Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #527

Uncanny X-Men #527

Uncanny X-Men #527

"The Five Lights" - part 2: "Velocidad"

Postacie
Zapowiedź

X-Men radzą sobie z sytuacją powstałą po wydarzeniach z Second Coming.

Streszczenie

Mexico City. W pewnej szkole nastolatek, Gabriel Cohuelo, przystępuje do egzaminu, który otworzy mu drogę do dalszej edukacji. Chłopak ma świadomość, że jego marzenia w końcu się ziszczą, a chwile stresu, które przeżywał z powodu nauki, ma już za sobą. Jeszcze parę minut do końca testu... Ołówek Gabriela łamie się, a on sam rzuca się na podłogę z krzykiem.

Później. Posiadłość Cohuelów. W pokoju Gabriela sanitariusze bez powodzenia próbują wstrzyknąć mu środki uspakajające. Chłopak rzuca się po łóżku. Do pomieszczenia wchodzą Betsy Braddock i dr Cecilia Reyes. Oznajmiają, iż są tu, aby pomóc synowi państwa Cohuelów.

Napa County, CA. The French Laundry. Przy jednym ze stolików restauracji siedzą Emma Frost i Tony Stark. Para rozmawia o ich ostatniej randce w Monte Casino i ciekawych notatkach, które sporządził tego dnia miliarder. Pogawędka przechodzi na poważniejsze tematy – relacje między ludźmi a mutantami. Tony'ego bardzo cieszy fakt, iż obie grupy są bardziej tolerancyjne wobec siebie. Wznoszą toast za zjednoczenie.

Utopia. Emma udaje się do brygu, gdzie spotyka na swej drodze Danger. Kobieta oznajmia, iż przyszła tu z powodu toastu i szybko zmienia temat pytając, jak się miewa Sebastian Shaw. Android odpowiada, iż myśli on, że w tej chwili znajduje się na plaży i rozmawia ze swoim ojcem. Danger rozwiewa obawy White Queen o ucieczce jej byłego kochanka – nie ma możliwości, aby ten wyzwolił się spod wpływu maszyny. Po ataku Bastiona systemy ochronne zostały wzmocnione tysiąckrotnie. Robot zauważa, że w istocie Emma boi się tego, iż obecność Shawa została wykryta. Kobieta wpada we wściekłość. W tym momencie do pomieszczenia wchodzi Madison, który prosi Emmę, aby udała się do izby chorych, gdzie czekają na nią Peter i Kitty.

Meksyk. Cecilia informuje rodziców chłopca, że zamienia się w mutanta i w tej chwili nic nie jest pewne. Kobieta tłumaczy, kim są X-Men, i oferuje pomoc. Do pomieszczenia wchodzi Psylocke, która oświadcza, iż chłopiec zniknął. Fizycznie nie ma go w swoim pokoju, lecz telepatycznie wyczuwa jego obecność. Betsy "pożycza" nadludzkie zdolności dr Reyes, po czym telepatycznie przekazuje Scottowi raport. Mężczyzna rozkazuje zabezpieczyć pokój do czasu przyjazdu Hope.

Tymczasem w Japonii. Cyke i Wolverine spędzają czas w jednym z barów, umilając sobie czas alkoholem. Logan zdaje sobie sprawę, iż Kurt odszedł i żadna ilość toastów nie sprowadzi go z powrotem. Elf wiedział, na co się pisze, i był na to gotowy, był gotowy na śmierć. Wyznaje, że jest wściekły i smutny z tego powodu, po czym zaczyna analizować stan emocjonalny Scotta. Wolvie wie, że Cyclops został wytrenowany, by przetrwać najgorsze męczarnie lub dowodzić armią, ale martwi go to, jak będzie on w stanie żyć teraz, gdy wojna się skończyła. Rosomak pyta, czy ktoś nauczył go, jak przestać.

Utopia. Do izby chorych przychodzi Emma, dowiaduje się, o co chodzi. Piotr prosi ją, aby za pomocą jej telepatycznych zdolności sprawiła, by mógł on pomówić z Kitty. Po chwili psioczenia kobieta zgadza się. Prośba zostaje wcielona w życie i już po chwili, gdy para jest zdolna do rozmowy, wymieniają się czułościami.

Meksyk. W posiadłości ląduje odrzutowiec X-Men – Hope zjawia się na ratunek. Dziewczyna wchodzi do pokoju Gabriela, gdzie Betsy i Cecilia próbują zachować jego obecność. Otwierają one w stworzonej przez Reyes barierze przejście. Mesjasz udaje się do środka.

Emma Frost odwiedza Królestwo Antlantydy, gdzie spożywa posiłek wraz z Namorem. Mutant prawi swoje natrętne teksty, a Emma przypomina mu o granicach. Król Podwodnego Świata pyta, jak długo będzie udawała, że obchodzi ją Scott. Zauważa, że określała siebie mianem królowej, co za tym idzie, zasługuje na swojego króla, a nie na chłopaczka, jakim jest Summers. Lekko podenerwowana White Queen oznajmia, że sam widział, co ten "chłopaczek" potrafił zrobić podczas ataku Bastiona na Utopię i nie powinien sugerować, że brakuje mu męstwa. Namor potwierdza, ale zauważa, iż to było, kiedy trwała wojna, a teraz dobiegła ona końca. Jakim człowiekiem będzie teraz, gdy mesjasz mutantów pojawił się?

Meksyk. Hope odnajduje Gabriela i razem wracają do rzeczywistości. Chłopak zarósł i oznajmia, że wydaje mu się, jakby spędził tam wieczność.

Autor: Damiano

Galeria numeru

Uncanny X-Men #527 Uncanny X-Men #527 Uncanny X-Men #527 Uncanny X-Men #527 Uncanny X-Men #527 Uncanny X-Men #527 Uncanny X-Men #527 Uncanny X-Men #527

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.