoła coś powiedzieć lub zrobić, pojawia się specjalny oddział ochroniarzy z Ravencroft wyposażony w broń mogącą powstrzymać Carnage'a. Jednak Spider-Carnage jest zbyt silny i szybko ich pokonuje. Gdy symbiont chce zmusić Bena, by zabił tych ochroniarzy, ten otrzymuje cios kawałkiem muru w głowę od Parkera. Po chwili Peter, by uniknąć śmiertelnego ciosu, jest zmuszony trzymać się krawędzi muru kilkanaście metrów nad ziemią. W ostatniej chwili Ben odzyskuje kontrolę nad własnym ciałem i wciąga Petera na dach. Reilly mówi do niego, że mimo tego, co się z nim teraz dzieje, jego opinia o Sewardzie dalej jest taka sama. Ben sugeruje Peterowi, by ten nie zbliżał się do Trainera, gdyż inaczej on nie bierze odpowiedzialności za to, co zrobi. W kierunku oddalającego się Spider-Carnage'a Peter mówi, że zrobi wszystko, co może, by dojść prawdy i równocześnie powstrzymać Bena.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man #67

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.