Avalon » Serie komiksowe » Shadowland » Shadowland #2

Shadowland #2

Postacie
Zapowiedź

Bitwa o Nowy Jork rozpoczęta, gdy granice zostały ustalone, a wojna wymusza dziwne sojusze. Luck Cage, Iron Fist, Spider-Man, Moon Knight i… Kingpin?! Dodatkowo, nowy, niebezpieczny zawodnik wkracza na arenę. Taki, który może wygrać bitwę... lub przynieść zagładę całemu Nowemu Jorkowi.

Cytat

Spider-Man: "Can I just add on a personal note. That whole black costume thing? Never ends well. Trust me on this."

Streszczenie

Shadowland. Anonimowy mężczyzna wjeżdża taksówką do dzielnicy Daredevila. Przed wyjściem z samochodu połyka dziwny pakunek. Następnie zaczyna niszczyć samochód kijem baseballowym, czekając na pojawienie się ninja.

Danny Rand i Luke Cage rozdają jedzenie bezdomnym w przytułku Soup Kitchen sponsorowanym przez Randa. Dyskutują na temat Daredevila i uśmiercenia przez niego Bullseye'a. W przytułku rozpętuje się walka między bezdomnymi, którą przerywa Luke. W tym momencie do środka wchodzi Kingpin z obstawą w postaci Lady Bullseye. Fisk proponuje bohaterom zawarcie przymierza w celu zażegnania problemu, jakim niewątpliwie stał się Shadowland.

Black Tarantula rozmawia ze Śmiałkiem o ostatnich wydarzeniach. Murdock nie czuje poczucia winy za zabicie Bullseye'a, jedynym jego zmartwieniem jest potrzeba silniejszej armii. Jeśli Shadowland ma się rozrastać, potrzebują czegoś więcej niż słabo wyszkolonych ninja. Daredevil poleca Carlosowi nadać wiadomość, że każdy superbohater może dołączyć do armii The Hand, a ci, którzy nie będą z nimi, staną przeciw nim.

Kingpinowi udało się pozyskać tajemniczy czarny zwój należący do Hand. Przygotowuje się do wezwania demona Zuigatoksu, który ma pomóc mu w nadchodzącej walce. Fisk odczytuje japońskie zaklęcie, po czym do apartamentu wlatuje Zuigatoksu. Kingpin oznajmia mu, że ich wspólnym celem jest zemsta.

Granica Shadowland. Misty Knight, Shang-Chi, Colleen Wing, Iron Fist i Luke Cage chcą zobaczyć się z Mattem. White Tiger zabrania przekroczenia granic dla cywili. Udaje im się stanąć przed obliczem Daredevila, gdyż skłamali, że chcą się przyłączyć do Hand. Murdock mówi, że nie mają o czym rozmawiać, chociaż są oni innego zdania. Wyjaśnia, że w obliczu szaleństwa, jakiego dopuściły się władze, poprzez zatrudnianie Green Goblina na straży bezpieczeństwa narodowego czy mianowaniu Bullseye'a Avengerem, musiał wziąć sprawy w swoje ręce i zaprowadzić porządek. Do rozmowy dołącza się Spider-Man.

W lochach Shadowland, gdzie przetrzymywani są skorumpowani policjanci, zamknięty zostaje również tajemniczy osobnik wcześniej niszczący taksówkę. Obiecuje policjantom, że pomoże im w ucieczce, ale najpierw musi rozejrzeć się po okolicy. Wyciąga sobie z przełyku połknięty wcześniej pakunek, w którym znajdują się wytrychy, po czym otwiera zamek i wychodzi z celi. W tym momencie lochy wypełnia dźwięk warczącego silnika. W podziemiach pojawia się Ghost Rider, uwalniając wszystkich więźniów.

Daredevil zostaje poinformowany o ataku w lochach. Śmiałek dedukuje, iż Luke Cage i pozostali są za to odpowiedzialni i ich celem było odwrócenie uwagi od tego, co dzieje się w podziemiach. Daredevil bez namysłu rozkazuje swojej armii zaatakować wszystkich przybyłych i chce ich żywych lub martwych.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Shadowland #2 Shadowland #2 Shadowland #2 Shadowland #2 Shadowland #2 Shadowland #2 Shadowland #2 Shadowland #2 Shadowland #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.