Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #220

The Spectacular Spider-Man #220

The Spectacular Spider-Man #220

"Web of Death" – Part 2: "A Time To Live!"

Postacie
Streszczenie

Doctor Octopus robi wszystko, co w jego mocy, by odkryć lekarstwo na wirusa, który zabija Spider-Mana. Jednak po kilku godzinach widzi, iż będzie to trudniejsze, niż myślał. Otto zdaje sobie sprawę z tego, że powinien pozwolić umrzeć swojemu przeciwnikowi. Po chwili mówi Stunner, że Spider-Man jest takim człowiekiem, jakim on sam mógłby być, gdyby sprawy w jego życiu potoczyły się inaczej. W tej samej chwili w umyśle Petera ponownie pojawia się wspomnienie jego przebywania w jakimś zbiorniku. Otto decyduje się zadzwonić do May Parker, jednak telefon odbiera Anna Watson, która przybyła, by zabrać kilka ubrań dla May do szpitala. Kobieta opowiada rozmówcy o obecnym stanie zdrowia May. Doctor Octopus kończy rozmowę i ze zdwojoną siłą zabiera się za znalezienie lekarstwa dla Spider-Mana. Równocześnie prosi Stunner, by zamówiła i wysłała do szpitala, gdzie leży May Parker, wielki bukiet kwiatów. Kobieta nie zdaje sobie sprawy, że jest obserwowana przez Kaine'a.

W międzyczasie Mary Jane odwiedza May w szpitalu. Prosi ją, by nie umierała, gdyż teraz potrzebują jej bardziej niż kiedykolwiek. Mówi kobiecie, że niedawno dowiedziała się czegoś, co zmieni życie jej i Petera na zawsze.

Tymczasem Doctor Octopus jest przekonany, że znalazł lekarstwo dla Spider-Mana. Po zaaplikowaniu nieprzetestowanego serum Spider-Man zrywa się z więzów i odbija instynktownie od ścian, co jest spowodowane przeszywającym bólem. Równocześnie w umyśle Petera pojawia się dziwne wspomnienie wychodzenia ze zbiornika w jakimś laboratorium. Stunner stara się go powstrzymać, jednak niespodziewanie otrzymuje potężny cios od Spider-Mana, a on sam po chwili wyskakuje przez okno i zaczyna odbijać się od ścian budynków. Jego krótką podróż obserwuje z ukrycia Kaine. Nagle Peter zaczyna spadać w kierunku ulicy. W ostatniej chwili chwyta go swoimi mackami Doctor Octopus.

Po pewnym czasie Spider-Man budzi się na dachu budynku, który znajduje się blisko mieszkania jego i MJ. Ostatnie, co pamięta, to walka z kobietą o imieniu Stunner. Nagle Peter uświadamia sobie, że wszystkie symptomy wirusa Vulture'a zniknęły. Parker, przepełniony radością pierwszy raz od bardzo dawna, zmierza do mieszkania.

W międzyczasie Mary Jane wracając do mieszkania zastanawia się, jak Peter zareaguje na wiadomość, którą ma mu do przekazania. Najpierw jednak musi mieć możliwość rozmowy z mężem, co może nie nastąpić zbyt szybko. Kobieta nie zdaje sobie sprawy, że jest obserwowana przez Kaine'a, który zna cudowny sekret MJ.

Peter dostaje się do mieszkania przez okno na poddaszu. Cały czas zastanawia się, jak błagać Mary Jane o przebaczenie za to, jak zachowywał się w ostatnim czasie. Nagle widzi swoją żonę, która jest równie zaskoczona jego obecnością w domu. Przez chwilę oboje zastanawiają się, czy jest szansa na uratowanie ich małżeństwa. Decydują, że tak i rzucają się sobie w ramiona. Ich romantyczny pocałunek obserwuje zadowolony z siebie Doctor Octopus.

Humor Otto zdecydowanie się pogarsza po powrocie do laboratorium, gdzie odkrywa, że serum, które stworzył, będzie maskowało istnienie wirusa jeszcze przez kilka godzin.

Peter, obudziwszy się po romantycznej kolacji z Mary Jane, zaczyna odczuwać działanie wirusa Vulture'a. Równocześnie Parker przypomina sobie, że to Doctor Octopus sprawił, iż miał tych kilka godzin radości. Peter decyduje, że musi opowiedzieć żonie o swoim stanie. Mary Jane również chce przekazać mężowi istotną wiadomość. Po chwili Peter doznaje największego szoku w swoim życiu słysząc, iż zostanie ojcem!

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #220

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.