Avalon » Serie komiksowe » Shadowland: Moon Knight » Shadowland: Moon Knight #1

Shadowland: Moon Knight #1

Shadowland: Moon Knight #1

"Shadow Knight"

Postacie
Zapowiedź

Daredevil, były obrońca Hell's Kitchen, obecnie lider The Hand, przyzywa niebezpiecznego Profile'a, by ten pozbył sie na dobre Moon Knighta. By tego dokonać, Profile werbuje do pomocy drugiego awatara Khonshu. Czy Khonshu zamierza definitywnie pozbyć się Moon Knighta? Jeśli tak, to jakie nadzieje może mieć Moon Knight, by uratować Daredevila i siebie przed ciemnością Shadowland?

Cytat

Frenchie: "You Americans need to diet. You ever wonder why zer is a –comment dit-on...epidemic of diabetes in your country?"

Moon Knight: "Not enought bordeux in school lunches?"

Streszczenie

Młode małżeństwo jest zdziwione, że dom, który sobie upatrzyli, został już sprzedany. Pośrednik wyjaśnia, że dokonano pełnej wpłaty gotówki i nic nie można już zrobić. Zapytany o kupca odpowiada, że życzył on sobie pozostać anonimowy.

Moon Knight i Frenchie starają się udaremnić napad na bankową ciężarówkę. Nieprzerwanie przy tym żartują. Korzystając z wyciągnika magnetycznego wyrywają dach w jednym z samochodów i niszczą go. Jake, wykorzystując element zaskoczenia, po kolei eliminuje przeciwników i po chwili wszyscy zostają obezwładnieni.

Hell's Kitchen. "Daredevil nie jest już tym samym Daredevilem. Przynajmniej tak mówią na ulicach. Mnie to pasuje, nie lubię ludzi sentymentalnych. Zostałem wezwany do tej jego fortecy. Nazywa ją Shadowland. Nie wiem, dlaczego. Jestem pewien, że będzie chciał skorzystać z moich usług. W końcu moje umiejętności są wyjątkowe. Nie tyle co spoglądam na ludzi, ale ich "widzę". Ich ukryte marzenia, ciemne sekrety. Wszystko widoczne jak podczas słonecznego dnia."

"Znam ten taniec pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Omawianie ceny, ryzyka, jak bardzo nagniemy prawo. Jedynym pytaniem jest: jak długo zajmie Daredevilowi dojście do sedna?"


Daredevil od razu stawia sprawę jasno. Chce, by Profile dostarczył mu Moon Knighta. Gotowy jest zapłacić każdą cenę. Wie, że jest on nim wyjątkowo zainteresowany. Nie odpowiada jednak na pytanie, do czego Moon Knight jest mu potrzebny.

Moon Knight po skończonej akcji udaje się do swojej nowo zakupionej posiadłości. Tu czeka na niego Marlene Alraune, kobieta, przy której miękną mu kolana.

"Choć raz wszystko jest klarowne. Dobro i zło. Rozsądek i opętanie. Na tę chwilę wszystko się balansuje. Frenchie, Ray i Crawley ubezpieczają mnie, a Avengers zapewniają zajęcie. Czasami chciałbym, żeby zawsze tak było. Są jednak dwie rzeczy, których nie da się zmienić. Przeszłość... i to, kim się jest w środku. Jestem jednym człowiekiem, a mimo to jest nas czworo. Marc Spector. Zabiłem go, by mieć czystą drogę ucieczki. Jake Lockley. Taksówkarz, dobrze poinformowany w sprawach miasta oraz bokser. Steven Grant. Finansista. Znający się na rynku i kobietach. Część to przykrywki, różne wersje mnie. Jest jednak jedna, specjalna część mnie. Cieszę się, że jestem nimi, że jestem nim. W takich chwilach jak ta czuję, że nic nie może tego zmienić."

"W Egipcie w końcu udało mi się wszystko poskładać razem. Dowiedzieć się, co napędza Moon Knighta. Ten szept w uchu. Potwór pukający do drzwi. Khonshu. Zrozumiałem, że jest on wyjątkowy. Jest jego Awatarem. Domyśliłem się, że muszę zrobić coś specjalnego, by zajść mu za skórę. Wybrać kogoś nowego. To nie potrwa długo. Oczywiście muszę znaleźć kogoś odpowiedniego. Nowego pretendenta. Powróciłem stamtąd z wiedzą, bowiem nie tylko Khonshu tam zobaczyłem. Już niedługo Moon Knight wszystkiego się dowie."


