Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #221

The Spectacular Spider-Man #221

The Spectacular Spider-Man #221

"Web of Death" – Part 4: "A Time To Die!"

Postacie
Streszczenie

Peter Parker jest martwy. Serum Doctora Octopusa zawiodło i najwyraźniej zabiło Spider-Mana. Peter przemierza teraz zaświaty, gdy nagle spotyka wujka Bena oraz swoich rodziców. Wszyscy witają go z otwartymi ramionami, a Peter zaczyna odczuwać szczęście płynące z tej sytuacji. Niespodziewanie Parker odczuwa wielki ból.

W realnym świecie Doctor Octopus stara się uruchomić ponownie serce Petera. Zdaje sobie sprawę, że jego serum zaczęło działać tak jak miało, ale serce Parkera odmówiło posłuszeństwa.

Tymczasem w zaświatach Peter, wbrew swojej woli, jest odciągany od swojej rodziny. Po chwili ratuje go Harry Osborn, który oferuje swojemu przyjacielowi, że pomoże mu w pozostaniu w tym miejscu, by odpokutować za krzywdy, jakie sprowadził na Petera. Jednak, gdy Parker widzi, jak twarz Harry'ego zmienia się w twarz Green Goblina, wie, że musi wracać.

W swoim laboratorium Doctor Octopus skutecznie przywraca do życia Petera. Nim Parker odzyskał przytomność, Otto wysłał swoją ukochaną Stunner z pewną misją. Kobieta nie zdaje sobie sprawy, że jest śledzona przez Kaine'a.

Odzyskawszy przytomność Peter zastanawia się, co stanie się teraz. Otto nakłada mu maskę Spider-Mana i stwierdza, że już nie może doczekać się ich kolejnego starcia. Parker jest bardzo zdezorientowany, mając na uwadze wydarzenia ostatnich godzin, jednak nie ma dużo czasu, by nad tym myśleć, gdyż do laboratorium wpada policja. Doctor Octopus spokojnie oddaje się w ich ręce, a Spider-Man domyśla się, że Otto kazał Stunner ich wezwać. Octavius wyjaśnia swojemu oponentowi, że zrobił to, by Spider-Man miał czas na odzyskanie pełni sił i był gotowy na ich kolejną potyczkę w przyszłości.

W normalnych warunkach Peter byłby pełen strachu i myśli, co teraz, gdy jego stary przeciwnik zna jego tożsamość. Jednak teraz jest przepełniony radością spowodowaną faktem, że żyje i będzie miał dziecko z Mary Jane. Po chwili Peter zaskakuje żonę, obdarowując ją bukietem róż oraz pudełkiem zawierającym łóżeczko dla dziecka, które mogą sami złożyć. Oboje są pewni, że mimo chaosu, jaki pojawia się w ich życiu od czasu do czasu, wspólnie pokonają wszystkie przeciwności.

Tymczasem Stunner przygotowuje się do ataku na furgonetkę, w której przewożony jest jej ukochany Otto. Jednak niespodziewanie zostaje poddana działaniu gazu usypiającego, który zaaplikował jej Kaine.

Uśmiechnięty Octavius oczekuje na ratunek ze strony Stunner, który sam zaplanował. Jednak ku zaskoczeniu jego i pilnujących go policjantów do furgonetki wdziera się Kaine. Wściekły Doctor Octopus atakuje nowego przeciwnika, żądając informacji o Stunner.

Tymczasem nieświadomi trwającej walki Mary Jane i Peter składają łóżeczko dla swojego dziecka. Są przepełnieni dobrymi uczuciami związanymi z ich przyszłym szczęściem.

Walka Kaine'a z Doctorem Octopusem jest coraz bardziej brutalna. Po chwili Kaine uzyskuje przewagę i kończy walkę, skręcając kark Otto Octaviusa i pozostawiając na jego twarzy znak Kaine'a.

W międzyczasie Stunner odzyskała przytomność. Błyskawicznie wyrusza odszukać swojego ukochanego Otto. Niestety spóźniła się. Zapłakana przytula się do zwłok Doctora Octopusa, który leży w kałuży krwi i ma na twarzy dziwny znak.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #221

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.