Avalon » Serie komiksowe » Secret Avengers » Secret Avengers #4

Secret Avengers #4

Secret Avengers #4

"Secret Histories" - Part 4

Postacie
Zapowiedź

Los jednego bohatera i narodziny następnego zdecydują się w tym numerze. Prawdziwy wróg zostanie zdemaskowany!

Cytat

Archon: „No... Because if you... Do not succeed, Commander... Then all of it ends... The entire universe.”

War Machine: „So, you know... No pressure.”

Streszczenie

Gdzieś nad Texasem Sharon Carter gubi ślad Shadow Council. Na jej radarze pojawia się jednak sygnał Ant-Mana. Dwójka agentów od razu nawiązuje łączność. O’Grady informuje ją, że do portalu, który prowadzi wprost na Marsa wchodzi właśnie grupa ludzi obwieszona ładunkami nuklearnymi.

Na Czerwonej Planecie Avengers znajdują kolejne rozwiązanie. Konkretnie rzecz biorąc Worldmind chce przekazać swoją moc Rogersowi. Ryzyko jest ogromne, ale nie ma czasu by dłużej rozważać wszystkie za i przeciw. Z krateru, w którym prowadzone są wykopaliska wydostają się bowiem dziwne, czerwone macki. Steve podejmuje więc ryzyko. Na szczęście udaje mu się zapanować nad Nova Force.

Tymczasem na Ziemi Thorndrake odlatuje z bazy, pozostawiając żołnierzy wraz z Furym oraz wydanymi wcześniej rozkazami. Obecność Ant-Mana pozostaje dla nich jednak sekretem.

Mars jest w tym czasie polem niezwykle ważnej walki, w której Avengers nie radzą sobie najlepiej. Na szczęście z pomocą przybywa uszkodzony Archon, który osłania Valkyrię i War Machine’a kiedy ci usiłują zniszczyć nieustannie ryjącą w powierzchni planety maszynerię.

Ant-Man również wdaje się w walkę, postanawiając pozbyć się oddziału samobójców jeszcze wewnątrz portalu. Udaje mu się doprowadzić do eksplozji jednego z ładunków i uciec, nim cała instalacja na Marsie zostaje strawiona przez wybuch. Jak się okazuje podobny los czeka również siedzibę Shadow Council na Ziemi.

Grzyb nuklearny jest doskonale widoczny i nie umyka uwadze Rhodesa. Na szczęście Valkyrie jest bardziej skoncentrowana na zadaniu i udaje jej się zniszczyć maszyny wiertnicze, tym samym pozbawiając koronę mocy na wystarczająco długo, by Rogers mógł zerwać ją z głowy Ridera. Na miejscu od razu pojawia się Archon, który dla bezpieczeństwa zabiera artefakt ze sobą. Kiedy Richard odzyskuje przytomność, a Ant-Man dołącza do zespołu, wszyscy są już gotowi do powrotu.

Podczas lotu na Ziemię Steve rozmawia jeszcze z Sharon o zastępstwie dla Novy oraz nagraniu z bazy Shadow Council zdobytym przez Erica, na którym ukazany jest sam Nick Fury.

Autor: Pete

Galeria numeru

Secret Avengers #4 Secret Avengers #4 Secret Avengers #4 Secret Avengers #4 Secret Avengers #4 Secret Avengers #4 Secret Avengers #4 Secret Avengers #4 Secret Avengers #4 Secret Avengers #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.