Avalon » Serie komiksowe » Shadowland: Bullseye » Shadowland: Bullseye

Shadowland: Bullseye

Shadowland: Bullseye

"Bullseye: Dead on a Rival"

Postacie
Zapowiedź

Najniebezpieczniejszy przeciwnik Człowieka Bez Strachu. Przez lata polował na życie Daredevila, uderzając go w miejsca, które bolą najbardziej. Teraz, gdy jego życie jako Avengera dobiegło końca, sekrety Bullseye'a wreszcie zostają ujawnione.

Streszczenie

Grupa ludzi zebrała się na cmentarzu wokół trumny. Ksiądz odprawia ceremonię i wspomina wspaniałe życie bohatera znanego jako Bullseye. Jego czyny wpłynęły na życie wielu osób, był członkiem Avengers i zginął tragiczną śmiercią. Głos duchownego łamie się, widać, że jest bliski płaczu. Nagle ceremonię przerywa mężczyzna, który krzyczy, że Lester był psychopatą i mordercą. Nie ma zamiaru brać udziału w tej szopce. Zaczyna biec w kierunku wyjścia. Inny z żałobników rzuca w niego gwiazdkami, które wpijają się w plecy. Mężczyzna pada na ziemię. Inny żałobnik przystawia księdzu karabin do pleców i każe kontynuować. Przerażony klecha wraca do czytania przemówienia. Na ceremonii jest obecny Ben Urich, który został ściągnięty, aby wszystko opisać w gazecie. Stoi koło niego chłopak, który widzi ducha Bullseye'a. Według mordercy porywacze to partacze, ponieważ uciekinier wciąż żyje. Chłopak namawia reportera, aby pomogli jakoś rannemu.

Osiem godzin wcześniej. W nocy do sypialni Bena wpada kilku ludzi. Upewniają się, że mają do czynienia ze słynnym reporterem i każą mu się ubierać. Pod budynkiem wrzucają go do samochodu, gdzie dołącza do innych porwanych osób.

Historia ma jednak początek trochę wcześniej. W barze goście z zapartym tchem oglądają wiadomości. Podawana jest właśnie informacja o śmierci Bullseye'a. Wzbudza to złość wśród zebranych. Mają dość Daredevila i jego rządów. Następnie pokazane jest przemówienie burmistrza. JJJ najpierw potępia zachowanie bohaterów. Ma zamiar pociągnąć ich do odpowiedzialności. Z drugiej strony zapewnia wszystkich, że na pogrzeb Bullseye'a nie zostanie wydany nawet 1 $ z pieniędzy podatników. Ten śmieć na zasłużył na żaden pochówek. Zebrani w barze postanawiają sami zorganizować pogrzeb, który ma jednocześnie być przesłaniem dla Daredevila i jego ninja. W kącie siedzi chłopak z pogrzebu. Duch Lestera każe mu się wtrącić, jeśli chce się go pozbyć ze swojej głowy.

W samochodzie chłopak przedstawia się jako Denny Deaver. Nie jest jak reszta porywaczy. Od zawsze widział rzeczy, których inni nie widzieli. Tak jest z duchem Bullseye'a. Bierze w tym udział, ponieważ ma nadzieję, że pomoże mu to pozbyć się mordercy ze swojej głowy. Przywódca bandytów każe im siedzieć cicho. Urich odpiera, że jeśli ma wszystko opisać, musi znać historię ludzi, którzy biorą w tym udział. Przywódca przedstawia się jako J.D. McCready i jest członkiem gangu motocyklowego Hell Riders. Poznał Bullseye'a, kiedy ten postanowił zabrać w bilard w ich barze. Skończyło się to śmiercią dwóch motocyklistów. Gang był pod takim wrażeniem tego wyczynu, że zaczęli uznawać mordercę za honorowego członka. Duch Lestera mówi Denny'emu, że to wszystko to stek bzdur. Po chwili samochód staje pod kościołem, aby porwać księdza.

Kolejny z porywaczy to Emmett Jax. Pracował on dla jednego z szefów mafii, który wynajął Bullseye'a. Miał okazję walczyć z nim ramię w ramię i wspomina go jako prawdziwego wojownika. Jax chce odwiedzić swego starego szefa, aby zaprosić go na pogrzeb. Ten jednak wyrzuca go na drzwi. Emmett nie zdradza jak nazywa się osoba, z którą się spotkał. Samochód odjeżdża spod Fisk Tower.

Następny przystanek do kostnica. Tutaj wysiada azjata w garniturze. Zabiera on ze sobą Bena, aby opisał wszystko, co robi. Nazywa się Toro Suzuki. Jest płatnym mordercą. Dostał kiedyś to samo zlecenie, co Bullseye. Jego powstrzymał Punisher, ale Lester zabił cel. Japończyk czuje, że ma dług honoru u szaleńca. Dlatego szybko pokonuje ochronę w kostnicy i porywa ciało Bullseye'a. W drzwiach zatrzymuje się jednak. Na ulicy pojawił się Shroud. Kostnica stała się stałym punktem patroli bohaterów pod rządami Daredevila i muszą poczekać, aż heros sobie pójdzie. Ta informacja bardzo interesuje reportera.

W ciągu następnych kilku godzin przestępcy ukradli kwiaty, porwali wycieczkę i ogrodzili cmentarz pod pozorem remontu. Teraz na cmentarzu Denny zastanawia się, jak pomóc rannemu. Przechodzący obok J.D. zauważa, że notes Bena jest pusty, mimo, że wcześniej dużo notował. Okazuje się, że Ben upuścił swój poprzedni notes pod kostnicą, licząc, że jakiś bohater go znajdzie. Nie pomylił się. Na miejsce przybywa Daredevil, White Tiger i ich ninja. Bez trudu i w dość brutalny sposób pokonują bandytów. DD każe swoim ludziom zabrać ich do wieży. Urich zastanawia się, co odczuwa bardziej – ulgę, że zagrożenie minęło, czy obrzydzenie do osoby, która go uratowała. Podchodzi do White Tiger i pyta się o Denny'ego, który gdzieś zniknął. Kobieta kojarzy jego nazwisko – uciekł z Revencroft po zabiciu kilku lekarzy. Podobno słyszy głosy, które każą mu zabijać. Z policyjnego radia wie, że chłopak został otoczony kilka przecznic stąd przez policję. Chwilę wcześniej dobił rannego mężczyznę na cmentarzu i uciekł.

Denny siedzi za przewróconym kubłem na śmieci z karabinem w ręce. Jest otoczony przez policję i nie ma gdzie uciekać. Pyta się ducha Lestera, co ma robić. Ten radzi mu rzucić się na policjantów, a na pewno wszystko się uda.

Autor: Spell

Galeria numeru

Shadowland: Bullseye Shadowland: Bullseye Shadowland: Bullseye Shadowland: Bullseye Shadowland: Bullseye Shadowland: Bullseye Shadowland: Bullseye Shadowland: Bullseye

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.