Avalon » Serie komiksowe » Shadowland: Blood On The Streets » Shadowland: Blood On The Streets #1

Shadowland: Blood On The Streets #1

Postacie
Zapowiedź

Uderzając wprost ze stronic Shadowland, czwórka bohaterów w światłach neonów: Silver Sable, Paladin, Misty Knight i Shroud! Czy część ninja zamierza zaatakować mafię? Mroczny zamek Daredevila góruje nad miastem, czy oznacza to, że stracił on rozum? Zagadkowe morderstwo połączy ze sobą czwórkę zupełnie różnych postaci. Czy to ich jednak zjednoczy, czy postawi po przeciwnych stronach? Czy odsuną na bok dzielące ich różnice, nim wojna pomiędzy The Hand a mafią postawi Nowy Jork w ogniu?

Streszczenie

Shroud znajduje podrzędnego gangstera martwego w jego mieszkaniu. Na twarzy trupa jest namalowana czerwona dłoń. Bohaterowi coś nie pasuje w tej sytuacji. Rany wyglądają na zadane mieczem. Dodatkowo czuje, że ktoś obserwuje go z sąsiedniego budynku. Jego rozmyślania przerywa wtargnięcie policji. Mściciel używa swoich mocy, aby osłonić swój odwrót i wylatuje przez okno.

Misty Knight ma gości w swoim biurze. To brat zamordowanego gangstera, którego znalazł Shroud. Gangster nie chce iść z tą sprawą na policję. Wie, że dziewczyna zna Daredevila i chodzi z Dannym. Chce, aby kobieta odnalazła Matta i przekazała mu wiadomość od mafii. Knight odmawia, a kiedy koleś zaczyna grozić jej i jej nienarodzonemu dziecku, demonstruje im, co potrafi jej nowa cybernetyczna ręka. Kiedy zostaje sama, przez okno wchodzi Shroud. Bohater informuje ją, że rzeczywiście znalazł ciało z wymalowaną ręką na twarzy. Na jej miejscu udałby się do Daredevila, aby o tym porozmawiać.

Silver Sable idzie ulicami Hell's Kitchen. Żałuje, że przyjęła zlecenie w Nowym Jorku. Podchodzi do grupki małoletnich bandytów i wypytuje o ich przyjaciela. Ci zaczynają robić nieprzyzwoite uwagi i otaczają kobietę. Sable bez problemu obezwładnia wszystkich. Ostatni przytomny to poszukiwany przez nią chłopak. Chce się od niego dowiedzieć, gdzie znajdzie Sergey'a Bulovica.

Misty odwiedza komisariat, gdzie spotyka się z porucznikiem Scarfe. Knight wypytuje byłego partnera o znalezionego wczoraj trupa. Ten potwierdza dotychczasowe informacje. Odkąd Hand jest w mieście, mają ręce pełne roboty. Od zeszłego tygodnia zaginęło ponad 200 osób. Mają co najmniej pięć zabójstw dziennie. Misty jest zszokowana skalą zjawiska. Rafael nie może pokazać koleżance ciała. Rozmowę przerywa telefon od Danny'ego. Rand zaprasza dziewczynę na wyprawę do Daredevila. Razem z Cagem mają zamiar z nim porozmawiać.

Silver Sable w przebraniu próbuje dostać się do ekskluzywnego klubu ze striptizem. Ochroniarzowi podaje się za dziewczynę z Rosji, która szuka pracy. Kiedy ten zabiera ją do środka, aby otrzymać łapówkę w naturze, najemnicza nokautuje go. Zakrada się następnie do biura na piętrze, gdzie urzęduje Bulovic. Kiedy otwiera drzwi, znajduje tylko trupa z wymalowaną czerwoną dłonią na twarzy. W tym samym momencie przez frontowe drzwi wpada policja. Sable musi uciekać przez okno. Jej uwagę przykuwa wybuch w twierdzy Daredevila. Ma zamiar to sprawdzić.

Shroud leci nad miastem. Coś mu mocno nie pasuje w całej tej sprawie. Ląduje na dachu i dzięki swoim mocom obserwuje poczynania brata zamordowanego gangstera. Znów wyczuwa, że ktoś go obserwuje. Snajper otwiera ogień i trafia bohatera. Ten spada na dach poniżej. Dopada do niego Paladin z pistoletem w ręku.

Autor: Spell

Galeria numeru

Shadowland: Blood On The Streets #1 Shadowland: Blood On The Streets #1 Shadowland: Blood On The Streets #1 Shadowland: Blood On The Streets #1 Shadowland: Blood On The Streets #1 Shadowland: Blood On The Streets #1 Shadowland: Blood On The Streets #1 Shadowland: Blood On The Streets #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.