Khonshu, pod postacią ogromnego ptaka, przypomina Knightowi podczas snu jego dzieciństwo i młodość.

Jake większość tego okresu spędził na zabawie w wojnę bądź w kowbojów i Indian. Nie podobało się to ich ojcu, który był rabinem. Twierdził on, że Żydzi nie powinni walczyć. Jake starał się mu przypodobać, ale wyglądało na to, że obaj lubili inne części Starego Testamentu i często sprawiał mu zawód. W końcu zaciągnął się do wojska.

Khonshu podkreśla, że Jake nigdy nie czuł się dobrze. Czy to z własną rodziną, czy to z przyjaciółmi. Tylko w jednym miejscu czuł się jak w domu. Będąc ubrany w strój Moon Knighta, przelewając krew w jego imieniu na jego ołtarz. Przypomina mu, że to on ofiarował mu życie i ostrzegał, iż jego cierpliwość nie jest wieczna.

Jake klęczy na podłodze z opuszczoną głową. Marlene poszukuje go, nawołując różnymi imionami, z różnych osobowości. Dziewczyna zastanawia się, którą jest obecnie.

Młody mężczyzna wkłada sobie pistolet do ust. Po chwili słychać pukanie. W mieszkaniu zjawia się Profile. Informuje właściciela, że nie musi już walczyć z ciemnością. Zapewnia go, że nie będzie musiał. Zna doskonale jego historię. Wspomina o jego umiejętnościach, rodzinie oraz walce. Coś się jednak zmieniło. Napromieniowany, zaczął strzelać wiązkami z oczu i zranił pielęgniarkę. Przez to stracił pracę, dochody i zdrowie. Profile daje mu alternatywę. Oznajmia, że Khonshu chce, by ten został jego Awatatarem. Jego pierwszym zadaniem będzie wykurzenie z kryjówki Moon Knighta.

Shadow Knight spotyka trzy prostytutki. Po krótkiej wymianie zdań zabija je, a z ich krwi tworzy napis dla Moon Knighta.

Marlene kokietuje Jake'a. Ten wbiega za nią na balkon. Dziewczyna stoi na krawędzi, by po chwili zacząć spadać. Okazuje się, że to wszystko było zaplanowane, a dziewczyna ląduje wewnątrz jego pojazdu. Odbywają tam romantyczną kolację, podczas której dziewczyna mówi Jake'owi, że spodziewa się dziecka.

Następnego dnia ukazuje się artykuł na temat Shadow Knighta. Telewizja informuje o nowych ofiarach. Wieczorem Khonshu ponownie nawiedza Lockley'a. Jeszcze raz przypomina, że potrzebuje krwi. Wypomina mu, że Jake specjalnie go zignorował i teraz został zastąpiony. Grozi, że opuści go i zabierze dane mu moce.

Lockley wraz z Crawleyem i Rayem zastanawiają się, jak powstrzymać Shadow Knighta. Wygląda na to, że atakuje w hiszpańskiej dzielnicy. Lockley jest przekonany, że Moon Knight nie pozwoli na kolejne morderstwa. Jakiś czas później spotyka się z Stevem Rogersem. Ten zleca mu zadanie dostania się do Shadowland i danie się złapać.

Marlene jest tym faktem zaniepokojona. Jake zapewnia ją, że wszystko będzie w porządku. Zatrzymuje swoją taksówkę w centrum Hell's Kitchen i zaczyna ją demolować, co wzbudza zainteresowanie The Hand. Szybko zostaje pobity i zakuty.

W tym samym czasie Shadow Knight znęca się nad Marlene, która, czołgając się, by uciec od niego, zostawia za sobą długi, krwawy ślad.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Shadowland: Moon Knight #1 Shadowland: Moon Knight #1 Shadowland: Moon Knight #1 Shadowland: Moon Knight #1 Shadowland: Moon Knight #1 Shadowland: Moon Knight #1 Shadowland: Moon Knight #1 Shadowland: Moon Knight #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.