Avalon » Serie komiksowe » Dark Wolverine » Dark Wolverine #90

Dark Wolverine #90

Dark Wolverine #90

"Empire" - Prologue

Postacie
Zapowiedź

Koniec serii to koniec jednej podróży i jednocześnie początek następnej, pełnej prawdy, pożądania i władzy.

Cytat

Wróżbitka, widząc, że Daken ma jeszcze jakąkolwiek przyszłość: "Oh... Lord. Save us from him."

Streszczenie

San Francisco. Daken znajduje się w Golden Gate Park, gdzie spotkały się dwie manifestacje – pro i anty-mutancka. Przez chwilę flirtuje z jednym z uczestników, który moment później wraca do głoszenia zbliżającej się zagłady mutanckich abominacji.

Jakiś czas potem syn Wolverine'a jedzie jednym ze słynnych tramwajów linowych, w którym pomaga pewnej starszej pani zrobić zdjęcie. Wkrótce potem jednak wysiada, rozmyślając o innym zabójcy, który również całkiem niezauważony przemierzał kiedyś ulice miasta [chodzi o niesławnego "Zodiac Killera" – przyp. S_O] – nigdy go nie odnaleziono, nikt nie wie więc, czemu zaczął zabijać, ani czemu przestał. Daken jednak wie swoje – po prostu mu się to znudziło, bo było to za łatwe. Przechodzi obok gabinetu pewnej wróżbitki, która właśnie układa karty tarota. Wyciąga trzy z nich – Imperatora, Wieżę i Śmierć - i rozumiejąc, że odnoszą się one do jednego i tego samego człowieka, wzywa pomocy boskiej.

Daken tymczasem śledzi kobietę, którą zobaczył w parku, i zastanawia się, jak łatwo byłoby ją zabić. Stwierdza jednak, że nie byłoby w tym żadnego dreszczyku. Podąża za nią na lekcje samoobrony, naśmiewając się w duszy ze słabeuszy, próbujących ukryć swe słabości.

Gdy zapada wieczór, Daken przesiaduje w kawiarence naprzeciwko redakcji San Francisco Post. Gdy kobieta, którą śledził, wychodzi z budynku, udaje się za nią do baru. Tam zakrada się do niej i dotyka jej karku, gdy jednak kobieta się odwraca, nikogo nie widzi. Okazuje się, że to Melita Garner, która mówi swemu chłopakowi, Loganowi, że tylko coś jej się wydawało.

Na zewnątrz Daken stwierdza, że życie jego ojca jest niczego niewarte i pozbawione jakiejkolwiek wizji. On zaś pragnie czegoś lepszego. Czegoś... więcej.

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark Wolverine #90 Dark Wolverine #90 Dark Wolverine #90 Dark Wolverine #90 Dark Wolverine #90 Dark Wolverine #90 Dark Wolverine #90 Dark Wolverine #90 Dark Wolverine #90

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.